Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A feleségemnek időre van...

A feleségemnek időre van szüksége, de mégis mire?

Figyelt kérdés

Lassan 40 éves leszek a feleségem 33 éves. Alig pár éve szerezte meg a (sokadik) diplomáját és talált egy remek állást amit szeret. Még az egyetem alatt szeretett volna szülni, de akkor én még nem meretem beválalni, mostanra viszont megvan mindenünk lakás, autó, tartalék a bankban... és most ő nem akar.

1 éve csak a majd, majd... De azt nem tudja megmondani, hogy mikor csak azt hogy most nem.

Külföldön élünk, meg a feleségem nem magyar így én költöztem, hogy közel legyen a családjához szóval ez sem akadály, hogy nincs segítség.

Szereti a munkáját és nem akarja otthagyni, azt mondta nem vágyik most babára (3-4 éve vágyott rá, most nem)

és nem tudja megmondani mikor...

Van ilyen, hogy egy nőnél "elmulik" a gyererek íránti vágy? Talán soha nem akar majd gyereket? De hisz akart, akkor most mi történt?

Ezekre a kérdésekre ő maga sem tudja a választ.


2016. szept. 1. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Ha ő se tudja, mi mégis mit mondhatnánk?


Lehet, hogy korábban csak fellángolás volt.

Lehet, mostanra már jobban sejti, mivel jár egy gyerek, azért nem akarja.

Korábban nem tudta, milyen örömet jelenthet a munkája, mert még nem dolgozott.

És az is lehet, hogy csak tőled nem akar, mert időközben gyengült a kapcsolatotok.

2016. szept. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Üljetek le, beszéljétek meg, kössetek kompromisszumot, mondjuk tűzzétek ki hogy x éven belül legyen gyerek. Mert ha te nagyon szeretnél, ő meg nagyon nem, akkor az a kapcsolatot is tönkreteheti. Legyél türelmes, lehet tudja ő miért nem akar, csak még nem mondta el, de ha vitába torkollik a beszélgetés, akkor nem is fogja.
2016. szept. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Hmm...érdekes ez.

Talán vele kellene erről beszélni, mert mi itt csak találgatni fogunk!

2016. szept. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Viszont találgatni tök jól tudok: tetszik neki a szabad jólét és nem akar ezen változtatni, mert önző.
2016. szept. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Lehet h régen még lelkes volt és fiatal, a kapcsolatotok is friss volt, úgy érezte jöhetne a baba.

Azóta eltelt sok év, kiépítette az életét, több diploma, jó állás stb., lehet h ezt nehéz neki otthagyni egy gyerek kedvéért, ami elég nagy életmódváltást jelent.

De tényleg jobb ha vele beszélnéd meg, de akár a kapcsolatotokat is átgondolhatjátok, hogy nem azzal van-e problémája. Azt mindenképp tisztázd vele, hogy akar-e egyáltalán gyereket valaha, ha te igen.

2016. szept. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Lehet, pont az a gond, hogy eltelt az idő.

Tudod, 33 évesen még akármilyen fiatal is, gyerekszüléshez már nem az. Az optimális koron túl van, rohamosan csökken a termékenység, szaporodik a komplikációk lehetősége, stb. Talán pont ez az, ami miatt most már félne egy terhességbe belevágni, az meg ugye a gyerekhez elengedhetetlen.


Írták már, de ebben a korban valóban másképp látja valaki, hogy mivel jár a gyerek és az anyaság, és nem biztos, hogy akarja ő ezt minden árnyoldalával együtt. Lehet, hogy most több negatívumot lát a dologban, mint pozitívat.


Nem tartom kizártnak, hogy idővel valaki meggondolja magát, és már ne akarjon gyereket. Elvégre az ellenkezőre is rengeteg a példa, hogy a nő leteszi a nagy esküt, hogy sose fog szülni, aztán pár év múlva sírva fakad minden pelenkareklámon, hogy ő kisbabát szeretne. Fordítva is el tudom képzelni.

2016. szept. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
33 évesen már nem szarozik ezek egy nő,ha nem is most de már van egy képes róla,hogy mikor.Lehet meggoondolta magát és már egyáltalán nem akar.Le kell ültetni,és őszinte válaszolásra bírni.
2016. szept. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Írod, hogy nemrég szerezte meg a sokadik diplomáját és olyan munkát szerzett amit szeret. Ő most a karierrjét építi, most ezzel szeretne foglalkozni. Az is lehet, hogy nem is akart igazán gyereket csak úgy mond nem volt jobb ötlete, de most a munkájában ki tudott teljesedni. Ezt komolyan át kellene beszéljétek, hogy akar e egyáltalán, és te mennyit vagy hajlandó várni. Azt is bele kell kalkulálni hogy egyre nehezebb lesz, és nem is biztos hogy össze jön.
2016. szept. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is elmult, aztan a baratok -rokonok lebabàztak,mentunk babanezobe es megjott a kedvem fel ev alatt!:)
2016. szept. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!