Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miert latok annyi facebook...

Miert latok annyi facebook posztot arrol, hogy nincs penz a gyerekekre? Akkor mire vallalta? Ti mit gondoltok errol?

Figyelt kérdés
Igen, jon a szokasos pocskondiazas, de igen, en most erre vagyok kivancsi!
2016. aug. 17. 02:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.

Fogalmam sincs róla,hogy az adott embernek milyen a "háttértörténete". Nem tudom,hogy miért került ilyen helyzetbe,és azt se tudom,hogy miért hozott meg bizonyos döntéseket.

Egy Facebook poszt alapján pedig rettentő nagy butaság és tudatlanság ítélkezni valaki felett.Másrészt pedig semmi haszna nincs annak,ha én jól megmondom neki(megírom),hogy minek vállat gyereket,csak az állam nyakára szült stb.Se az ő élete se az enyém nem fog változni,ez maximum gyűlöletkeltésre jó,aminek szintén nincs semmi haszna és nem visz közelebb a megoldáshoz.

2016. aug. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Piackepes diplomaink vannak. Terhessegem vegen megszunt jogutod nelkul a reszlegunk. Kapok csedet es gyedet. De mire a gyerek 2 eves lesz, talalnom kell allast. Ugy, hogy teljesen ujra kell kezdenem mindent 30 korul. Ha nem talalok, akkor a ferjem fizetesebol elunk, vagyis konkretan szegenyek leszunk. Nem keregetosen szegenyek, de nem is tudunk majd ugy elni, ahogy most. Es ez se egy nagy szinvonal. Ferjem ceget (kozigazgatas) nemreg egy amokfuto vette at. Szerinted mennyire rettegunk, hogy az amugy jol teljesito ferjem alol is kiszedik a helyet?


Persze aki eleve a semmire vallal gyereket, az semmit nem varjon az elettol, de menet kozben is kicsuszhat alolad a talaj.

2016. aug. 17. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
47%
2es: minek magyarázkodsz egy ilyen embernek? Semmi köze hozzá. Jól elvan a maga világában, nem fogja meghatni a válaszod az ilyet.
2016. aug. 17. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
38%

egy darab ilyen postot nem lattam...ismerostol sose...a telepules csoport oldalan a vedono szokta megosztani ennek annak a postjat hogy erre arra lenne szukseg..szemelyesen ismerek egy csaladot, no 3 gyerekkel, kapcsolat kisiklott, ferj verte no elhagyta egyedul maradt a harom gyerekkel..amugy tok normalis csalad...nem cigo nem lusta a no, dolgozik, csak nem jol valasztott....

ne itelkezz, te is kerulhetsz még olyan helyzetbe hogy elvesztitek a munkatokat, vagy idejon 800 ezer migrans es el kell hagyni az orszagot es menekulte valsz magad is,stb

de amugy az en ismeroseim kozott nincs olyan aki ugy vallalt volna gyereket hogy ne lenne meg a hattere...ha neked tobb ilyen ismerosod is van, talan meg kellene valogatni kikkel baratkozol, vagy egyaltalan minek jelolsz be ismerosnek olyat akin utana csak fröcsögni tudsz

2016. aug. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%

"vagy idejon 800 ezer migrans es el kell hagyni az orszagot es menekulte valsz magad is,stb "


A refo...pardon....propagandák működnek!

2016. aug. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván menni fog itt a sikamika, hogy ki és hogyan kerül önhibáján túl rossz helyzetbe... Biztos van ilyen, kb. 5%, és ők is gyorsan kijönnek a nehéz helyzetből, vagy pedig beteg gyermek miatt kerültek ebbe a helyzetbe, amiről nyilván nem tehetnek szerencsétlenek.


Viszont az általam látott kolduló posztok többségének állandó része:

- legalább három gyerek, a legkisebb csecsemő és éppen anyuka terhes,

- a lakás akkora, mint egy kutyaól, le van pukkanva a végtelenségig, vagy pedig lyuknyi albérlet,

- legalább 6-8 hónapos rezsitartozás, korábban is rásegítéssel sikerült rendezni,

- anyuka már a terhessége előtt sem dolgozott egy büdös percet, a továbbiakban sem tervezi, piacképes képesítés nincs,

- apuka max. 120 nettót keres, amire már az egy gyerek is bátor vállalkozás, hát még a többi.


A közös, helyi csoportunkban épp három ilyen poszt is van, ebből egyikben a lakást kéne lakhatóvá tenni, mert kettő gyerek már van otthon, és két hónap múlva érkezik a harmadik, a másikban pedig kb. enniük sincs mit, nemhogy beiskolázni tudnák őket, szintén négy gyerek... Mindezt úgy, hogy a főváros közelében lakunk, és a területünkön baromi nagy munkaerőhiány van, tehát az elhelyezkedésnek nem szabadna akadálynak lenni, akár képesítés nélkül sem. Tudom, én vagyok az igénytelen meg nagypofájú, de ha a gyerekeimről van szó és a megélhetésünkről, akkor minden egyes lehetőséget megragadok az előrébb jutáshoz és nem derogál a munka, nem pedig otthon meresztem a fenekem, hogy ó, hát majd valaki segít.


Egyébként ezek az emberek nem tudatosan vállalnak gyereket, egyszerűen csak jön, és szülnek. Lásd az itt lévő kérdéseket, ahol úgy próbálkoznak a gyerekkel és pisálnak pozitívat, hogy anyuka láthatóan középsúlyos értelmi fogyatékos, vagy épp 19-20 éves, szinte biztosan mindenféle tartalék és munkaviszony nélkül. Természetesen nem tehetnek róla, ó szegények...

2016. aug. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
12%
az már régen rossz ha pénzre vállalod a gyereket nem pedig a szívedre ....
2016. aug. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
37%

4-es te eszednél vagy? Mért kéne bárkinek is elhagynia a migránsok miatt az országot?

Egyébként nagy munkaerőhiány van Magyarországon, szóval a kormány inkább arról gondoskodhatna hogy valahonnan hozzon be munkaerőt, mert ez nagyon komoly gondokat okoz már több szektorban.

2016. aug. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
14%
Kérdező! Másolj már be egy ilyen posztot! Én még nem láttam olyat, hogy valaki a facebookon panaszkodik a pénztelenségről.
2016. aug. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%

07:57


De a gyerekeket a pénzen vett kajával eteti mindenki, a pénzen vett tanszerekkel iskolázza és ruhákkal öltözteti, a pénzzel vett gázzal vagy fával csinál nekik meleget és pénzzel indítja el őket az életben... Ha sok gyereket akar valaki, akkor dolgozzon, mint a gép, vállaljon négy állást, ne pedig szíve szerint potyogtassa a purdékat az állam és a melegszívű idegenek nyakára.

2016. aug. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!