Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált tesztben mennyire...

Kombinált tesztben mennyire bízhatunk? Megvan az eredményem.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az Istenhegyi Génklinikán csináltattuk meg a kombinált tesztet.

Az uh rendben, minden tökéletes.


A kockázatbecslés viszont 1:470 lett.

A vérvétel után ez 1:2700-ra változott.


Tudom, hogy csak kockázatbecslés és éppen ezért félek, hogy nem annyira bízhatok az eredményben.

Érdemes más vizsgálatot elvégeztetni?

Annyira izgulok és idegeskedem, hogy egészséges-e (nem csak a Down kórtól félek) hogy nem is tudom élvezni igazán, hogy babát várunk :(


2011. máj. 17. 08:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon jó eredmény. Milyen más vizsgálatra mennél? Magzatvíz mintavételre? Annak a vetélési kockázata 1:100. A beteg baba kockázata 1:2700. Megérné elveszíteni egy egészséges babát?

Nyugodj meg inkább, minden rendben lesz.

2011. máj. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell aggódnod, ez jó eredmény. Megkérdezhetem hány éves vagy?

Nekem a korfüggő 1:910 lett, a laboratórium által számított egyéni pedig 1:10.000

Az van a végén neked is, hogy negatív, nem? Ha rossz lenne az eredményed, tovább küldtek volna genetikai tanácsadásra!

Nyugi! Próbálj arra gondolni, hogy nem lehet épp túl kellemes az egészséges kis porontyodnak egy szorongó anyuka méhében! Élvezd bátran a babavárást! Nekem egyszerűen nincs is rossz napom, mióta Ő itt van. Csak megsimizem a hasam és máris nyugalom tölt el.:)

2011. máj. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbálj megnyugodni. Van valami oka, hogy ennyire aggódsz? Van a családban valaki, aki genetikai rendellenességgel született, vagy a te korod van már túl a veszélyességi határnak mondott 35 éven felül?


Van további vizsgálatra lehetőség, az viszont veszélyes a kicsire, nem egyszerű vérvétel, hanem amniocentesis, amikor egy giga méretű tűvel hasfalon keresztül átszúrva némi magzatvizet vesznek. Ennek a vizsgálatnak a vetélési kockázata 1% (tehát minden 100. vizsgálatba belehal a baba). Ez sokkal több, mint egy normál terhesség kockázata, nálad ráadásul a vérvétel eredménye alapján csak 0,037% a kockázat.

2011. máj. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is 1:2699-hez lett az Istenhegyin, csak nálam az életkori magasabb volt, mert 39 éves vagyok. Nem csináltattam további vizsgálatokat, mert megnyugtattak, hogy nincs rá szükség.

33 hetes kismama

2011. máj. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a megnyugtató szavakat!

Aranyosak vagytok!

Szerencsére beteg nincs a családban, de volt vetélésem, 34 éves vagyok (tudom még az nem 35) :)

Nem tudom megmagyarázni...van bennem egy félsz.

Attól rettegek, hogy nehogy anyai megérzés legyen, tudjátok... :(

A magzatvíz vizsgálaton gondolkodtunk, de persze nem éri meg az az 1%-os vetélési kockázat.

Biztos csak egyszerűen túlparázom a dolgot, de már napok óta aludni sem tudok :(

Remélem elmúlik hamar!


Mindenkinek szép napot kívánok!

2011. máj. 17. 10:06
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj el egy 4D uh-ra, jót fog tenni a lelkednek, hogy láthatod, hogy odabent minden rendben.
2011. máj. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálam 1:380 volt az életkori kockázat, az UH és vérvétel után (az istenhegyin csináltattam) 1:3240-re változott, ami a tiedhez hasonlóan nagyon jó eredmény!

Ne aggódj, nincs a babáddal gond, az ország egyik legjobb helyén jártunk ebből a szempontból!


30h km

2011. máj. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!