Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok erről a baba...

Mit gondoltok erről a baba babonárol?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Én most halottam ezt a babonás mondást nem rég. És kíváncsi vagyok hogy ki mit gondol.


Ha valaki gólyát lát valahol akkor gyermek áldás várható vagyis az illető terhes lesz.


Egy idős nénitől hallottam. Ti mit gondoltok?

😏


2016. aug. 2. 18:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Akkor nyaron csak terhes noket latnal..
2016. aug. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

18: Azt is, igaz, de a kiemelt mondatrész miatt kicsit másképp értettem:

"Mivel mikor tavasszal visszatértek a gólyàk, TÖBB GYEREK SZÜLETETT, több volt a vàrandós nõ."

2016. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyen babona van, mivel régen sokan azt se tudták pontosan, mitől és hogyan lesz a gyerek.

Az egyik nagymamám öngyilkos akart lenni, mert biztos volt benne, hogy teherbe esett: leült véletlen az udvarlója helyére, és még meleg volt a sámli.

A másik meg azt hitte, valahányszor hallotta a szüleit szeretkezni, hogy biztos lesz testvére, mert úgy tudta, hogy minden alkalommal teherbe lehet esni.

Amikor férjhez mentem, esett az eső. Az egész falu ott kárált, hogy akkor esik, ha terhes a menyasszony. (Mások szerint meg ha esik, sokat fog sírni a feleség, de szerencsére ez se jött be.)


Sok babona él még vidéken, de ezeket már idősek is csak úgy mondják, és onnan tudja, hogy valakinél baba lesz, hogy ha megemlíti a gólyát, akkor bokáig pirul, nem onnan, hogy elszállt a ház felett.

2016. aug. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Én ha gólyát látok, mindig megkérem, hogy ugyan már kanyarodjon felénk, de idáig még nem hozott babát :D
2016. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen érdekes ez a téma igazán es tetszik minden egyes válasz. Lehet aki hisz benne annak be jöhet .aki nem annak nem jött be vagy valami ilyesmi. Írhat még bárki szívesen olvasgattam 😊😉
2016. aug. 3. 11:50
 26/27 anonim ***** válasza:
A babona a tudatlan ember magyarázata arra, amit nem ért. Ha nem szexelsz, láthatsz te egy csapat gólyát is, nem leszel terhes. Ha meg terhes vagy, akkor szintèn tökmindegy. Ha nem figyelsz oda, és pofára esel, az sem azért van, mert 3 nappal korábban láttál egy fekete macskát, hanem a saját hülyeséged miatt. Hányszor gazdagodtál meg attól, hogy lencsét eszel szilveszterkor? Nyilván egyszer sem.
2016. aug. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
#22 igazad van, nem pontosan fogalmaztam. :) De basszus láttam egy gólyát!! Most félek. Szerintetek terhes vagyok? :D
2016. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!