Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi következik ezután?

Mi következik ezután?

Figyelt kérdés
Volt egy műtéti missed abom a 8.héten. 13-án műtöttek, ma kellet visszamennem kontrollra és a szövettani eredményért. A doki aki a papírt kiadta egy mocsok volt. Erre nincs más szó. Annyit mondott h valóban elhalt terhesség volt és 2-3hónap múlva lehet újra próbálkozni. Én hülye meg mertem kérdezni h miért történhetett ez. Erre a doki rámförmedt h ha van 1millió forintom akkor meg tudják mondani, meg hogy lehet ilyen hülyeséget kérdezni! A dokinőm akihez járok azt mondta amikor kiderült h műteni kell h 3 oka lehet 1-progeszteron szint alacsony volt, 2-valamilyen vírusos megbetegedés, a harmadikra nem emlékszem annyira lesokkolt a dolog. Nem értem miért kell ilyen lekicsinylően beszélni az emberrel, elvégre nem lehet mindenki orvos meg hasonló. Ma felhívom a dokim és egyeztetek vele h mi jön ezután, de érdekelne h ti mit tudtok erről mi lesz a következő lépés.

2016. jún. 27. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnalom... :( Nekem februarban volt missed ab, azota elmentem par kivizsgalasra, mert igaz hogy legtobbszor veletlen okozza a vetelest de egyaltalan nem biztos hogy nalad is. Jobb utanajarni! Sajnos az allam nem fizeti ezeket a vizsgalatokat csak 3 veteles utan. En ezert maganban csinaltattam par vizsgalatot. Nezess hormonsort 3. 21.napokon. IR es terheleses cukor vizsgalatot. D vitamint. (A d vit. Hiany okozhat vetelest!!!) Tsh, t3, t4, Anti TPO ertekeket. Ezekkel a leletekkel endokrinologushoz kell fordulni mert a nogyogyaszok csak azt nezik referencian belul van-e az ertek, de sajnos az teherbeeseshez es a terhesseg megtartasahoz nem eleg. Mi mar probalkozunk azota.. de nem volt egyszeru a felepules, foleg lelkileg, es ez kihatott a testi dolgokra is. Cisztam lett, 2 anovulacios ciklusom... :( de valaki hamarabb helyrejon! Nekem azt javadolta a doki hogy szedjem az inofolucot napi ket tasakkal, plusz en szedem a trimeszter vitamint mert sok jot hallottam rola. E vitamin napi 400mg, D vitamin napi 2000egyseg! Ezek nem artanak, viszont hasznalnak! Drukkolok hogy Neked minel elobb sikeruljon!
2016. jún. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos az első vetélés után nem küldenek el kivizsgálásra. Nekem is volt, azt mondták az is lehet, hogy valami genetikai rendellenesség volt így "szűri ki" a természet a beteg utódot.

Próbálj megnyugodni, kezdj vitamint szedni és pár hónap múlva próbálkozzatok.

2016. jún. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ahogy #1 írta, a tb-támogatott ellátásban nincsen következő lépés.

Neked kell eldöntened, akarod-e a kivizsgálásokat, magánban, fizetősen.

Az egy milla egy kicsit sok, de valóban jó pár 10.000 Ft.

A szövettanból semmi nem derül ki, csak az, amit a doki is mondott, hogy valóban volt terhesség, és hogy az már a műtét időpontjában nem élt. Nekem azt mondta a doki, az csak arra kell, hogy magukat igazolják, nem egy élő terhességet vettek el tőlem az akaratom ellenére.

2016. jún. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én is sajnálom ami veled történt. Mi 3évig próbálkoztunk mire összejött a baba. Már éppen átjárhatósági vizsgálatra készültem amikor kiderült h terhes lettem. A plafonon voltunk a férjemmel örömünkben el se hittük. Aztán azt sem h ez lett. De most már a dolognak azt az oldalát nézem h legalább kiderült h teherbe tudok esni és olvastam h méhkaparás után könnyebben is sikerülhet. A dokinőm is azt javasolta amikor legutóbb nála jártam h a műtét után kezdjük el a vizsgálatokat h kiderüljön mi lehet a bibi. Szeretném h amilyen hamar csak lehet újra próbálkozhassunk.
2016. jún. 27. 10:43
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha nem tb támogatott hát akkor fizetek, csak tudjuk h mi a baj és ki tudják kezelni. Én úgy vagyok vele h bármennyit megér nekem az h egészséges kisbabám szülessen!
2016. jún. 27. 10:47
 6/11 anonim ***** válasza:

En is igy voltam vele hogu barmit meger! Nezesd meg ezeket a dolgokat amiket irtam (1# valaszolo)

Van tobbfele maganlabor! Mensmentis vagy Centrumlab! Drukkolok!!!

2016. jún. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Nagyon kedves vagy. Drukkolok én is neked! Majd írj hogy hogy állsz. Én is írok a fejleményekről :)
2016. jún. 27. 11:10
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de egyáltalán nem biztos, hogy találnak valamit. Sajnos ezeknek nem mindig van olyan oka, amit ki lehet kezelni. Persze, ha teheted vizsgáltasd ki magad az a biztos!
2016. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én korábban is voltam vizsgálatokra és akkor az alacsony progeszteron szint miatt kaptam kezelést. Szerintem ez lehetett a probléma. Remélem kiderül
2016. jún. 27. 11:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképp nézesd meg, legalább azt!
2016. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!