Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 éves lányok! Miért nem...

18 éves lányok! Miért nem mentek el valami felvilágosításra? Várom a picikét "korosabbak" véleményét is! Ti egyetértetek velem?

Figyelt kérdés
Miért nem beszélitek át a dolgokat valakivel vagy olvastok rá a neten MIELŐTT elkezdenétek a nemi életet?!? Naponta annyi buta kérdés jön! Kérdezzetek akkor inkább előtte! Mielőtt megtennétek! Van itt olyan rovat is. DE NE legyetek felelőtlenek! Szinte mindig a kérdés is majden u.az miért nem veszitek a fáradtságot hogy rákerestek a korábbi kérdésekre itt bal oldalon a keresőbe? Sokat tanulhatnátok az oda adott válaszokból is! NEM bánatni akarlak benneteket de tényleg annyi buta kérdés jön UTÁNA miért nem előtte írtok mire "készültök" hogy lenne biztonságos stb.?!? Az abortusz nem játék! A nemi élet pedig szintén nem játék! Vigyázzatok magatokra!
2010. ápr. 24. 08:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
sorry: majden=majdnem
2010. ápr. 24. 08:47
 2/11 anonim ***** válasza:

18? inkább 14 meg 16 évesen...bár hiába él nemi életet 2-4 éve,ugyanolyan tudatlan a 80%...


én se lettem "felvilágositva",de nekem magamtol is volt annyi eszem,hogy nem feküdtem össze mindenkivel gumi nélkül,hogy "majd vigyáz rám",meg "kiveszi időben"...


rendesen fáj olvasni jópár kérdést a szerelem-szex kategóriában...

én se vagyok tul idős,de ennél több eszem volt tizenévesen...

22/L

2010. ápr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled, de megértem őket is - gyerekek, felelőtlenek, "miért pont velem történne meg", stb. Nem gondolnak bele addig, amíg nincs baj. És szerintem nem is nekik kéne. Tizenéves korban szerintem a szülők és az iskola feladata, hogy felkészítse őket, hogy felhívja a figyelmet a veszélyekre, illetve a megelőzésekre. Sok helyen ez nem történik meg. Saját példámból tudok kiindulni, az volt a szerencsém, hogy idősebb, tapasztaltabb barátom volt, aki elmondta az ilyen dolgokat nekem. Na de hogy történne ez meg, ha két 16 éves szűz kerül össze?!
2010. ápr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés. Sokszor felháborodom amikor bugyuta kérdéseket, válaszokat olvasok. Szerintem egy 13-14 évesnek nem való a nemi élet. Nekem ennyi idősen eszembe se jutott, hogy akárkivel is összefeküdjek. Senki nem világosított fel, magamtól volt ennyi eszem. Pedig mindig olyan barátnőim voltak akik bárkivel, bárhol lefeküdtek, én mégsem lettem ilyen. Valahol a szülők hibája, túl sokat megengednek a gyerekeknek, nem nevelik őket.

De nem csak a szülők hibája, most sajnos olyan világban élünk, ahol a szex már nem tabu, mindenhol csak erről beszélnek, ezt látják a tv-ben, az újságban, mindenhol:S

2010. ápr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem rég tudtam meg, hogy az iskolákban nincs már felvilágosítás. Én most 30 vagyok, de a mi gyerekkorunkban már általános iskola felső tagozattól egészen a gimnázium végéig volt félévente min egy-egy óra, ami ezzel foglalkozott, persze életkortól függöen. Nem értem miért nincs ilyen, mert szerintem fontos lenne, mert ezeket nem szívesen kérdezik meg általában a gyerekek a szüleiktől, és nem fog elmenni magától semmilyen felvilágosításra, de ha kénytelen végighallgatni talán valami rögzül.
2010. ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek. Még ha lenne is felvilágosító óra, menne a ehhehehhe- meg a rihihhihhi, de legalább hallanának értelmes dolgokat. Így meg két véglet van itt.. aki a barátja ujjától is fél, nehogy terhes legyen, a másik meg a "csak 3x" szexeltünk és véletlenül mindig kiszakad a gumi, lehetek-e terhes fajta... eszméletlen! Hol van az iskola, hol vannak a szülők?? BEvallom én sem értem! L27
2010. ápr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos lenne, hogy inkább családi környezetben kerüljenek a helyére a dolgok....ne csak az iskolában. Csalódva hallgattam, hogy nagyon sok családban egyáltalán nem beszélnek a szexról.

Ami meg még furcsább, hogy sok fiatal még büszke is rá, hogy "mindent magától" tanult. Persze.....olyan is!!!

Ha kíváncsi egy fiatal...mit fog csinálni? Rákeres a neten...és valószínűleg nem egy oktatófilmet talál majd elsőnek.

2010. ápr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Minden válasz nagyon igaz és helytálló! Teljesen egyet értek veletek. Remélem ezeket a sorokat is elolvassák a tizenévesek és elgondolkoznak rajta! Maguknak tennének csak jót vele! A tudatlanság és a felelőtlenség egyre jellemzőbb ami a "nagylányoskodáshoz" társul...
2010. ápr. 24. 19:08
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem egy épp eszű embernek,legyen az 16,vagy 30 éves,kellene h legyen annyi esze,hogy nem fekszik le senkivel gumi nélkül.
2010. ápr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hat igen, ez a kerdes nem a 18 eveseknek szol, mert a 90% mire eleri a 18 evet addigra mar reg nem szuz. Igen, szomoru dolog, de ez ellen nem hiszem hogy lehet tenni. Sajnos ez vaganysagnak szamit manapsag. Es a fiatalok igen negy resze ugy vesziti el a szuzesseget hogy reszeg. Ami meg szomorubb. Egyre tobb 14 ev koruli van a szorakozo helyeken, ugy feloltozve meg kifestve mintha legalabb 25 lenne. Elore felek hogy mi lesz mire az en lanyom odakerul, bar nagyon remelem hogy jo nevelessel ez kikuszobolheto. Hol vannak azok a szulok akik elengedik a 14 eves gyereket az ejszakaba? Es nem veszik eszre hogy reszeg mint egy diszno? Nem ertem.

Es az iskolaban is igenis kene ra idot szanni, mert sajnos nagyon butak ilyen teren a mai gyerekek.

2010. ápr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!