Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nehéz kérdés lesz. Mit tennéte...

Nehéz kérdés lesz. Mit tennétek, ha egy szexuális erőszak során teherbe esnétek? Megtartanátok a magzatot? Férjek (élettársak, párok) véleményére is kíváncsi volnék, hogyan viszonyulnának a dologhoz!

Figyelt kérdés
2016. jún. 3. 21:28
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
100%

A szociális indikációnál... Abba gondolj bele, hogy egy iskolázatlan, rossz anyagi körülmények között élő, valószínűleg bántalmazó kapcsolatba, ahol a kommunikációs alapelvekkel sincsenek tisztában... biztos, hogy jó lenne ott egy gyereknek?

Azért megszülni, hogy pokoli gyerekkora legyen vagy a szülei miatt (érzelmi, fizikai bántalmazás, alkoholizmus, stb.), vagy azért, mert egy idő után kiemelik a családból és gyermekotthonba kerül? Ez utóbbi nagyjából annyira jó hely, mint egy börtön.



Nekem világéletemben mumus volt a terhesség/szülés. Mivel nincs opció áttukmálni a férfi partnerre, ezért egy terhességet és szülést "essünk túl rajta" üzemmódban végigcsináltam. A gyereknek persze örülök, anyagilag és érzelmileg rendezett körülmények között élünk.

Többször elgondolkodtam, hogy ha teherbe esnék egy másodikkal, mit tennék.

Valószínűleg megint összeszorítanám a fogamat és kibekkelném a terhességet meg a szülést, de hidd el, eljátszottam az abortusz gondolatával.

Szerencsére az egy tervezett terhességemen kívül más nem volt, remélem így is marad.


Vagy ott van anyám esete: 21 évesen férjhez ment. Rövid úton kiderült, hogy a férje fűvel-fával csalja, verbálisan bántalmazza. A válóper közepén terhes lett a férjétől. Elvetette.

A második házasságából, majdnem 40 évesen születtem én. Ez a házassága azóta is tart és jól működik.

Az ő, huszenegynéhány éves korában levő helyzetében megtartottad volna? Kitéve magad annak, hogy folyamatos kapcsolattartásra kényszerülsz azzal az emberrel, akitől szabadulnál mihamarabb?

Ne felejtsd el azt se, hogy a terhesség a női szervezetet viseli meg, a szülés után átmenetileg anyagilag kiszolgáltatottá válik a nő. Ritka, aki egy váratlan terhesség esetén 6-12 havi tartalékkal rendelkezik és egymaga finanszírozni tudja az életét egyedülálló anyaként. Utána meg a munkaerőpiacra térj vissza úgy, ogy akármilyen korán bölcsődébe adod a gyereket, X időnként lebetegszik. Az immunrendszer ilyenkor tanul, de ez azzal jár, hét egy hétig dolgozol, két hét betegszabi. Kevés munkáltató tűri ezt sokáig.


A nagyon képzett, jó anyagi hátterű nők vannak kisebbségben, akik át tudják ezeket a problémákat hidalni gond nélkül.

Ne nőket kutass, hanem a szociológiába ásd bele magad.

2016. jún. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:

Kedves szociális javallatú művi abortuszt propagáló akárki(k)!


Nem akarok dramatizálni, de tudod, hogy végzi egy megfogant élet, aki (nem ami!), élni akar, világra óhajt jönni? Egy zsákban a következő felirattal: „FERTŐZÉSVESZÉLY! FERTŐZÉSVESZÉLYES, … HULLADÉKOK SZÁMÁRA … KIZÁRÓLAG ÉGETÉSRE” Az élet a fogantatással kezdődik. Tehát miről is van itt szó tulajdonképpen? Ártatlan emberpalánták elpusztításáról, méhen belüli gyilkosságról, holott volna mód védekezésre (nem kevés mód) a nem kívánt terhesség elkerülése érdekében! Mindez történik miért? Felelőtlenségből. Aki dugni tud, előbb tanuljon meg védekezni. Sajnálom, hogy éppen férfiként kell mindezt elmondanom.


Kérdező.

2016. jún. 9. 07:51
 33/51 anonim ***** válasza:

Drága kérdező!


Ne faradj privát uzenetekkel, sosem válaszolok rájuk. Köszönöm szépen, meg van a magam véleménye és marhára nem érdekel, hogy ez nem azonos a tieddel. Továbbra is tartom, hogy egy max 12 hetes magzatnal az abortusz sokkal jobb választás, mint a csecsemogyilkossag, az éhező, nélkülöző gyerek, vagy simán az elhanyagolt. Egy ember dönthet a terhessegrol és az a nő. Mindegy, hogy mi az indoka, az ő dolga. Neked, nekem, a szomszédnak semmi de semmi köze hozzá, hogy azért nem akar gyereket, mert utálja őket, beteg a magzat, megeroszakoltak, egyedülálló vagy nincs pénze. Az ő dolga.

2016. jún. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:

Priváttal engem is hiába traktálsz.

