Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok erről a baba...

Mit gondoltok erről a baba babonárol?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Én most halottam ezt a babonás mondást nem rég. És kíváncsi vagyok hogy ki mit gondol.


Ha valaki gólyát lát valahol akkor gyermek áldás várható vagyis az illető terhes lesz.


Egy idős nénitől hallottam. Ti mit gondoltok?

😏


2016. aug. 2. 18:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Napi szinten 50 golyaval talalkozom. Nem tudnek ennyit teherbe esni. 😂
2016. aug. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem fordult meg a fejedben kedves kérdező,hogy ez igaz lehet?:D

Ezeknek a babonáknak a tudatlanság az alapja.

A középkorban úgy tartották,hogy a terhes nőnek nem szabad semmire sokáig ránéznie,mert a gyerekek attól születnek deformitásokkal.

Sőt olyan babona is volt,hogy nem szabad a menstruáló nőnek a szemébe nézni,mert a menstruációs vér ilyenkor bekerül a nő szemébe és bárkit meg tud vele babonázni.Nekünk lehet hogy ez viccesen hangzik,de ők hittek benne.

Ez a gólyás babona is kb ezen a szinten van.

2016. aug. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Istenem.... minél nagyobb butaság valami, annál többen elhiszik.
2016. aug. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

# 4: Az unalmas telek alatt őszi babák fogannak. De vicces, mert állítólag ősszel, különösen szeptember környékén tényleg többen születnek, mint az év más szakaszában.

Régebben általában kicsit később derült ki a várandósság, mint most, a gyorstesztek és az ultrahangvizsgálatok korában. Így sok télen, főleg tél végén fogant gyerekre tényleg tavasszal derülhetett fény, amikor a gólyák is kezdtek visszaszállingózni.

De az ilyen babonákat nem kell komolyan venni.

2016. aug. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
15%
Nekem 2 szer is bejött :D
2016. aug. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

19 éves koromig gólyafészek közelében laktam, nyáron állandóan gólyák repdestek a házunk felett, de nem lettem terhes. Pedig éltem már szexuális életet.

H.Ü.LY.E.S.É.G

2016. aug. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Babona.Bár én úgy ismerem,hogy akinek a háza fölött elszáll.De a lényegen nem változtat.
2016. aug. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
#14:azért írtam h terhesek akkor, és kb akkor derülhetett ki, ha télen fogant a baba. :D
2016. aug. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ja és én is õsszel születtem, azok a frànya telek(4-es vagyok) :D
2016. aug. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
71%
Én mindig a pozitiv teszt után látok gólyát 😂 Biztos akkor nézik meg a címet hova kellesz jönni 😁
2016. aug. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!