Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megtartanátok a keresztelőt...

Ti megtartanátok a keresztelőt, ha bárányhimlős lenne a baba?

Figyelt kérdés
Az arca is tele van pöttyökkel...
2016. jún. 20. 15:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem, mert átmehet a felnőttekre is. Lehet halasztani és a vendégek, rokonság is megérti.
2016. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
2016. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
12%
Ha már kijöttek rajta a pöttyök, akkor már nem fertőz. Ettől függetlenül nem tartanám meg.
2016. jún. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem de nem csak azert nem mert pottyos a ggyerek. A pap ugyis elhalasztja.
2016. jún. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Lina63 ***** válasza:
80%
Bárányhimlő a pöttyök alatt is fertőz. Ha már sebes akkor nem.
2016. jún. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
A bárányhimlő a pöttyök megjelenése előtt már fertőz és a pörkök leeséséig tart a fertőző fázis.Nem, nem tartanám meg, mert lehet a vendégek között terhes, esetleg olyan, aki nem is tud még róla, és őt nem tenném ki kockázatnak. nem is tudom hogy jutott eszedbe hogy megtartjátok.
2016. jún. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm rakott fel keresztelős képeket, és döbbentem láttam, hogy a baba bárányhimlős.... És megfordult a fejemben, hogy lehet velem van a baj, mert én kizárt dolog, hogy beteg gyereket megkereszteltettem volna... Ezért kérdeztem itt meg.
2016. jún. 20. 16:01
 8/16 anonim ***** válasza:
21%

Döntésem sokmindentől függene. Például, hogy mennyivel vagyunk a keresztelő előtt, mert ha simán lemondható (mint a vendégeknek, mint pedig az étteremnek - ha lenne családi ebéd utána), akkor gondolkodás nélkül halasztanánk.


De esetemben van még egy indok, amitől függünk: a gyerek leendő keresztszülei külföldön élnek, és ha már nem eltolható nekik az utazás (munkahelyi szempontból pl), illetve a baba is a himlőszezon végén jár, akkor megtartanánk a keresztelőt. Felénk amúgy is kb 15 percet van a baba a templomban, tehát az nem olyan vészes.

2016. jún. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező: azt azért vedd tudomásul, hogy nagyon sok szülő bunkón viselkedik a 21. században, főleg ami az egészségmegőrzést és a környezetet illeti, ezért képesek egyesek olyasmire, hogy betegen is keresztelik a gyereket. Ugyanígy engedik betegen is oviba-suliba a gyereket sokszor, hogy jó alaposan megfertőzze a többieket és a bunkó tanítónénit és osztályfőnököt is, akik egy szót sem szólnak emiatt. Próbálj ebben a témában legalább te okos lenni.
2016. jún. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

Kit érdekel, hol lakik a keresztszülő, utolsó?

El nem tudom képzelni, hogy egy beteg gyereket keresztelővel kínozzak, elég sok viseli rosszul, lázas, viszket, elesett, bágyadt, etc. Pont tennék rá, mibe került eddig, kinek kellemetlen, első a gyerek lenne.

2016. jún. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!