Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A sperma tenyleg annyi idot...

A sperma tenyleg annyi idot varakozik a petesejtre? Tobbi lent

Figyelt kérdés
szoval ha szeretkeztem tegnapelott es tegnap es esetleg ha csak holnap van ovulacio , akkor megvarja a petesejtet vagy elhal addig ? :D :D ha esetleg nem tudunk szeretkezni tobbet , amugy tudom hogy eletkepes sokaig , de tenyleg igaz?????

2016. jún. 7. 07:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Az 100%, hogy 24óràt életképes :D de ha jól tudom többet is. Bàr nem vagyok benne biztos 😀
2016. jún. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Igen, 48-72 óráig életképes, van, hogy ennél hosszabb ideig is. Ezért nem értem, hogy miért vannak itt a nők rágörcsölve a peteérés PONTOS időpontjára. (Max. azoknál értem meg, akik nem tudnak együtt lenni akármikor, de ez azért nem a többség.) Kb. 95%-uk azt hiszi, hogy a szeretkezéskor van a fogantatás, holott napok is eltelhetnek a kettő között.


Nekünk is nehezen jött a baba, éveket vártunk, volt műtétem, stb. De stimulált hónapokban is csak abból a szempontból érdeket a repedés időpontja, hogy tudjam mikor lehet tesztelni. Egyébként meg az orvos javaslatára 2 naponkénti szexszel gondoskodtunk arról, hogy legyen mindig élő spermium a petevezetőben.

2016. jún. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
ertem , en is a teszteles szempontjabol vagyok kivancsi inkabb hogy nehogy legyen ovum es nem voltunk egyutt
2016. jún. 7. 07:51
 4/6 anonim ***** válasza:

48-72orat "vâr" amugy meg nem vár...csak nem hal el amelyik eletkepes. De persze lehet igy is mondanI.

Ezert szoktak peteeres elott is szexelni . Meg ezert vannak az ovutesztek. Hogy akik munka miatt pedaul nem tudnak minden nap egyuttlennI. Tudjak h.mikor lenne jo egyuttlennI. Mert ha peteeres elottI napon egyutt vannak siman osszejon a baba.:)

2016. jún. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kettessel értek egyet. Ha van rendszeres szex, teljesen mindegy, mikor van a peteérés. A te általad leírtak alapján jó esély van arra, hogy elkaptátok az ovut. DE ez még nem azt jelenti, hogy baba lesz! még így is kb 20% esély van arra, hogy összejön.

Az átlagos hímivarsejt tud ennyit "várakozni", akár 72 órát. Azt nem tudod, a párodé milyen, mennyi életképes belőle, milyen a mozgásuk.

Ez az egész baba-dolog egy nagy lutri, és sok szerencse is kell hozzá, én kezdem úgy látni :)) Minél kevesebb a tudományos gyerekcsinálás és minél több az örömszex, annál biztosabb a siker.

2016. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Igen, várakozhat, de ahhoz, hogy életképes maradjon, kell a cervixnyák is, ezt pedig az ovuláció előtt kezdi termelni a szervezeted (tojásfehérje állagú, nyúlós folyás), ha ez a nyák nincs akkor elhalnak bent a spermiumok, tehát nem igaz, hogy minden esetben 48 órát várnak bent, csak az ovu idején képesek erre, mert a nyák megfelelő közeget biztosít nekik.
2016. jún. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!