Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miert latok annyi facebook...

Miert latok annyi facebook posztot arrol, hogy nincs penz a gyerekekre? Akkor mire vallalta? Ti mit gondoltok errol?

Figyelt kérdés
Igen, jon a szokasos pocskondiazas, de igen, en most erre vagyok kivancsi!
2016. aug. 17. 02:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
39%
8-as, szerinted ha a rejtett erőforrások és hozzájuk hasonl mentalitású nem dolgozókat se tudják rávenni, hogy feltöltség azt a néhány szektorban lévő helyet, akkor majd a náluk is tanulatlanabb, analfabéta, agresszív migránsok fogják megoldani az orvos és programozóhiányt, meg belőlük lesznek a jó szakmunkások?
2016. aug. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem a kerdező arra gondol, mikor megjelennek ilyen poszotok, hogy x családnak 6 gyereke van, és a gyerekek margarinoskenyéren kívűl nem esznek mást és jáj segitsünk nekik! Régen a fókuszban is heti szinten jelent meg egy ilyen szerencsétlen család, sírt az apuka a kamerába, hogy csak főtt krumplit eszik a gyerek. Ezeket én is utálom. Minek csináltal vazeg 5-6-7 gyereket??? Nem hiszem, hogy a 4. gyereknél még kőgazdagok voltak, aztán hirtelen elszegényedtek. Én alig merem bevállalni a másodikat, pedig van munka, lakás, autó, minden.
2016. aug. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
73%

menj végig a körúton

minden nap legalább kettő jóarcú jön oda legalább két három gyerekkel, hogy adjak aprót...ad a f....m

2016. aug. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
17%

8-as ne őrjíts már meg a hülyeségeddel.

Legyenek család barát munkahelyek meg normális fizetések és máris nem lesz munkaerőhiány.

2016. aug. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan egyetértek a 6-os válaszolóval! Emlékszem itt olvastam olyan kérdést, hogy ketten együtt keresnek 160at, szülőknél laknak egy 2 szobás panelban, autó nincs, de ők annyira vágynak már gyerekre... Ott is volt olyan válaszoló, aki jött a hallgass a szívedre, meg egyedül a szeretet a fontos dumával. Hogy egyébként a kedves szülők a saját lakásukba akarnak e egy gyereket, hogy felmerüljön az elköltözés lehetősége egyáltalán, hogy a kérdező (asszem a nő volt) kitanuljon vmi szakmát, mert persze csak érettsegije volt... Á semmi ilyesmi. És ugyanezen emberek sírnak pl itt is augusztus végén, hogy milyen drága az iskolakezdés, miközben az én iskolás koromban sem két fillér volt és már csak a reklámokból és saját emlékekből (ne adj Isten TÁJÉKOZÓDÁSBÓL) összerakható, hogy egy iskolatáska nem 500 ft, és tankönycsomag sem jár mindenkinek ingyen. Hogy csak két dolgot említsek a 100-ból.

Abba csak félve gondolok bele, hogy mit terveznek, ha a gyerek esetleg tovább tanulna (hiszen nem minden egyetemi szak mellett lehet egyáltalán dolgozni, de sok olyan is van, ami mellett örül az ember, ha kis zsebpénzt összekapar magának). Elítélem e? Igen, mert az ilyen embereknél az azérzésem, hogy előre utálják a saját gyerekeiket, akiknek egész gyermekkorukban nyomorogniuk kell, és véletlenül sem kapnak esélyt arra, hogy előrébb léphessenek, mint a szüleik, mert amint betöltik a 18-at zavarják el őket melózni szalag mellé. Minek tanulni, minek egy szakma, végezttség, 80ezerből is meg lehet élni... Felelőtlen, önző, de mindenekelőtt ostoba az, aki ilyen meggondolatlanul vállal gyereket, miközben szó szerint semmije nincsen!

2016. aug. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
52%
Nem láttam soha ilyen posztot, ezek szerint a te ismerőseiddel vannak gondok, ugyanis a te ismerőseidet latod.
2016. aug. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Nem 2-esrol beszelek!

Hanem pl. amikor latod, hogy szetesik az furdo nelkuli egyszobas haz a fejuk felol, a nevnelkuli kisfaluban, de 4 gyerekuk van. Gondolom az 1. szuletesekor se volt furdo, azota meg csak meg jobban lerobbant a haz.


Regen mindenkinek szerettem volna segiteni, de egyszeruen nem latom ertelmet. Hiszen ha ennyire felelotlen, hogy 4 gyereket a semmibe csinaljon, akkor mit er az, ha etelt es ruhat es butort kuldok? 1 honap mulva megmarad a butor, a ruha kicsi lesz, az etel elfogy? Hosszutavon teljesen ertelmetlen.


Amugy adakozo tipusu csaladbol jovok. Ha penzt nem is, de ruha-jatek az mindig ment mindenfele, anyukam meg az iroasztalomat is odaadta, amikor kollegiumba kerulten nagy mergessegemre.


Penzt tinikent ugy osztottam Pesten, hogy kiborito. Aztan amikor rajottem hogy nem a fan terem, hanem anyam kemenyen megdolgozik erte, mar nem en voltam a csovik megmentoje.

2016. aug. 17. 14:18
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

akikről te írsz, azoknak nincs más alternatíva, ezt látta, valszeg gyereke is így tesz majd.

és ott tényleg nincs pénz gumira se. igaz három után már elköttetheti magát, de akkor is van három.


hasonló van a környezetben is, van két gyerek, otthon laknak, és irtó irigyek, mert mi utazgatunk és nem a semmire akarunk gyereket vállalni a gyerekszobába.

ilyen buta emberekkel nem kell foglalkozni

2016. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
43%

En is lattam mar ilyen posztokat! Szamomra pl idegesito! Senkinek semmi koze hozza! Tolem is volt aki megkerdezte,hogy minek vallaltam 20evesen gyereket es mire? Nameg ebbe a vilagba? Kinek mi koze hozza? Mondjuk arra,hogy a ferjemmel igaz meg csak ket eves hazasok vagyunk,de boldogok,illetve arra a netto 2milliora amit kulfoldon keres! Attol,hogy nem nagyzolunk a vilag fele mutatva es nem huz le a foldig a sok aranylanc,meg senki nem tudja az anyagi helyzetunket,vagy a boldogsagunkat! Attol,hogy nem posztolom minden nap azt,hogy szeretlek szivem es a kulonbozo masra nem tartozo nyalas dolgokat,meg nem szar a hazassagom! Csak en nem mas elott elem az eletem! Ezert szerintem mindenki tartsa meg maganak es ne szoljon bele! Mindenki akkor szul amikor ugy erzi!

Jelenleg a masodik babankat varjuk es jelentem van mit ennunk,van hova hazamennunk es szeretjuk egymast!

Az pedig,hogy kifele ezt nem latjak az emberek a FACEBOOK-on,mert nem ott elunk,az meg mar nem erdekel...

2016. aug. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

19-es, ha a parod netto 2 millat keres kulfoldon, akkor rohadtul nem rolad szol ez a kerdes, mar elnezest. 😂


Ez pont arrol szol, akinek semmije sincs es a semmibe vallal 3-6 gyereket, aztan megy a Fokuszba, meg a Facebookra keregetni.


Kis OFF:

En orulok neki, hogy ilyen jo anyagi helyzetetek van! Es igazad van, hogy nem kell megosztani mindent a facebookon, mert sokan irigykednenek. 😊


Nekem nincs babam, de azt nem birjak felfogni, hogy mi merre utazom/ utaztam mar 21 evesen egyedul.

2016. aug. 17. 14:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!