Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan/ismerték olyat...

Van itt olyan/ismerték olyat aki nagyon fiatalon lett anyuka? Hogy fogadtátok a picit? A többiek (szülők) hogy reagáltak a hírre?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy aki nem várt módon lett terhes fiatalon (nekem itt a fiatal kB 18 alatt) az hogy dolgozta fel a hírt, hogy fogadta, hogy volt az egész? És a szülei, baráta, rokonok sstb hogy reagáltak, segítettek vagy megszólták?


Csak érdekelnek ezek a dolgok mert lehet hogy hasonló helyzet lesz itthon is. Nem azzal van a baj hogy a barátnőm akarjuk, csak a szülők rokonok lesznek ellene.


Na de csak a történeteket várom. :)


2016. aug. 28. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek, az egyik legjobb barátnőm 16 évesen lett anyuka. Akkor még nem ismertem, de az elmondása alapján a saját szülei ki voltak akadva, de mellette álltak. A fiú szülei mindig is utálták őt.


Az első pár év nem volt könnyű hiszen annál szörnyűbb nincs szerintem, amikor az édesapa-édesanya nem is élhetnek együtt a gyermekükkel. Itt az anyukánál volt a gyerek, aztán 18 évesen a fiú szüleihez költöztek mind, mert ő tartotta el őket. A fiú 18 volt, amikor ő 16, és dolgozott.

19 évesen becsúszott felelőtlenségből a második baba is. Ez egy időre tönkretette a tanulás bármilyen reményét is számára. Gondolj bele, hogy még az érettségije sem volt meg.

A fiú szüleinél éltek, egymást szerették, de napi megalázásoknak volt kitéve az anyós, após által, akik ki nem állhatták.


Kb. 22 éves korára végre sikerült elköltözniük albérletbe. Befejezte az iskolát estin és leérettségizett. 25 évesen elkezdett egy szakmai képzést a cégnél ahol dolgozunk, jövőre végez vele, addig félmunkaidőben van nálunk.


A barátja kitartott mellette, nagyon szereti. Nem volt könnyű dolga, és a gyerekeinek sem volt ideális gyerekkora, otthona, szülői mintája. Persze, a gyerekeket "nem csinálná vissza", de mondta már többször is hogy irigyli azokat a szülőket, akik nyugodt környezetbe, elég megtakarítással, tökéletes lelki nyugalomban vállalnak gyereket, nem úgy, hogy azt sem tudják mi lesz holnap.

2016. aug. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Unokanővérem lett 16 évesen terhes, össze is házasodtak, született még egy gyerekük, de a férje egy barom volt, elváltak nem sokkal a második születése után. A nagynénémék akarták nagyon a házasságot, fogalmam sincs, miért, tuti nem vallási oka volt.

Férjhez ment újra, született még egy fia, és a második férjével már 20 éve együtt van.

Azt mondja, a mai eszével egyedül vállalná, nem hagyná, hogy házasságra kényszerítsék.

2016. aug. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Ó, és az első férje szülei sokkal inkább támogatták válás után, mint a saját szülei, sőt, a második házasságból való gyerekekt is saját unokájukként szeretik :)
2016. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
31%

Én most várok babát 22 éves vagyok.. Fősulin vagyok még.. Eleinte nem örültek neki a szüleim de most már várják nagyon.

Mi kicsit megijedtünk de örültünk neki. Párom szülei szintén örültek. 21 hetes kismama vagyok.

2016. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

En 17evesen estem teherbe.nem vettuk eszre,hogy kilyukadt az ovszer.megtartottuk,parom akkor 20eves volt.kicsit linkeskeskedett a meloval,nem volt rendes munkaja.igazabol nalunk lakott.

De mikor megtudta a babat egybol elkezdett rendes munkat keresni.hamar talalt is.a gyerkoc fel eves koraban sajat lakasba koltoztunk.akkoriban meg konnyu volt lakast venni.19voltam mikor tervezetten teherbe estem a kozepsovel.

A gyerekek utan befejeztem az erettsegit,kitanultam a cukrasz szakmat (mindig is az akartam lenni) es dolgoztam rendesen.a 3. Nemreg szuletett.mar 28 eves vagyok.parom 31.azota is ugyan azon a munkahelyen dolgozik.tovabb kepezte magat O is.

Jol megvagyunk.

Anyumek es Anyosomek is sokkot kaptak,de mellettunk alltak es vartak nagyon az unokat.mind a 3 at.

Idokozben kis segitseggel ugyan de kifizettuk a lakast is.

Semmit sem csinalnek maskepp.

2016. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!