Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Két napja pozitív lett a...

Két napja pozitív lett a terhességi tesztem, de sajnos tegnapra lebetegedtem, árthat-e a magzatnak?

Figyelt kérdés
Tegnap erős torok fájásom volt, fújom az orrom, ma meg köhögök is. Sok teát iszom, de vettem be Aspro C-t. Tudom azt mondják, hogy egy kismamának jobb ha nem szed gyógyszert, de azt is egyre többször hallom már, hogy inkább "kezelje magát" a kismama, mint nagyobb gond legyen. Nagyon várjuk már a babát és nagyon szeretnénk, hogy minden rendben legyen.
2008. okt. 4. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Ami árthat a babának, az a láz. Ha belázasodnál mindenképp vegyél be lázcsillapítót. Egyébként meg igyál sok folyadékot, és szedjél sok c-vitamint. Gyors gyógyulást! 32 hetes kismama.
2008. okt. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem fogsz ártani, csak ha lázs vagy. Azzal viszont, hogy orvos nélkül kezeled magad, azzal árthatsz. Beszélj nőgyógyásszal, hogy kell-e gyógyszer, és mit ajánl ha lázas lennél. Nelem algopyrint ajánlott, de én a második trimeszterben voltam lázas. Mert a terhesség kora is befolyásolhatja a szedhető gyógyszerek listáját.

Amíg nem lát doki, addig csak teázz, szedj vitamint, egyél gyümit, és pihenj. Köhögésre jó a bioparox spray.


Judy

3 hós és 2 éves kisfiúk anyukája

2008. okt. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat:-) Nem szívesen vettem be az aspro C-t sem, de tény, hogy felgyógyította a gyógyulás folyamatát. Tegnap pokolian fájt mindenem, ma meg már "csak2 az erős náthát érzem és a köhögést. Szerencsére csak hőemelkedésem van. De fekszem egész nap és iszom:-)
2008. okt. 4. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!