Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megtartanátok így a babát?

Megtartanátok így a babát?

Figyelt kérdés

Váratlanul teherbe estem.

Rendszeresen védekezünk a férjemmel, fogalmam sincs, mi történhetett.

Már mindketten elmúltunk 40 évesek, és van 2 fiunk (14 és 12 évesek)

Most úgy érzem, nincs kedvem elölről kezdeni a terhességet és a gyereknevelést, talán már kiöregedtem ebből.

És inkább már az unokánk lehetne ez a baba, mint a gyerekünk.

De ha elvetetem, attól félek, megbánom.

Néhány érvet várok amellett, hogy megtartsam.

Előre is köszönöm!



2016. júl. 5. 07:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
82%
Mennyivel múltatok 40? Az unoka azért erős túlzás.
2016. júl. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Férjem 46, én 42.

Csak azért írtam, mert a testvérem épp 46 volt, mikor unokája született.

2016. júl. 5. 07:51
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Van egy barátnőm, ő 45 éves most és van egy most lassan három évese, azon kívül egy 21 és 14 éves gyermeke,náluk is váratlanul jött, de ő nem bánta meg, szuper anyukája mindhárom gyermekének. Szerintem azért a negyvenes évek elején járó nőket túlzás nagymamakorba sorolni,persze sok mindentől függ, egészségi állapottól," fittségtől", hogy mondjuk én bevállalnám e.Ami fontosabb szerintem, az a munkahely, hogy van e olyan állásod, ahova a gyed és gyes lejárata után vissza tudsz problémamentesen menni. Anyukám anno 45 évesen például munkahelyváltásra kényszerült és nagyon nehezen sikerült új munkát találnia, mindig a korára kenték. Érhető, ha már két gyermek felnevelése után fáradtnak érzed magad, de szerintem a kicsi az fiatalít is:) A másik két gyermeked pár év múlva kirepül a fészekből, ha lenne egy harmadik baba, akkor nem üresedne ki olyan hamar az a fészek:) Szóval én a helyedben anyagi,munkahelyi és egészségi állapottól függően megtartanám (meg amúgy se vetetném el, de ez az én véleményem) :)
2016. júl. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem is túlzás, hogy unoka, manapság nagyon sok az ilyen idős újdonsült apuka-anyuka. :) Ma már azért azért ez nagyon tág határok között mozog 18-50 éves korig minden gyerekvállalás normális.


Ha most benned van, hogy lehet megbánod, ha elveteted, akkor kb. 99%, hogy így is lesz. Nagyon nehéz döntés elé kerültetek, az biztos. De szerintem hajlasz afelé, hogy megtartsd, hiszen ahhoz kérsz érveket. Hát néhány:

- egy kisgyerek mellett nem lesz lehetőségetek "középkorúvá" válni, fiatalon fog tartani

- a nagyfiúk fognak tudni segíteni, könnyebb lesz, mint amikor ők mindketten nagyon picik voltak és egyedül voltál emellé a háztartásra is

- 99 ezer családi adókedvezmény

- ő ugyanúgy a gyermeketek, mint a két nagy, nem kevésbé

2016. júl. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%

Arany János születésekor apja, Arany György 55, édesanyja, Megyeri Sára 45 éves volt.

[link]

2016. júl. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
17%

Èn kegyetlen leszek:

Nem , nemtartanam meg.

Eleget gondoltal es gondolnod is Kell mindig eloszor a gyerekeidre, s nem magadra.

Lassan kirepulnek, Ideje a ferjeddel ujra picit ide oda menni , ujra jol erezni egymast. Eljonne ujra a ti idotok.

Masreszt nagy esellyel lenne beteg, vagy okozna Neked sokkal nagyonn kellemetlenseget.

2016. júl. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%
Nagynénémnél is pont ekkor jött, két rosszcsont gyerkőc után. Újrafiatalodott. Már a kicsi is 23 éves, a legjobb döntése volt, azt mondja. Egy ajándék ez a sorstól, fogadjátok el.
2016. júl. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
42%
Le leszek pontozva,de nem tartanám meg. Nem lenne kedvem újrakezdeni a babázást.
2016. júl. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors reggeli válaszokat!

Igaz, a mai világban tovább tart a fiatalkor, egyre többen vállalnak gyereket a mi korunkban.

Egészségünk, anyagi helyzetünk szerencsére rendben van, ill. a munkahelyemen is pótolható lennék.

De folyamatosan azon jár a fejem, hogy tudnék, tudnánk-e olyan odaadóan gondoskodni erről a cseppségről, mint a két fiúról.

Mikor férjhez mentem, alig vártam, hogy teherbe essek, és minél hamarabb anya lehessek.

Most viszont bizonytalan vagyok… Vagy ez átmeneti, és elmúlik majd?

2016. júl. 5. 08:45
 10/32 anonim ***** válasza:
93%
44 vagyok. Es most tervezzuk a kozos gyermeket. Unokazzanak a 60 ev felettiek. 😀 Mi meg fiatalok vagyunk. En legakabbis a huszoneveseket megszegyenito lendulettel elek. Egyaltalan nem erzem magam oregnek. Sztem ne vetesd el. Nekem a nagylanyom mar 22 elmult. De a mostani parommal szeretnenk babat. Es miert ne. A gyermek megfiatalit🤗😍
2016. júl. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!