Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor kezd "hatni" az utrogest...

Mikor kezd "hatni" az utrogestan? Pecsételő vérzés?

Figyelt kérdés

Aki pecsételő vérzésre kapta, kb hányadik szemtől/naptól múlt el a vérzés?

Minden rendben volt a terhességgel utána?

Hány hetesen kezdted szedni és napi hány szemet?

Volt bármilyen mellékhatása?

Attól, hogy valaki pecsétel és kap gyógyszert lehetnek ikrei?

Köszönöm előre is. :)



2016. nov. 10. 05:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem ha jól emlékszem 2-3 nap körül enyhült a barnázás, majd elmúlt. De ez inkább egyénenként változik.

Nekem nagyon korán el kellett kezdenem, sajnos már a 5. héttől nagyjából, mert először egy hematómát találtak, pont a babóka mellett... és előtte volt egy vetélésem is, tehát a doki alapból már beírt veszélyeztett terhesnek is...


A 12. hétig kellett szednem napi 3 szemet, majd fokozatosan, nem hirtelen abbahagyva, csökkenteni.


Aztán kb 14-15. héten ismét barnázni kezdtem, kiderült, hogy azért van, mert a babám a méhszájnál tapadt meg. Erre meg csak reménykedni tudtunk, hogy később, ahogy nő, kicsit "felejbb vándorol". Az első 3-4 hónapot kb. végig kellett feküdnöm.

(és még így is indított szülésem lett végül! :) )


Semmiféle mellékhatása nem volt, nekem a 2. terhességem volt ez, teljesen be voltam ijedve, hogy mi lesz, főleg, hogy az első terhességem alatt semmi baj nem volt.. de az ég világon semmi mellékhatása nem volt a kicsire sem, szépen fejlődött...

Szerintem a gyógyszer függetlne az iker terhességtől, biztos, hogy lehetnek ikreid is attól, hogy szeded!

Nem lesz semmi baj!

Ma a kislányom 13 hónapos és nagyon kis csintalan baba! :)

Boldog babavárást! :)

2016. nov. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem múlt el tőle, 6. héttől szedtem. Minden rendben volt utána, hematóma okozta a vérzést. A gyerek már 7 hónapos, 13. hétre múlt el. Utrotól néha szédelegtem, napi kettőt vettem be, pont a szédülés miatt.
2016. nov. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem pl rögtön hatott de én még nagyon a legelején mentem. Még nem is mondanám vérzésnek, ilyen kapuchino színű folt volt a bugyimon kétszer és rohantam az ügyletre, majd 7 hetesen ahol kiderült hogy kb 5+2 járunk. Ott nem is láttak semmi vérzést, csak a biztonság kedvéért írtak fel utrot, napi 1 szemet. 6 napra rá mentem a magánorvosomhoz, na ő aztán látott hematómát (4x nagyobb volt mint a petezsák és pont felette9 és kiderült a petefészkem is Pcos jellegeket mutat emelte is a dózist napi 2re. Soha többet nem véreztem, igaz a terhességem alatt minden volt, végül végig sem vittem de ez nem ez miatt volt az biztos, és már 2éves.
2016. nov. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem az első szem után meg is szűnt a vérzés, bár ez lehet véletlen is.

2x200-at szedtem

Minden rendben volt utána, 40 hetre született a fiam.

Az ikrekkel nincs összefüggésben (miert lenne?)

2016. nov. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3-4 nap utan mult el a barnazas, 12. hetig kellett szedni, a babanak semmi baja!

Az ikerterhessegre vonatkozo kerdesedet pedig nem gondolhattad komolyan :-) Az mar reg eldolt!

2016. nov. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek, mentek a zöld kezek!

Nem jól fogalmaztam az ikres kérdésem, bocsi, nagyon reggel volt még. :D

Szóval ha mondjuk ikreket várok és pecsételek, attól még maradhatnak ikrek? A gyógyszer az csak a megmaradásuk miatt volt lényeges a kérdésemnél. :)

2016. nov. 10. 12:26
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekem is van már egy 5 éves fiam, minden rendben volt nála, illetve a végén toxémia gyanús voltam, de túlhordtam, úgy indították.

Utána volt egy spontán vetélésem, november 7re nem vártam, tegnap kaptam a gyógyszert, reggel még pecsételtem, de most már(lekopogom) semmi problémám.

2016. nov. 10. 12:28
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és én iszonyatosan szédülök tőle.. Bár így legalább pihenek, mert amúgy nehezemre esik leülni, lefeküdni. :)
2016. nov. 10. 12:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, vigyazz is magadra! Foleg, hogy mar ilyen koran jelentkezett nalad ez a barnazas. Nekem a 8. heten volt.
2016. nov. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!