Férfiként ebben a témában pont hogy kuss a neved szerencsére. Főleg miután arra tojtál válaszolni, hogy Mr. Feljebbvaló a faroktársait hogyan büntetné. A nőt szüléssel, anyagi és fizikai megrokkanással (majdnem ott maradtam a szülőágyon a tervezett gyerekünkkel és azóra is roncs vagyok, holott makegészségesen, fiatalon, fitten vágtam bele). A nem várt gyereket szintén szenvedésre ítélnéd.. Na de a farkat, aki felelőtlenül megcsinálta?


Az élet pedig a születéssel kezdődik. Addig csak az élet lehetősége, amivel a 9 hónap alatt bármi történhet (igen egy védett akart magzatnál se biztos hogy épen túléli).

2016. jún. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 A kérdező kommentje:

Szerintem meg nem a nő dolga, hanem a férfié is és alapvetően a társadalom dolga is. Ha én elkezdenék intravénásan telelőni magam drogokkal, az sem csak az én dolgom volna, pedig az én testem.


Tudom, vannak szegények, akiknek nincs pénzük se "tablettára", se gumióvszerre. Esetükben támogatni kell(ene) az OEP-nek a fogamzásgátlást. De aranyszabály, hogy minden védekezés jobb, a semminél. Még a megszakított közösülésnek is 17 a Pearl-indexe. Na meg azért számos hátrányos helyzetű embernek telik cigarettára meg alkoholra... És ennek a megállapításnak nincs semmilyen etnikai bennerejlése (csodás szó).


Még annyit, hogy természetesen történhet hiba védekezés esetén is, de nem évi 31 200! Meg lehet nézni a KSH honlapját,2015-ben ennyi terhesség-megszakítást hajtottak végre - hivatalosan. Az élve születések száma 91 700 volt ugyanebben az esztendőben. Száz élve születésre 34, 0 művi abortusz jutott. Vagyis minden harmadik (! ) megfogant élet a mészárszéken végezte, és ebből az orvosilag és etikailag indikált terhesség-megszakítás aránya elenyésző, mintegy 10%.

2016. jún. 9. 08:17
 36/51 A kérdező kommentje:
Sosem állítottam, hogy nem kívánt terhesség esetén a férfinek nincs felelőssége. A felelősség közös.
2016. jún. 9. 08:20
 37/51 anonim ***** válasza:
0%

Pont a napokban almodtam errol,hogy ezt a kerdest olvastam! Annyi kulonbseggel,hogy nem eroszakbol adodoan sikerult a baba,hanem abban kellett dontenem,hogy elvetetem meg az elejen,vagy a szules kovetkezteben valamiert meg fogok halni!

Szamomra almomban nem volt kerdeses a dolog! A baba maradt!

2016. jún. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:

"Az élve születések száma 91 700 volt ugyanebben az esztendőben. Száz élve születésre 34, 0 művi abortusz jutott. "


És?

Durván kétezer gyerek vár örökbefogadásra, a 10 éven felüli, évek óta senkinek sem kellő gyerekek száma 70 %-on felüli.

Emellett Magyarországon ~40 ezer gyerek éhezik. Több ezren esnek áldozatul családon belüli erőszaknak (nők és gyerekek).


Szerinted a nemvárt, nem akart, de megszült gyerekek erősítik vagy gyengítik a statisztikát?

2016. jún. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
47%

Amúgy mi az, hogy orvosilag indokolt? Mi az indok? Hogy az anya egészségét/életét veszélyezteti? A terhesség nem? A szülés nem? A tragikus anyagi helyzet miatti hajléktalanság, éhezés nem?

Vagy a magzat életét/egészségét veszélyezteti? Ha az terhes nő sík ideg, mert nincs pénze, az hasznal a magzatnak? Ha Down kóros Pl, akkor simán megszakithato a terhesség, pedig tudod mi ez? Kényelmi indok:a szülő nem akar beteg gyereket nevelni.

Nincs olyan, hogy orvosi indok feljebb való lenne, mint a nő akarata. Ha ő úgy dönt, hogy abortuszt akár, az ő dolga. Ha úgy dönt, hogy kihordja a gyereket akkor is, ha belehal, szintén az ő dolga.

Te meg, mint férfi, hallgass inkább, mert neked max pénzbe fáj egy nem kívánt terhesség, az is csak 18 évig, havi 20ezerrel.

2016. jún. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 A kérdező kommentje:

34-esnek!


1. Nem ítélem szenvedésre a nem várt gyereket, mert el lehet kerülni a fogamzást! Erről írtam már vagy százszor, hogy családtervezés, amiben benne van a fogamzásgátlás.


2. A szülés alatti komplikációdnak semmi köze a témához, meg már amúgy sem arról beszélünk, ami a kérdésben fel van téve. Nem is értem miért jössz felelőtlen farkakkal, amikor - mint írtad - tervezett gyerekről van szó.


3. Az élet pedig a fogantatással kezdődik.

2016. jún. 9. 14:15
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!