Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért mondják, hogy minden...

Miért mondják, hogy minden hónapban kb.20 % esély van teherbe esni?

Figyelt kérdés
Ovulációkor szexelve, behatolással, nőnek orgazmussal sem lehet emelni ezt az arányt? Ez nagyon kevésnek tűnik.

2016. aug. 12. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Hogy kik és miért mondják, hogy matekozták ki, azt nem tudom.

De ha belegondolsz, nagyon sok dolognak kell klappolnia a sikerhez, többek között megfelelő minőségű sejteknek kell találkozni megfelelő időben, megfelelő vastagságú nyálkahártya szükséges, hogy beágyazódjon a megtermékenyített petesejt, megfelelő szintű progeszteron, hogy elkezdődjön a terhesség folyamata.


Szóval nekem annyira nem tűnik kevésnek a 20-30%-os esély, ami végülis csak egy átlag. Van akinek elsőre sikerül, van akinek hónapok, évek múlva, hiába nincs pl eü. ok.

2016. aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Lehet növelni, mert pl ha azt vesszük, hogy két elvileg teljesen egészséges nő közül az egyik 20 éve fogamzásgátlót szed, a másik soha nem szedett, már ezzel jócskán megemelte az esélyeit az, aki természetesen nem szedett soha fogamzásgátlót. Persze, van, aki emellett is azonnal terhes lesz. Tényleg elég bonyolult. Én is azonnal terhes leszek (egész életemben 3 hónapig mérgeztem magam tablettával).
2016. aug. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%
Utolsó ez hülyeség. Soha nem szedtem fogamzásgátlót még csak esemény utánit sem kaptam be soha, mégis 1,5 évet vártunk a babára. Minden rendben van nálunk, elvileg most mégis fél éve nem jön a kistesó....
2016. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
#2: Ez nagy baromság! Sohasem 'mérgeztem' magam fogamzásgátlóval, mégis 6 éve várjuk a csodánkat. Közben meg minden ismerősömnek lett 1-2 gyereke, pedig van köztük olyan is, aki szünet nélkül szedte 10 évig!
2016. aug. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
A ciklus 20% ban vagy termekeny, masik 80% ban nem!
2016. aug. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5: ez akkor lenne releváns, ha havonta egyszer szexelnének csak.

Az átlagba benne vannak azok, akiknek évek óta nem jön össze. És talán fél év az átlag arra h. sikerüljön. De rád ez egyáltalán nem bizros h. igaz.

2016. aug. 14. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Aki azt írta, hogy nagy baromság, olvasd el mégegyszer az egész hsz-t! Én nem írtam olyat, hogy ez mindenkinél így van. De akkor is jóval esélyesebb, ha valaki nem szed semmilyen gyógyszert. És az ég világon minden vizsgálatot megcsináltak nálatok, mindkettőtöknél?
2016. aug. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!