Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vega és terhes? Miért bűn ez?

Vega és terhes? Miért bűn ez?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom vega vagyok (nem vegán. Kiskoromban már a hozzátápláláskor elutasítottam, hogy megegyem a húst : kiköptem, hánytam tőle. Ez így volt valahányszor húst próbáltak megetetni velem. Szerencsére anyum nagyon normális gondolkodású és elfogadta, hogy én bizony nem akarok húst enni, ez így is maradt a mai napig. A húsevés gondolatától is rosszul vagyok..

Szó mi szó 25 éve nem eszek húst. Ettől függetlenül egészséges vagyok. A laborképemen minden érték jó. Jól is érzem magam.

Mégis támadásokat kapok, ha felkerül a gyerekvállalás téma. De kérdem én.. mi rosszat követnék el azzal, hogy nem eszem húst? Szerintem sokkal egészségesebb vagyok, mint pár húsevő kismama..


2016. jún. 12. 09:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%

Ha a gyerektől nem vonod meg, akkor nincs vele gond.

Mármint nem most, hanem később, a hozzátáplálás során. Most, ha fehérjére van szüksége, akkor lebontja az izomzatodból, így magzatként nem éri hátrány emiatt.

2016. jún. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Érdemes elmenni egy olyan dietetikushoz, aki egyben kórházi dolgozó is (pl. a Maternityn van egy nagyon informatív hölgy, aki szülésznő és dietetikus), ő minden tanáccsal el tud látni. Hogyan étkezz a terhesség alatt, hogyan étkezz, ha szoptatsz majd utána. Ha akarod, priviben megírom a számát.


Nekem pl. ő mondta, hogy terhesség alatt sok nem vegetáriánus ember szervezete is elutasítja a húst, így pótolni kell azt. Én is egész terhességem alatt csak a májat tudtam megenni, segített nekem étrendileg pótolni. A vérképem végig kielégítő maradt, a magzat fejlődése is az volt.


Bár te ezeket biztosan tudod magadtól, hiszen régen így élsz.:) De mindig van mit tanulni, főleg ha az ember egy magzatot is táplál!

2016. jún. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Bella169 ***** válasza:
85%

Egyetértek az elsővel.

Amíg nem akarod megvonni a gyerektől is a húst (hozzátápláláskor) addig semmi gond nincsen. Vállalj annyi gyereket amennyit csak szeretnél.

A gond ott kezdődik ha egy vega szülő erőszakosan vegának akarja nevelni a gyerekét is mert ha ő nem eszik húst akkor a gyerek se egyen. Ez már nem helyén való. Had döntse el a gyerek meg akarja e enni. És ha igen akkor had egye. A legtöbb gyerek számára fontos főleg gyermek korban a hús fogyasztása. Ritka eset a tied, persze ilyenkor nem kell eröltetni de a lehetőséget meg kell adni.

2016. jún. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
17%

Először is: A WHO,ADA szerint semmi gond nincs egy körültekintően kialakított vegetáriánus vagy vegán diétával a terhesség, szoptatás alatt, sőt, kisgyerekek számára.


Másodszor: az a védőnő vagy orvos, aki a hús "pótlását" javasolta, messzemenően alulképzett volt. A húsban nincs olyan tápanyag, nyomelem, amit "pótolni" kellene, mivel MINDEN elérhető más, természetes forrásokból. Eleve nem érthető a kijelentésből, hogy mire gondolt. A komplett aminosavakra, B12-re, vasra? Egy vegetáriánus fogyaszt tejtermékeket, tojást napi szinten, így semmiféle "pótlásra" nincsen szüksége, hiszen ezek megtalálhatóak mindezekben, és számtalan növényi táplálékban is. Aki így fogalmaz, a konkrétumok megnevezése nélkül, az eleve inkompetens a témában. Ha képes az RDA-ra vonatkozólag kifejteni, hogy egy vegánnak, vegetáriániusnak mire érdemes külön odafigyelnie, az más kérdés. Önmagában a kijelentés több, mint vicc.


Harmadszor: 14 éve nem fogyasztok húst, a gyermekeimet is úgy nevelem, hogy lehetőleg ne fogyasszanak. Én ugyanúgy megadom nekik a lehetőséget egy egészséges életre és a választásra: ha szeretnének, a nagyszülőknél, vendégségben megkóstolhatják a húst, később iskolában stb., dönthetnek arról mit szeretnének enni. De én magam egész biztosan nem veszek nekik olyan terméket, amit köztudottan génmanipulált szójával tápláltak (az emberi fogyasztásra termelt szójánál viszont tilos a génmanipuláció), antibiotikumokkal tömtek, rossz körülmények között tartottak, kemikáliákkal tartósítottak, és emellett önmagában is rákos megbetegedéseket, szív-és érrendszeri problémákat, magas vérnyomást-és koleszterinszintet és hasonló problémákat okoz gyakorlatilag minden kutatás szerint. MIÉRT tennék ilyet a gyermekemmel?!


Problémamentes terhességeim voltak, a gyermekeim egészségesek, én magam is az vagyok minden vérvétel szerint (pajzsmirigy miatt fél évente járok). Németországban élek, ahol MAXIMÁLIS támogatást kap az ember, ha vegetáriánus/vegán diétán gyermekvállalásról van szó; szidás helyett szakszerű tanácsadást. A kórházban biztosítva van mindkét étrend; a gyerekek ilyen táplálásáról is külön tájékoztatnak, ha kéred.


Verd ki a fejedből a sok hülyeséget, mert jól gondolod. A húsipar, húslobbi nagy úr az emberek 80%-ának a fejében, de neked van igazad. Semmi rosszat nem követsz el azzal, hogy a gyerekednek egy egészséges és mi több; erőszakmentes étrendet adsz át.

