Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ti szülésznőt is fogadtatok...

Ti szülésznőt is fogadtatok vagy csak orvost?

Figyelt kérdés
13 hetes vagyok orvost már fogadtam, de ma mondta egyik ismerősöm, hogy az ő testvére szülésznőt is fogadott.

2016. máj. 17. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi mindkettőt fogadunk (az orvost má felkertük, a szülésznővel ma fogok beszélni ☺) baráti házaspárok tanácsára.
2016. máj. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fogadtunk mindkettőt, de sajnos továbbképzés miatt a szülésznő nem tudott bejönni. Az ügyeletesre sok jót pedig nem tudok fogadni. Legközelebb lesz tartalék szülésznőm, mert még egyszer nem kockázatok. Én nem ártottam annak a nőnek, nem volta hisztis, nem követelőztem, mégis úgy bánt velem, hogy arra szavak nincsenek. Már az orvosom is rászólt, hogy viselkedjen.
2016. máj. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is mindkettőt. Igaz én piszok szerencsés vagyok, mert az orvos is ismerős, a szülésznő meg távoli rokon, anyagi kompenzációt ha akartam se tudtam eddig "rátukmálni", egy szülésemkor sikerült egy ajándékutalványt adni neki, mondván, hogy a gyerekeire költse...


Gyakorlati szempontból számomra elképesztően fontos a szülésznő jelenléte. Mind a terhesség utolsó heteiben, mind a szülés környékén.

Épp most olvastam itt egy szüléstörténetet nemrég, ahol az anyuka naponta bement a kórházba, hülyére vizsgálták állandóan, mert nem tudta eldönteni(8első baba lévén), hogy beindult-e szülése vagy sem.

Na velem ilyen nem történt. Ha bármi volt, hívtam a szülésznőt, akár hajnali fél 4-kor, és mondtam, hogy most "ez van, mit csináljak", ő meg mindig megnyugtatott, és így tényleg csak az utolsó egy-két órára mentünk kórházba, nem kellett feleslegesen, a méhszájat "kotorászni" nem annyira jó, szülés előtt, és egyáltalán semmilyen felesleges beavatkozás nem kell, mert ezek tudják aztán megakasztani a szülést.


Amikor beértünk a kórházba, ő már ott várt minden alkalommal és hihetetlen nyugalommal töltött el a jelenléte. Egy (főleg először) szülő nőnek minden új, mert sosem érezte még azt, amit akkor. Én láttam rajta, hogy "minden rendben", emiatt sokkal könnyebben vettem minden akadályt.

És persze az is szuper, hogy nem ott találkoztam vele először, az NST-ket (CTG) már ő csinálta, annak fél óráiban mindig beszélgettünk, hogy hogy vagyok, vagy bármi kérdésem ha volt, feltehettem.


Én csak ajánlani tudom. Ugyanis ha komplikációmentes a szülés, akkor orvosra gyakorlatilag nincs szükség, nekem a háromból kettőt a szülésznő vezetett le.

Az orvos arra az esetre "jó", ha közbe kell avatkozni (egyik szülésemnél kellett).


És biztos sokan majd azt mondják, hogy felesleges, köszönik megvoltak nélküle, ezt is elhiszem, de nekem fontos volt a biztos érzelmi és szakmai háttér.


Negyedszerre sem szülök máshogy. :)

2016. máj. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bella169 ***** válasza:
Fogadtam mindkettőt és nem bántam. Következő gyereknél is biztos fogok fogadni.
2016. máj. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És szülésznőnek mennyit illő adni? Neki is érdemes minnél előbb szólni?
2016. máj. 17. 12:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs lehetőség szülésznőt fogadni, pedig nagyon szerettem volna a màsodik babàt is annál szülni akinél az elsőt. Szerencsére a màsik nő is normális volt, annyi volt a gáz hogy a legelejétől a végéig fekve kell maradnom.. (ráadásul indított szülés volt)
2016. máj. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 30. hétig lehet szülésznőt fogadni, papírt is kell írni róla, amit a főnővér hagy jóvá, de a jó szülésznőket érdemesebb már a 20. hét után felkeresni, mert maximalizálva van, hogy egy hónapban hány kismamát fogadhatnak és a jók hamar betelnek. A díjuk nálunk 20-40 ezer Ft között mozog. De érdeklődj, hogy nálatok mint rendszer.
2016. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyiket se.
2016. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!