Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem lehet éjszaka...

Miért nem lehet éjszaka dolgozni kismamaként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Keresgéltem erre vonatkozó információkat, de sajnos semmit sem találtam.

Azt tudom, hogy milyen törvények vonatkoznak ide, de nem a törvény érdekelne, hanem egészségileg.

Tehát egy olyan nőről beszélünk, aki évek óta dolgozik váltott műszakban, 95%-ban 4 műszakban, és az éjszakai munkát sokkal jobban bírja a szervezete és napközben tud aludni 6-7 órát is, ellenben amikor nappalos műszakról van szó, az esti elalvás sokszor gondot okoz és a reggeli ébredés sem tökéletes.

Olvastam, hogy a váltott műszak a ciklust is felborítja, ám jelen esetben szabályos 27-29 napos ciklusokról van szó, már évek óta.

Tehát ilyen esetben, ha a kismama bírja a munkát éjszaka is és nappal is, és mondjuk 4-5 hónapig eltitkolja a terhességét, annak milyen következményei lehetnek a fent említettek alapján?

Köszi előre is a válaszokat :)



#váltott műszak #éjszakai munka terhesen
2016. márc. 14. 09:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem kell eltitkolni a terhesség, az az egyik, a másik meg hogy lehet éjjel dolgozni, ha akarsz, de nem kotelezhetnek rá,
2016. márc. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Gyárban dolgozom, és amint megtudják táppénzre küldenek, amit egyenlőre nem szeretnék, mert utálok egyedül itthon lenni :)

Meg én úgy tudom, hogy nem csak hogy nem kötelezhetnek az éjszakai munkára, de kötelesek kivenni éjszakából, mert bírság jár nekik érte.

És engem az egészségi problémák érdekelnének ezzel kapcsolatban

2016. márc. 14. 09:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, többnyire kiveszik a kismamát az ejszakabol, mert adott esetben nem tudják bizonyítani, hogy önként vallatad, vagy kényszerítettek rá. Tappenzre viszont nem vagy köteles menni, ha nincs problémád
2016. márc. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia en az elso fiammala pocakomban 6 honapig dolgoztam valtott muszakban. 4 honapos voltam amikor megtidtam h terhes vagyok. A fonokom mondta h mar nem kellenne dolgoznom, de megbeszeltuk hogy max 6honap, de tovabb semmi keppen sem. Az ejszakazast en is sokkal jobbam birtam mint azt h hajnalban felkeljek.
2016. márc. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy autóelektronikai gyárról van szó, ahol olyan gépek vannak, amiken szívbetegek nem dolgozhatnak. Hegeszt a gép, gravíroz meg ilyenek. ezektől tartok, hogy árthat e a babának, de sokan eltitkolták már, és nem lett baj.
2016. márc. 14. 09:36
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem, hogy milyen munkát végeztél? Mert nekünk ezt teljesen álló munka.
2016. márc. 14. 09:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Eszerint: [link]

igazán nem bizonyított, hogy a tehességre hatással lenne az éjszakai munka, de persze lehet.


Viszont biztos, hogy egészségtelen rád nézve, erről sok cikket találhatsz...

Az álló munka sem a legjobb - rosszabb a keringés, könnyebben alakulnak ki visszerek, vizesedés és nehezebb a gerincnek is, ahogy előre halad a terhesség -, de valószínűleg érezni fogod, ha nem bírod. Ha teheted mozogj, állj néha lábujjhegyre és ha leülsz, tedd fel a lábad.


Aztán meg - nem értek hozzá de :) - gyanítom, hogy nálatok az elektromégnesesség lehet a "ludas", ezért nem ajánlják a pacemakert viselőknek a munkádat. Ha tényleg így van, hogy ez mennyire káros a terhességre: hát biztos nem egészséges, ugyanúgy, mint sok elektromos kábel közelében üldögélni, mobilozni, wifizni, mikrót használni és hasonlók, amit minig csinál az ember - de azért inkább kérdezz rá, mert a mértéke, gondolom, nem mindegy.

2016. márc. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Irtam uzit😊
2016. márc. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért nem lehet, amiért nem lehet túlórára sem kötelezni. Mert megterhelő (még ha nem is érzed) és hosszú távon a bioritmus állandó ingadozása miatt egészségügyileg káros, még egy nem terhes számára is. Bizonyított, hogy pl.: a vitaminok felszívódása rosszabb a tartósan éjszakai műszakban (is) dolgozóknál, illetve hajlamosít depresszióra..stb. Számos külföldi kutatás, tudományos tanulmány született a témában.


Egyébként az első trimeszteri álomkórtól még a sima nappalos munkát is nehezemre esett elvégezni. Volt pár túlóra, amit bevállaltam, mert még nem akartam beavatni őket... hát, este hatkor már lefejeltem az asztalt.

2016. márc. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem kötelezhetnek táppénzre,de igen folyamatosból kivehetnek 2 műszakba mert törvény van rá.De ha te bejelented,és nem akarsz táppénre menni,akkor ha 2 műszakban nemtud alkalmazni vagy( nem akar ) akkor állásidőt kell fizetnie.Otthon vagy és a pénzed rendesen megkapod mintha ott lettél volna utalvánnyal mindennel együtt.én decemberben jöttem el,igaz én táppénzes vagyok.
2016. márc. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!