2016. jún. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%

"A gond ott kezdődik ha egy vega szülő erőszakosan vegának akarja nevelni a gyerekét is mert ha ő nem eszik húst akkor a gyerek se egyen. Ez már nem helyén való. Had döntse el a gyerek meg akarja e enni. "


A te gyereked eldöntheti 6-7 hónaposan, hogy mit eszik? Nem. A gyerekek amíg legalább beszélni nem tudnak, a szüleikre vannak utalva, és mi döntünk a legjobb belátásunk szerint. Gondolom te adsz neki húst, és hasonló nem éppen egészséges dolgokat; zselatint, májat, húskrémeket, felvágottat, zsírt, stb.-t később, ami talán a legrosszabb is.

A te gyermeked dönthetett róla, hogy ezeket meg szeretné-e kóstolni? NEM. Te adtad neki, te döntötted el, hogy ez az étrendje része legyen-e. Eldönthette-e hogy akar fehér lisztet, glutént, fehér cukrot, tejet, tojást, akármit az étrendjébe? Nem, te döntötted el helyette.


És tudod mit? Ez így van rendjén! Minden szülő a maga legjobb belátása szerint dönt a gyerekére nézve. Az én legjobb belátásom az,hogy a hús nem egészséges, így nem kívánom adni a gyermekemnek. Ezt továbbá mint írtam az orvosok is jóváhagyták, és egyetértenek vele, hogy így is egészséges diétán vannak a gyerekek.


Tudod mi nincs rendjén? Az, hogy ÉN megmondjam neked mit adja a gyerekednek, vagy TE megmondd nekem. Mivel semmi közöd hozzá! Mindenkinek JOGA VAN úgy nevelni a gyermekét, ahogy szeretné. Én vegetáriánusnak, te a tiédet húst is fogyasztónak. Beleszólni, megmondani a másiknak mit hogy egyikőnknek sincs joga - akkor is, ha mindketten úgy gondoljuk, hogy a másik rosszul csinálja.


Jó lenne így 2016-ban megérteni, hogy az étrend magánügy minden családnál, nem köztéma. És félretenni ezt a fennhéjázós,beképzelt hülyeséget, hogy a gyerek válasszon. A gyerek sehol nem választ. A gyerek a szülei normái szerint él!

2016. jún. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
29%

1. Ezt az orbitális baromságot, hogy ha nem adsz neki húst lenontja az izmokat hol hallottad? Kb. 40 éve ment ez a propaganda...

Az igazság az, hogy a tejtermékek, tojás ugyanúgy rengeteg fehérjét tartalmaznak és ezek is teljes értékűk. Sőt, a zöldségekből, hüvelyesekből, gabonákból is össze lehet állítani komplettálással, de ez csak a vegánokra vonatkozik. Egy gyermek, aki nem fogyaszt húst semmiben nem szenved hiányt.


Kérdező: ne vedd magadra, mint írtam az ilyenek beszűkült, tájékozatlan emberek. Sokaknak negyedannyi fogalmuk nincs a táplálkozásról -lásd 1. Komment- de mégis osztják az észt. Ignoráld őket és kész!

2016. jún. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

Kedves #6-os, sajnos nem tudom viszonozni a kedves stílusodat.

Amit írtam, az arra vonatkozott, hogy ha az étkezéssel az anya nem juttat be elég fehérjét (aminósavat), akkor a magzat az anyai szervezetből vonja el.

Ha esetleg sikerül, linkelj be egy megbízható forrást, hogy miért nem így van.

2016. jún. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
70%

"De én magam egész biztosan nem veszek nekik olyan terméket, amit köztudottan génmanipulált szójával tápláltak (az emberi fogyasztásra termelt szójánál viszont tilos a génmanipuláció), antibiotikumokkal tömtek, rossz körülmények között tartottak, kemikáliákkal tartósítottak, és emellett önmagában is rákos megbetegedéseket, szív-és érrendszeri problémákat, magas vérnyomást-és koleszterinszintet és hasonló problémákat okoz gyakorlatilag minden kutatás szerint. MIÉRT tennék ilyet a gyermekemmel?! "


A növényekben levő vegyszermaradványokkal mi van? A műtrágyával, a talajban levő, esetlegesen a termelő által nem is ismert vegyi anyagokkal?

Azokkal nincs baj?

2016. jún. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%

"A növényekben levő vegyszermaradványokkal mi van? A műtrágyával, a talajban levő, esetlegesen a termelő által nem is ismert vegyi anyagokkal?

Azokkal nincs baj?"


CSak bio termékeket vásárolok, és a saját kertünkben is sokat termelünk.


Másrészt: ugyanezeket a növényeket fogyasztod te is, és adják az állatoknak is. Valamit enni kell. De a hús messzemenően a legkárosabb. A növényeknél csak a talajban lévő esetleges szennyeződések veszélye áll fenn - egy állatnál ennél sokkal több dolog rejlik a húsban, a hormonoktól az antibiotikumokon át a vegyszerekig.

2016. jún. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

Egy ismerősöm esete jut erről eszembe: biocuccokat termesztett évekig, a gyerekek is azt ették. Majd egy nap levelet kapott az önkormányzattól, hogy X napon kötelező talajcsere bő egy méter mélységig, ugyanis a közelben egy üzem az akkumulátorsavat a földre öntözte, a belvíz pedig szépen elmosta nagyobb távolságra, többek között az ő telkére is.


Úgyhogy mindent ki kellett irtani, a földet elszállítani, majd újat leteríteni.

2016. jún. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!