Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Menyire bizhatunk a szakorvoso...

Menyire bizhatunk a szakorvosokban, fogadott orvosban?

Figyelt kérdés
Sanos sajátbörömön és érzéseimen kellet tapasztalni milyen a Magyar Orvostudomány!!11hetsen vesztetem el páromal kis jövevényt!orvosaink biztatóan áradoztak a leletekröl de mindt utolag kiderül egy 2sodik doki után hogy azt sem tudta az eredetileg szülész orvosunk megálapitani menyi idös a kicsi!!Most páromal meghuhanva várjuk a mütétet amit valószinüleg egy 3madik doki fog megcsinálni!!!!Félek picit elveszitetem de öt nem akarom!!
2008. okt. 3. 18:48
 1/2 A kérdező kommentje:
ha hibásan irtam bocsánat de sajnos elégé beborul az apakép benem
2008. okt. 3. 18:59
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát igen... elég nehéz kérdés ez... Ez az orvostudomány olyan dolog, hogy sosincs két teljesen egyforma diagnózis, egyforma kezelési mód még ugyanolyan esetekre sem. Először is minden ember más, minden helyzet más, és hiába tanulták x évig az egyetemen, az élet tankönyvbeli esetet nagyon ritkán hoz.

A kicsi életkorának meghatározása nagyon nehéz, átlagadatok, méretek alapján történik, aztán nem mindegyik doki ért az ultrahanghoz sem annyira, mint kéne, meg a UH-gépek minősége is eltérő...rengeteg minden befolyásolja!

Nagyon sajnálom, ami veletek történt!! Nem igazán írtad le, hogy most miért halt meg a baba, és konkrétan mit hibázott az orvos, de arra is gondolni kell, hogy a 12.hétig, sőt az egész terhesség alatt bármikor megtörténhet, hogy elmegy a baba! Sajnos. Garancia soha nincs.

És ilyen esetben meg főleg nehéz megállapítani az életkort, mert ha valamelyik héten van szívhang, de a következő, pl rá 3-4 hétre lévő UH-on már nincs, akkor csak saccolnak a dokik a méret alapján, hogy vajon mikor állhatott le a baba szíve...

De nyugodj meg, ezek a műtétek az orvosoknak rutinműtétnek számítanak, nem lesz baja a párodnak, ebben biztos vagyok! Gondolom a rossz hírt követően 1 héten belül elvégzik a műtétet...

Támogassátok egymást, és szeressétek egymást nagyon! A legjobb orvosság, ha amint lehet, próbálkoztok, és csak arra gondoltok, hogy egészséges picitek fogan!

Amíg valamelyikőtökben félelem van, vagy talán nem is félelem, hanem rettegés, hogy ez mégegyszer megtörténhet, addig a természet gondoskodik arról, hogy baba se legyen... Tehát, az elsődleges, meg kell nyugodni, és újra próbálkozni!!!!!!

És talán az lenne a legjobb, ha másik orvost keresnétek, fogadnátok, már csak az emlékek miatt is... Ha van rá mód, mindenképp fogadjatok orvost, én legalábbis annak a híve vagyok... De egy hormonvizsgálatot mindenképp kérjetek, nem-e az alacsony progeszteron okozta a vetélést, nagyon sok esetben ugyanis ez a gond, és ezt hormonpótlással egyszerűen el lehet kerülni legközelebb!

Nagyon sok kitartást kívánok nektek, és szeressétek egymást!

Jah, még valami: a műtét után 1-2 mensit, ha megvártok, utána szerintem, lehet próbálkozni, mert ha a szervezet felkészültnek érzi magát, akkor úgyis megfogan az a baba... (de persze ez az én véleményem, az orvos több pihenőt fog javasolni valószínűleg...)

Sok sikert!

2008. okt. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!