Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nők! Nem tudtam hova írjam....

Nők! Nem tudtam hova írjam. Ha "balesetből" teherbe esnétek, megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés
abban a környezetben, hogy még nem tudtok szülőktől elköltözni, de nagykorúak vagytok már és munkátok is van.. de az apára nem lehetne számítani... lenne szívetek elvetetni?
2016. aug. 16. 16:51
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
39%

Nem.

Szerintem négy dolog kell ahhoz, hogy bátran gyereket vállaljak:

-saját, hitelmentes ház és autó

-biztos párkapcsolat/házasság

-minimum egy év munka a juttatások miatt

2016. aug. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
72%
Lenne. Nem szulnek apa nelkul, a szuleim nyakara. (a veluk eles is nyakukra szulesnek szamit, ha van munka, ha nincs)
2016. aug. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
77%

Ha munkahelyi baleset volt es a lehetseges apak szama 100 korul van akkor nem hiszem hogy jo otlet megtartani.


Ha tudod ki az apja, beperelheted a gyerektartasert es kepes vagy felnevelni akkor miert ne?

2016. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem csak ettől függ. Ilyen esetben nagyon fontos a szülőkkel való viszony. Ha a saját kissé olaszos habitusú családom nézem lenne belőle egy nagy veszekedés, két hét múlva pedig össze lenne szedve a fél baba kelengye a család többi tagjától.

Ennek fényében vállalnám, megoldanám, megoldanánk.

2016. aug. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
75%

Nincs olyan, hogy baleset.

Tudod, hogy készül a baba, nem?

Tudtad, mit csinálsz, és annak mi a következménye.

Ezt nem balesetnek hívják, hanem felelőtlen viselkedésnek.


Amúgy le sem feküdnék olyan pasival, akire nem lehet számítani? Miért fekszel le vele? Csak mert nagy a farka?

Basszus, miféle nő vagy, hogy a férfi nem törődik veled, tőle éhen halhatnál a gyerekével, de azért megdug, mert arra jó vagy, te meg hagyod magad? Jó ez neked?

Nincs önbecsülésed?


Az meg egy baromság, hogy saját, hitelmentes ház meg kocsi kelljen egy babához.

Mekkora sznob hozzáállás!

Ha mindenki így gondolkodna, már kihalt volna az emberiség.

Miért zárja ki egymást a lakáshitel meg a gyerekvállalás?

Vagy az autó miért alapfeltétel? Jó, ha van, de nem mindenki lakik falun. Egy városban egy lakótelepen, vagy kertvárosi részen 5-10 perc sétával elérhető az orvosi rendelő, többféle bolt, óvoda, iskola.

Miért kell ehhez kocsi?

Szerintem ez nagyon nagyképű állítás volt.

2016. aug. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim válasza:
86%
en fiu vagyok azert valaszolok, gyereket nagyon nehez egyedul felnevelni foleg ugy hogy meg szinte gyerek vagy hiaba multal el 18 plusz semmid nincs még nem értel el semmit sem az eletben en ezt igy nem ajanlom, ja am meg szuleidnek nem biztos hogy van kedvuk egy kisbabahoz lehet nyugalomra vagynak mar szerencsetlenek.
2016. aug. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
78%
Ez lenne az ésszerű megoldás, a gyerek szempontjából is. Ha megtartod, nagy eséllyel elveszíted a munkahelyed és évekig nem is lesz munkád. Magyarországon a munkáltatók nagyon ritkán alkalmaznak gyerekes anyákat. Akkor miből tartanád el? Vagy azt várod, hogy a szüleid tartsanak el benneteket? Ha a "baleset" előtt nem gondolkoztál, próbálj most gondolkozni.
2016. aug. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
86%

Baleset? édesem, hát szétnyitott combokkal megcsúsztál takarítás közben és beleestél egy álló fszba?

Vagy hogy történt a baleset?

2016. aug. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
89%
Olyannal nem fekszek össze, akire nem lehet számítani. Szóval nem, nem tartanám meg azt a gyereket, mert meg sem foganna.
2016. aug. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
86%
Én már nem élek a szüleimmel, de egyedül nem tudnék eltartani egy gyereket. Mellesleg szedek fogamzásgátlót, szóval csekély az esélye, hogy "baleset" következzen be (ennek ellenére előfordulhat, de a kérdésed kedvéért vegyük azt az esetet, hogy valami okból nem hat rendesen a tabletta). Nos, nyilván tudnám, ki az apa, mert nem fekszem össze fűvel-fával, szóval ha már magától nem érez magában felelősséget, valahogy kiharcolnám, hogy márpedig vállalja a felelősséget a közös "balesetért". A szüleimet annyiban vonnám be a döntésbe, hogy miben tudnának segíteni. Nem biztos, hogy így elmennék GYES-re, apám viszont már nyugdíjas. Ha minden kötél szakad, és sehogy nem tudnám kivitelezni a gyerek felnevelését, elvetetném. Ha valahogy meg tudnánk oldani, akkor sem én mennék GYES-re, hanem mondjuk megkérném a nyugdíjas apámat, két gyereket már felnevelt és nagyon pedáns, megbízható. Most már akár ez is megoldható.
2016. aug. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!