Aggodjak vagy ne?

Figyelt kérdés

Tehát,18eves vagyok. A barátom is. Lefeküdtün a menstruaciom 2.napján. Bele engedte, jo persze nem nyomta nyakig, csak a hüvelyem elejébe.talán szeretnénk egy babát,de nem jó lenne az időzítés most. Szóval mennyi az esellye hogy teherbe estem? Eddig sok helyen olvastam hogy nem sok, máshol olvastam hogy valaki pont ugy lett terhes.

A válaszokat Köszönöm előre is. :)


2016. okt. 30. 09:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt pontosan nem lehet megmondani. Mindig mikor védekezés nélkül szexel van esély,a menstruáció alatt is. Ha a következő késik,majd tesztelj!
2016. okt. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Talán szeretnétek babát?!

Most akkor szeretnétek vagy nem? Ha nem jó az időzítés akkor tessék védekezni.

Menzesz alatt is teherbe lehet esni, nem sok az esélye, de megadtátok a lehetőséget rá, független attól, hogy "nyakig nyomta" vagy sem.

2016. okt. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
42%
Rendkívül minimális az esélye. Akkor lehetne, ha az ovulációd is a menstruációd idejében lenne, de ez... nagyon ritka. Csak azoknál fordul elő, akiknek semmilyen sszinten nem szabályos a ciklusa (de ezek a nők nehezebben is esnek teherbe). Mellesleg egy menstruációs hüvelyi környezet nem kedvez a spermáknak sem, elhalnak. Szerintem ne aggódj, de ha biztosra akarsz menni, vegyél egy tesztet. Ha abból indulunk ki, hogy éppen a menstruációdkor volt az ovulációd is, plusz beleszámítjuk egy sperma maximális életképességét (7nap), akkor csináld meg a tesztet az együttlét után 14-17 nap múlva. Viszont ehhez nagyon érzékeny tesztet kell venned, olyat, ami 10 egységnyi HCG-t is ki tud mutatni a vizeletből. De egyébként ne aggódj ezen... Szerintem nem lehetsz terhes.
2016. okt. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó: igen sok nö lesz terhes a menzesz alatt, ha nem védekeznek. Ennek oka lehet többek közt az aktus által kiváltott spontán tüszörepedés is, és ezért kizárni nem lehet a kérdezö esetében sem.
2016. okt. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
54%

Aggódjál nyugodtan. Egyrészt a terhesség miatt, másrészt meg azért, meg a nyitott méhszájon át ilyenkor mindenféle kórokozó feljut és fertőzést okoz. Mivel a hüvely ph-ja ilyenkor nem véd szinte semmit, azok a kórokozók is gondot okozhatnak, amik a ciklus többi napján békében megvoltak az immunrendszereddel. A havi vérzés alatti szexet elsősorban ezért szokták kerülni.


Az meg egyértelműen butaság, hogy bármit is jelent, hogy épp meddig dugta be, mikor elment. Ha ez számítana, akkor 12-13 centi alatt nem tudnának a pasik gyereket csinálni. Ne viccelj!


18 évesen meg ne akarj babát, még talán sem. Gondolom, nem saját lakásban éltek, saját keresetből, bőséges tartalékkal egy bankszámlán. Tippem szerint ennyi idősen még szakmátok sincs, nem hogy stabil állásotok.

2016. okt. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy talán szeretnétek babát. Ebben az esetben mit aggódsz? Ha esetleg besikerül, örülni fogtok mindketten.

Ellenkező esetben nem kockáztatnátok, hanem védekeztek.

2016. okt. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Az előzőekre reagálva: a sperma nem 7 napig, hanem 3 napig életképes.

Spontán tüszörepedés nincs, be van bizonyítva.

Normális ciklusnál, a ciklus közepén van az ovuláció, ekkor lehet teherbe esni, ennek ellenére néha fordul elő olyan, hogy valakinek az ovuja a menzesz idejére esik, valószínűleg az ilyesmi nagyon ritka, mivel a peteérés egy hormonálisan meghatározott folyamat, normális működésnél a menzesz idején nem lesz éppen kiszabaduló, érett petesejt.

Szerintem ilyen fiatalon sokkal inkább a fogamzásgátlással kellene foglalkoznod és nem a gyerekvállalással.

Az óvszer a betegségek ellen is véd, menstruáció alatti szexnél pedig mindenképpen kellene, mert mensi alatt sokkal könnyebben kapsz fertőzést.

Az mindegy, hogy a pasi pénisze éppen hol jár, miközben elélvez, teherbe ejthet úgy is ha éppen a bejáratnál van.

2016. okt. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Utolso előtti:nem kertem a véleményed csak egy kerdest tettem fel.arra szeretnek valaszt,nem arrol akartam megtudni hogy milyen korokozok jutnak ki vagy be.

Igen szeretnénk babat.De aggódom is amiqtt ha terhes leszek nem lesz-e semmi baj ,komplikációk mivel menstruáció alatt estem teherbe.

Köszönöm a normális válaszokat,mindenképp tesztelek majd.

2016. okt. 30. 10:20
 9/21 A kérdező kommentje:

10:10-esnek irtam az elozoben az elejét.

Azt elfelejtettem leírni hogy utána kimostam magam. Már csak a vérzés miatt is.


Mi az hogy te jobban tudsz mindent kedves "gondolod nincs bankszamlan penz, nem saját lakásban lakunk"?

Ha annyira szeretned tudni, Cipruson lakunk.Eleg jol keresünk mind ketten. Baratom 2500eurot èn meg 1850eurot. Kérdésedre a válasz a munkája fizeti az alberlerunket a kocsinkat.s minden mast. Szóval ne mondd nekem azt "vakban" hogy nem tudnék eltartani egy kisbabat.azon inkabb en hagy aggodjak.egyebkent aggodni max azert aggodnek hogy EN eleg erett vagyok-e ehhez.de ez szinten az en gondom.a kerdesre szoktak valaszolni,nem sajat velemenyt irnak a kerdezorol hol ott azt sem tudja hogy milyen a csaladi korulmenyem.

2016. okt. 30. 10:32
 10/21 anonim ***** válasza:
52%

Kedves 4. válaszoló: nincs spontán tüszőrepedés, de igazad van. Menstruáció alatt teherbe lehet esni, de mint írtam, rendkívül ritka.

Kedves 7. Igazad van, egy sperma átlagosan 3 napig életképes, de eextrém esetben 7 napig is. Azért írtam a kommentbe 7 napot, hogy a legkisebb esélyt is beleszámítsam

2016. okt. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!