Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt már valaki hasonló...

Volt már valaki hasonló helyzetben, gombás gyulladással terhesség? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon szeretnénk a férjemmel már egy kisbabát. Az előző menstruációm szeptember 16-an volt. 3 hete voltam nőgyógyásznál, ma jött meg az eredmény, hogy gombás gyulladásom van.

A kérdésem az lenne, hogy ez a gyulladas akadályozza e a teherbeesést, ha meg összejött a baba akkor árthat-e neki?


Szép napot kívánok mindenkinek!


2016. okt. 4. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha megfogant a baba, nem árt neki a fertőzés. A dokid majd ad olyan gyógyszert, kúpot, amit terhesen is lehet használni.

A következő próbálkozással viszont várjatok addig szerintem, amíg meggyógyulsz, ez néhány nap/1-2 hét alatt akár meg is történhet, attól függ, milyen gombád van.

Terhesen jóval könnyebben kialakulnak ezek sajnos. Nekem ez a negyedik terhességem, és állandóan volt valami kisebb-nagyobb probléma ezekkel a fertőzésekkel.

A gyerekeim időre születtek, és egészségesek, a mostani terhességem is rendben van, 18 hetes, pedig már most is túl vagyok egy ilyen nyavalyán.

2016. okt. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, simán megfoganhat, és nem árt a babának. Persze minél hamarabb kezelni kell, mert esetleg "felszállhat" és úgy vetélést okozhat, de úgy önmagában nem ártalmas.

Nálam majdnem ugyanez volt, mint most nálad, mikor terhes lettem.

2016. okt. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A rákszűrésem eredménye ASCUS lett... a dokim szerint ezzel semmi probléma nincs, a gyulladás miatt van és a gyermekvallalásban sem játszik szerepet. De azert én aggódom.

2016. okt. 4. 14:10
 4/7 A kérdező kommentje:

2. Valasszoló!

A terhesseged rendben volt? Es neked milyen tuneteid voltak a gomba miatt? (Elnezest az ekezet hianya miatt)

2016. okt. 4. 14:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, rendben volt minden. A szokásos, viszketés, érzékenység, fura folyás.

Amúgy nekem minden terhességem alatt (3) előjött, sajnos hajlamos vagyok rá. Az utolsónál mint írtam a fogantatás idejében is fennállt.

De a gombás fertőzés tényleg nem ártalmas, és nem befolyásolja a teherbe esést.

2016. okt. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszodat!

Remelem vegre ossze jon a kisbaba!

Jovoheten kiderul :)

2016. okt. 4. 14:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen! Drukkolok! Majd írd meg ha lesz eredmény!
2016. okt. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!