Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A 33 év feletti nők hogyan...

A 33 év feletti nők hogyan élték meg az első terhességüket? Tényleg nehezebben estetek teherbe?

Figyelt kérdés

jelenleg olyan párkapcsolatban élek, ahol a párom kijelentette, hogy nem akar gyereket, én 33 L vagyok.

a társadalom, a barátaim is ezt sugallják, hogy kifutok az időből és nem lesz gyerekem, ha nem szülök minél hamarabb. ez nagy stressz rajtam jelenleg, most találtam végre megfelelő munkát és még kellene 2 év a normális gyes megszerzéséig is. és még úgymond az apja sincs meg a gyereknek. nem vagyok kétségbeesve, tudom, hogy van aki idősen szüli az első gyerekét, de kellene pár tanács, hogy pl. egy egyedülálló nő hogyan tud terhes lenni, pl. inszeminációt kaphat-e? spermabankhoz kell fordulni végső esetben? természetesen egy férfit sem fogok emiatt "bepalizni, nem az a fajta nő vagyok. gonoszkodó emberekre nincs szükségem, csak értelmes segítő válaszokra. köszi!



2016. aug. 7. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Férjem minden volt osztálytársnője, akivel jóban vagyunk, 34-5 évesen szülte az első gyerekét. Nem próbálkoztak évekig, csak ugyanannyit, mint mi, én 27 voltam terhességem alatt (2-3 hónap próbálkozással sikerült). Egy különbség volt, nekik az orvosuk egyből Niftyt/amniót ajánlott kombinált teszt helyett, de ez is csak elővigyázatosság, nem muszáj. Azóta már volt olyan is, aki már szült még egyet.:)


Nem élték meg nehezebben a terhességüket, mint én. Bár az enyém extrémnehéz volt, nehéz lett volna túlszárnyalniuk:)


Az egyedülállók megtermékenyülési esélyeiről sajnos nem tudok semmit jogilag.

2016. aug. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

voltam nemrég nőgyógyásznál és ő is kb. rám ijesztett, de mondtam neki, hogy egyedül mi értelme belekezdeni? most úgy ismerkednék egy pasival, hogy mondjam, hogy figyelj: 2éven belül gyereket szeretnék, szerintem 100ból 100 pasi menekülne, ez itt a bökkenő.

köszi a választ, akkor nem sokban tér el a 33felettiek terhessége. :)

2016. aug. 7. 10:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én pont ez az hogy most estem teherbe 32 éves koromra, előtte 7 évig nem sikerült. Most meg spontán sikerült...

Nekem van férjem is.


18 hkm

2016. aug. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
gratulálok :) jó egészséget!
2016. aug. 7. 10:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor marad a spermadonor. De ne itt érdeklődj, sok itt a bunkó, és még olyan kérdésbe is képesek belekötni, ami már "művészet". Szóval, amúgy ne ijedj meg, ma már 40 körül kezd divat lenni az elsőt megszülni. Mondjuk én 39 vagyok és még bevállalunk egyet, de már van gyerekünk. Nem hiszem,hogy bármivel nehezebb lenne a terhesség, ha egészséges vagy, és nem vagy extrém túlsúlyos. De egyébként választhatod még az örökbefogadást is, habár az évekbe telik. És ha Te mindenképp szeretnél babát, de a jelenlegi párod nem, akkor sajnos azt kell mondjam, hogy nem érdemes az éveidet tovább rá pazarolni!!! Ez az igazság. Ha Te nem tudod elképzelni az életedet gyerek nélkül (és ez a normális!), akkor hagyd őt elmenni!
2016. aug. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és mégvalami, hogy érted azt,hogy a normális gyes eléréséhez kell még két év? Nem a Gyed-et akartad írni? Az pedig 1 év, nem 2, és beleszámít a táppénz is, ha pl terhes leszel és már állandó munkaviszonyban vagy, akkor egy idő után elmehetsz táppénzre, és ha úgy gyűlik össze az 1 év, akkor kapod is a gyedet.
2016. aug. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

én 33 leszek, terhes vagyok, sokkal nehezebb volt ez a terhességem mint 20on évesen. de teherbe gyorsan estem, nem volt semmi gond :)

gyes ugyanannyi, gyed a fizud 70%-a, de csak a tp előtti fél évet nézik, nem kell ahhoz 2 év... nem halmozod, csak az a 180 nap az alap.


a pasinak meg igen, így kéne megmondani, hogy családot szeretnél. az a fura, hogy ez nem kerül szóba, pedig ez elég alap. vannak pask akik szintén gyereket akarnak, ők nem fognak elrohanni, akik meg nem akarnak, akkor meg rohanjanak

2016. aug. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
33 évesen nem vagy sem oreg sem fiatal (huszon). Ennyi evesen én sem akartam es az akkori párom sem. Azóta eltelt par ev. Új szerelem, ma mar ferj. ❤ Es áldom az eget es az eszem, hogy nem szültem anno csak mert huuu 33-34 voltam. Csak leirtam az én tortenetem, akar Veled is megtortehet ugyan ez. 😉 Ne a társadalmi normákat nezd es, hogy ki mit mond! Éld ugy az életed ahogyan Te szeretned! Sokan szulnek 38-40 körül, nem maradtal Te sem meg le semmiről. Szerintem. Ez is csak vélemény, az enyém. Talán segíti ha ellenpeldat is hallasz. Legjobbakat!
2016. aug. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 3 éve (ma már házasok vagyunk)az első randin mondtam férjemnek én szeretnék gyereket és nem menekült el:) azóta mi történt veled kérdező ?
2017. márc. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

az a kapcsolatom még aug.ban vége ért, szóval most egyedülálló vagyok, nem nagyon ismerkedtem az elmúlt fél évben.

utolsó válaszadó: köszi a választ :)

felmondtam a munkahelyemen mert annyira idegbeteg lettem :D hogy sztem hátráltatna a teherbeesésnél, persze a pénz tudom.de az egészség fontosabb.

megkérdeztem a legjobb fiú barátomat/soha egy csók nem volt köztünk/ és ő rögtön, mondom rögtön igent mondott, hogy lenne a spermadonorom :) szóval van remény. :)

a férfiakkal én is rögtön közlöm, hogy idén 34leszek és családot szeretnék és nagyon meglepő módon most olyan férfiakat vonzok akik benne lennének, de persze élőben derül ki, ez még csak csetelgetés szintjén megy.

most a házat már felszereltem, csak ki kell festeni.

az a tervem, hogy idén nyáron adok esélyt, hogy megtaláljon az a férfi aki engem akar, ha nem akkor meg szeptemberig vhogy elkezdjük a sráccal a megtermékenyítést.. tudom, fura, nekem is!! :D inszeminálást szeretnék,mert a barátságunk nagyon fontos nekem és nem szeretném elveszíteni őt, fontos nekem.

ja nem teljesen vagyok egyedül Anyukám még csak 59éves nyugdíjas, meg saját vállalkozáson is agyalok amit akár terhesen és vagy kismamaként tudok csinálni.

nektek aztán lett kisbabátok? örülök, hogy megtaláltad a társad :)

2017. ápr. 2. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!