Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Letezik hogy valaki menzesz...

Letezik hogy valaki menzesz mellett legyen terhes?

Figyelt kérdés
Itt lattam meg jo multkoraban gyakori kerdeseken, hogy ezen ment a vita, miszerint valakinek normalis verzes mellett lett babaja. Ez lehetseges egyaltalan, en ugy tudtam, hogy nem..
2016. júl. 14. 21:26
 1/8 anonim válasza:
43%
Menstruáció alatt nem lehet az ember terhes, ugyanis olyankor a méhfal elvékonyodik, és elhal, így nincs a petének mibe beágyazódnia. Viszont az lehetséges sajnos, ha terhesség közben jön meg a menstruáció, de az általában azt jelenti, hogy az illető elvetélt.
2016. júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Megfoganni meg foganhat.. Mire meg tapadna akkor a menzi is elmúlik... Nekem pont azon a héten fogant amikor meg kellett volna jönnie szóval sehol nem volt a peteérésem vagy valami.. Sőt volt olyan ismerős aki menzi 3. Napján volt együtt a párjával rá 2 hétre pozitív tesz... 3 hét múlva doki és 5 hetes terhességet állapított meg nála szóval vissza számolva pont akkor fogant amikor meg volt a menzije.
2016. júl. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pimaszulsuttogó ***** válasza:
100%
Nekem volt, de csak kicsi piros vérrel inkább batnás volt es 2 napos. Mellesleg fogamzásgátló mellett lettem terhes és a gyógyszer megvonás időpontjában
2016. júl. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Ritka, valószínűtlen, de semmiképp sem lehetetlen.

Normális női ciklusnál a menstruáció után 2 héttel van peteérés. A hímivarsejtek átlag pár napig tudnak életben maradni, de egy hét körül van a rekord... addig kell találkozniuk az érett petével.


Szóval ha egy elhúzódó vérzés vége felé történik az együttlét, kitartóak a kisfickók és a peteérés hamarabb következik be, akkor simán lehet ilyen.


De az emberi test azért tud fura dolgokat, van akinek tök össze-vissza érnek a petéi, elég csak arra gondolni hány kétpetéjű iker van... szóval még a vérzés kellős közepén sem 100%, hogy nem jöhet össze egy baba.


OFF. Bocsi a "kötözködésért" (nem az), de:

"szóval vissza számolva pont akkor fogant amikor meg volt a menzije."

Minden terhességet az utolsó menzesztől számolnak, pont azért mert a fogantatás idejét nagyon nehéz lenne megmondani. A leírás alapján a terhesség több, mint 5 hetes kellett legyen, mert egy 2 hetes terhességet nem mutat ki a teszt... Az orvos persze kénytelen ilyenkor az utolsó menzesszel számolni. Azt, hogy valójában mekkora a baba max. később korrigálják (pl. 12 hetes UH-n)...

2016. júl. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Igen en igy estem teherbe

Abban a honapban 2x voltunk egyutt menszes elott egy nappal es verzes elso napjan.

2016. júl. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Lehetséges. Spontán peteérés kell hozzá. A megtermékenyítés a petevezetékben történik, kb egy hét kell a petesejtnek, hogy leérjen a méhbe és elkezdődjön a beágyazódás. Azalatt az idő alatt elmúlik egy átlag hosszúságú vérzés és a megtermékenyített sejt betud ágyazódni.


Másik opció ami menzesszel kapcsolatos: akiknek gyengébb a vérzése az összekeverheti a beágyazódásos vérzést a menzeszével.

2016. júl. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaitokat, mindenkinek ment a zold 👍 :)

Mindenesetre azert erdekes ez az egesz. :) Mert sokan irtak, hogy nekik megvolt 3 meg tobb honapig, de aztan kiderult hogy nem teljes hosszusagu volt, es nem is volt olyan sok. :)

2016. júl. 15. 09:25
 8/8 Pimaszulsuttogó ***** válasza:
Kedves 4-es, kimutathat a teszt 2 hetes terhességet ha megtermékenyítéstől számolunk. Nekem a 10 napost kimutatta és pontosan tudom a fogamzás napját.
2016. júl. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!