Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nehéz kérdés lesz. Mit tennéte...

Nehéz kérdés lesz. Mit tennétek, ha egy szexuális erőszak során teherbe esnétek? Megtartanátok a magzatot? Férjek (élettársak, párok) véleményére is kíváncsi volnék, hogyan viszonyulnának a dologhoz!

Figyelt kérdés
2016. jún. 3. 21:28
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

Jómagam is abortuszt-ellenes vagyok, de három esetben megengedhetőnek tartom terhesség-megszakítást:


1) ha a terhesség veszélyezteti a terhest (alapbetegségét súlyosbítja vagy akár életét veszélyezteti, maternális (anyai) indikáció

2) ha súlyos és kezelhetetlen fejlődési rendellenességet diagnosztizálnak a magzatban

(orvosi vagy teratológiai indikáció)

3) szexuális erőszak

(kriminális indikáció)


De a szociális indikációt nem tudom elfogadni: azért nem szülöm meg, mert kicsi a lakás, szüleimmel élek, labilis a párkapcsolatom stb. Fogamzásgátló módszerek tömkelege áll rendelkezésre.


Amúgy 33/F vagyok, gondolom, meglepő. Amolyan amatőr nőkutató.

2016. jún. 3. 22:10
 12/51 anonim ***** válasza:
52%

Nagyban fugg a parom hozzaallasatol is, de lehet, hogy en nem tudnam elvetetni :( persze hala istennek nem vagyok ebben a helyzetben, es nagyon remelem, hogy soha nem is leszek, de a pici baba nem tehetne semmirol.

Egy percig sem itelnem el azt, aki az abortusz mellett dont, de lehet, h en nem lennek kepes ra. Persze most nem tudom elkepzelni, hogy abban az esetben mi jatszodna le a fejemben, siman lehet, hogy futnek abortuszra, de ha a mostani allapotombab gondolkozom, akkor hajlok a nem fele.

72 oras tabit en is vennek be mindenkeppen

2016. jún. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:
Sokan attól is félnek talán, hogy a gyerek örökölné az apja erőszakos hajlamát. Pedig ez nem genetika, hanem neveltetés kérdése.
2016. jún. 3. 22:41
 14/51 anonim ***** válasza:
9%
Pontosan. Mar bebizonyitottak, hogy minden tulajdonsagunkat tanuljuk, nem orokoljuk.
2016. jún. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
100%

Pont nemrég olvastam hogy egy nő kihordta erőszakbol fogant gyermekét.


Ha azt nézzük egy gyermek nem tehet semmiről.ritka az ilyen anyai ösztön vagy nem is tudom ezt minek nevezzem aki megtartja ilyen esetben.

2016. jún. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
51%

Erre csak annyit tudok mondani,hogy az illeto ek ajanlom a 22hét c.filmet...

Aztan a latottak alapjan dontse el maga,hogy mit tart helyesnek

2016. jún. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 A kérdező kommentje:

Megtaláltam, íme:


[link]


22 hét.


Megnézem, köszi az ajánlást!

2016. jún. 4. 02:08
 18/51 anonim ***** válasza:

Nem tartanám meg.

Egyébként nekem azért rossz ilyen helyzetbe beleképzelni magam,mert trombózis hajlam miatt nem vehetek be eseményutánit,így sajnos én nem tudnám megelőzni a bajt.

2016. jún. 4. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
62%

Mondjuk hála az égnek a mai törvények szerint a te véleményed nem mervado, az abortusz a szociális problémák miatt is elvegezheto.

A nem kívánt terhesseg az nem kívánt, a nő nem akar terhes lenni, nem akar szülni, mindegy, hogy ki mit mond.

2016. jún. 4. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
51%

18, ne kerülj ilyen helyzetbe, de bevehetnéd, mert csak progeszteronszármazék. Hematológust kérdeztem róla.


Mondjuk azt hozzátenném, hogy az eseményutáni még az első 24 órában se 100 %-os, így nem feltétlen lehet elkerülni a bajt.


És teljesen megértem, hogy akit ilyen trauma ér, inkább összekuporodva próbálja elfelejteni, minthogy feljelentést tegyen, ahol áldozathibáztató kihallgatásba fognak (éljen a magyar rendőrség "fejlettsége"). És az orvosnál is ugyanaz vár rá: semmi diszkréció, bunkó megjegyzések. Nagyon erősnek kell lennie, hogy el tudja intézni.


Elvetetetném.


És kérdező:

Kíváncsi lennék, hogy nagy nőkutatóként a férfioldalt mivel büntetnéd?

A nőt kényszeríted a kihordásra, ha "csak" szociális az ok... Na a férfi? Ő megússza?

És a gyerekkel mi lesz? Te fizeted minden nem akart ételét, ruháit?

Vagy gondolod, hogy az örökbefogadás minden babánál opció? A sötét bőrű sötét szemű ugyanolyan esélyekkel indul?


Ha már "nőkutató", akkor ajánlom a nyomorszéle blogot, hogy leessen a tantusz, miért nem tud mindenki felelősségteljesen védekezni.

(Egyébként a nemi erőszakok többsége ismétlődő erőszak és ismerős követi el.)

2016. jún. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!