Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 18 éves vagyok, és védekezés...

18 éves vagyok, és védekezés mellett lettem terhes. Mindenképpen abortuszra kell mennem, és a kérdésem az hogy ezt inkább klinikán vagy "sima" kórházban végeztessem el? Tanácsok?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki megszólna,és elkedeni oltogatni,gumit használtunk,és nem egyéjszakás kaland,hanem már 3 éve együtt vagyunk. minden vágyam lenne megtartani,de se neki,sem nekem nincs olyan anyagi hátterem,amivel el tudnánk tartani :( ráadásul most érettségizünk,szeretnék tovább tanulni egyből..félek h meddő leszek,vagy esetleg koraszülött lenne a következő..
2010. ápr. 27. 15:39
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/125 anonim ***** válasza:
74%

Már ne is haragudjatok válaszolók, de hogy beszélhettek egy ilyen szavakkal valakiről akit nem is ismertek?

Ez szól mindkét tábornak, az abortuszellenzőknek és azoknak is akik védik-vigasztalják a magzatát elpusztítót....miért nem lehet kulturáltan megfogalmazni a véleményeteket?

2010. ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/125 anonim ***** válasza:
89%

18 hetes kismama: én nem pontoztalak ugyan le, de ha kicsit szétnéznél, akkor szembetalálnád magad azzal a nagy büdös helyzettel, hogy 100%-os védekezés NINCS (legfeljebb, ha soha nem csinálod). Hiába vagy okos, és nem felejted el, nem vagy felelőtlen, ésszel élsz nemi életet, akkor sincs. Ha lesz egy lányod, aki 15 évesen odaadja magát a nagy ő-nek, és tabletta+óvszer mellett teherbeesik, mit fogsz neki mondani? Hogy szülj gyereket lányom 15 évesen, majd én eltartom? Vagy azt, hogy old meg egyedül? Előbb jó lenne felvenni a másik cipőjét, és csak azután ítélkezni, meg kioktatni!


Kérdező, a Rókus valóban jó lesz neked, fel a fejjel, lesz még babád, amikor te szeretnéd!

2010. ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/125 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Én 20 évesen estem teherbe véletlenül,most 30 vagyok.A párom akkor megtartotta volna (azóta már a férjem),és én is vaciláltam,mert az abortusz gondolatától is irtóztam akkor is és most is.Lakásunk nem volt,munkánk nem volt,és végülis a tabletta mellett döntöttünk,ami elhajtja.Amikor 2 hét múlva mentem uh-ra,hogy még mindig nem jött meg,akkor mondta a doki,hogy "kapaszkodik",nem ment el,él.Én akkor még örültem is neki,és szégyelltem magam,hogy mit akartam tenni,és akkor ott a párommal döntöttünk,hozzánk jött a baba,megtartjuk,hisz ragaszkodik.4 nap múlva begörcsöltem,mentünk uhra,már sorvadt,bár még élt,de már visszafelé fejlődött,így a 9.hétben azonnali abortusz történt!Borzalmas volt.A menete megegyezett az előttem íróval,a rókus kórházassal,de utána kikészültem lelkileg.Azóta eltelt 10 év.Sokat gondolok rá.Mai eszemmel gondolkodás nélkül megtartanám.A történet 2000-ben volt,szűk 2 év múlva elhatároztuk,jöjjön a baba.Nem jött.Majd csak rá 5 évre orvosi segítséggel sikerült teherbe esnem.Ez a büntetésem.Most már 2.5 éve várjuk a tesót!De lehet már nem is lesz!Én meg hálás vagyok a sorsnak,hogy legalább 1 babát adott nekünk 5 év várakozás után!Szóval gondold át!Nem beszéllek se le se rá,te döntesz,csak jól gondold meg,később meg ne bándd,én megbántam,és iszonyatos teher,és viselnem kell egy életen át!Minden jót kívánok!

2010. ápr. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/125 anonim ***** válasza:
0%
Ne öld meg!!! ADD ÖRÖKBE!! Mások összetnnék érte a kezüket!
2010. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/125 anonim ***** válasza:
27%

Hiába a kérdésedre várod a választ,akaratlanul is mindenkinek másfelé terelődik a gondolata...!


Én egyetértek a 18 hetes kismamával.

Nem gondolom hogy korlátolt és primitív volna,egyszerűen érzékeny..!

1 hónapos baba anyukája

2010. ápr. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/125 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező, hogy döntöttél?

Egyébként az vagyok, aki először javasolta neked az örökbe adást.

2010. ápr. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/125 anonim ***** válasza:
100%

egy kicsit én is egyetértek a 18hetes kismamival.

Az előttem író anyukát meg szívből sajnálom h 5év után csak egy babája lehet,de üzenem h ne adja fel jöhet még a kistesó!!!

Szívem szerint én megtartanám a picit ha a helyében lennék, de senki sem vagyok ahoz h döntsek a kérdező nevében.

Szóval bárhogy is döntesz kedves kérdező, az a te lelkedet fogja nyomni. Ha elveteted azért, ha megtartod akkor azért. Hisz ha megtartod is egy életen át kell h gondoskodj róla, ha elveteted akkor is egy életen át a szívedben és gondolatodban marad...h mi lett volna ha...

:(:(

2010. ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/125 anonim ***** válasza:
100%

15:33-nek. Én sem vagyok abortusz párti, de nem ítélem el azt aki így dönt. Sajnálom, hogy ez történt veled és kívánom, hogy mielőbb jöjjön a tesó.


Nagyon szomorú, hogy egyesek milyen véleményeket fogalmaznak meg szegény (kis)lánynak, meg miket kívánnak: pl. hogy ne lehessen később gyereke. Iszonyat gonosz vagy (már aki ilyet kívánt), és valószínűleg egy álszent hívő. Olvasgasd újra a Bibliát, hogy mit ír arról aki ilyen kegyetlen! (Aki ilyet kíván az én szememben 100000000-szer rosszabb, mint a kérdés kiírója)

2010. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/125 anonim ***** válasza:
90%

igen, ez egy nagyon gonosz dolog, másnak ilyet kívánni..viszont a Bibliában az is bennevan h "ne ölj"...namármost egy életről beszélünk,és az abortusz végülis ""gyilkosság"""...szóval inkább hagyjuk a Bibliából való idézgetést, meg bizonygatást...

Viszont jelzem, h ilyet kívánni h ne legyen többet gyereke, az nagyon-nagy szemétség!

2010. ápr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/125 anonim ***** válasza:
100%

fuu..

nem konnyitik meg a dolgodat a valaszolok.

nem vagy konnyu helyzetben az biztos

ha ugy latod jonak hogy ezt a babat ne tartsd meg teljessen mindegy hogy miert akkor szakitsd meg a terhesseget minnel elobb

nem jo dolog az biztos de sok nem jo dolog van az eletben

eros legyel es ne hallgass senkire csak magadra

biztosan lehet majd gyereked kesobb ez nem torvenyszeru hogy nem

sok erot kivanok neked

2010. ápr. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!