Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vajon pontos ciklus mellett,...

Vajon pontos ciklus mellett, kiszámítható ovulációnál se biztos az azonnali teherbeesés?

Figyelt kérdés
Igazából tudom, hogy nem. Inkább arra lennék kíváncsi, mikor egy egészséges pár egész hónapban védekezés nélkül van együtt, beleértve természetesen a legtermékenyebb napokat is. Ez esetben is "csak" kb. 20% az esély? Mert olvastam olyat, hogy aki elkezdett hőmérőzni, ovu tesztelni, és belőtte az ovulációt, onnantól rögtön terhes lett. Előtte meg hónapokig semmi. Csak ezért érdekel.
2016. jún. 24. 13:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kb. 20% az esély minden ciklusban. Azért mert elég bonyolult folyamatról van szó. Szinte fölfoghatatlan, hogy mennyi mindennek kell tökéletesen végbemenni, hogy két kupac DNS szálból létrejöjjön egy komplett ember. Millió hibalehetőség van.
2016. jún. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lassan már én is azt gondolom, hogy csoda, ha egyeltalán megfogan egy baba :)

De komolyan: nekem van olyan gyerekem, aki egy aktusból született, mert nem terveztük. Most a tesó másfél éve nem jön össze, pedig egyre "tudományosabb" módszerekkel dolgozunk :) Szóval nálam már a 20% is necces, inkább 8%.

2016. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudományosan egy évbe 4 esély van teherbe esni. És ez változó mindenkinél szerintem. Ismerek olyat,aki abbahagyta a gyógyszert,azonnal teherbe esett. Olyat,akik 15éve megszakitással voltak,mikor direktbe ,akkor is fél év volt mire sikerült. Olyat is akinek 6éve össze vissza jött meg,nem védekeztek és ennyi idő után lett baba a második is így van most pocakba nekil a másikra rá négy évre. Nekem első rögtön összejött,a második meg második hónapban.
2016. jún. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindennek kell együtt állni ahhoz, hogy sikeres legyél. Persze ezt annak magyarázhatnám, akinél véletlen kiszakadt a gumi és teherbe esett a menzesze után 1 nappal :) Nekem van peteérésem, mindig pontos a ciklusom, eddig 3 hónapja nem jött össze.

Szerintem max. fél évig érdemes próbálkozni kivizsgálás nélkül, mert sokszor valami banális, könnyen kezelhető gond miatt nem jön össze.

2016. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy hónapra nem lehet lebontani az esélyt.

A védekezés nélküli (rendszeres) szex Pearl Indexe 85.

Ez azt jelenti, hogy egy év alatt 100 párból 85-nél összejön a gyerek.

2016. jún. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem kiszamithato akkoris ugyanugy 20% az eselye es igyis. :)
2016. jún. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De! Én mind3x azonnal terhes lettem. Semmi ovu teszt semmi hőgörbe. Érzem amikor pe m van akkor együtt voltunk (amikor szerettuk volna a babat) és mindig terhes lettem.

14hkm

2016. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!