Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Félek, hogy sose fogok tudni...

Félek, hogy sose fogok tudni teherbeesni (? )

Figyelt kérdés
Fiatal koromat szépen szólva elcsesztem... Dohányoztam, néha néha műfüveztem... Aztán tömtem magam már korán fogamzásgátlóval(tartós kapcsolatom volt, jelenleg is ő a párom) na lényeg a lényeg kb mindent megtettem, hogy torpára tegyem a szervezetem... Minden hónapban más hajszín, leírtak stb...20 évesen elkezdtem lenyugodni, mára már nem cigizek, nem füvezek, nem iszok(mondjuk inni sose szerettem max 1 évben 2x) nem szedem a tabit mégse jött össze 3. Hónapban se a baba... Unokatesóm ilyen múlt mellett 5évet várt gyerekre.. Félek velem is ez lesz...
2016. nov. 14. 20:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
38%

Hülyeségeken túráztatod magad. 14 éves koromtól kezdve nagyon sokat jártam bulizni, ahol természetesen ittunk is, 15 éves koromtól dohányoztam is, és alkalmi szerhasználó is voltam, na mondjuk ezt a műfüvet akkor még hála az égnek nem ismerte senki, rendes füvet szívtunk, már ha egyáltalán szívtunk valamit, mert ez tényleg csak alkalmi dolog volt nálam, de ezekbe az alkalmakba simán belefért nálam néha az extasy is akár. 20 éves koromig ment ez a fajta élet, én nem bánom, hogy volt ilyen fejezet is, csomó tök jó emlékem van, jó bulik, jó haverok, sok utazás, miegymás, jó volt. De 20 éves koromra azt mondtam, hogy elég, és képzeld, ahogy azt mondtuk a párommal, hogy babát szeretnénk, rögtön elsőre össze is jött. De mondok jobbat, azóta nem dohányzom, drog pláne nincs, alkoholt ünnepnapokon iszom, vagy ha vendégek jönnek, akkor egy sört vagy egy pohár bort, de ennyi. Egészségesen táplálkozom, rendszeresen járok úszni, szóval tök normális életet élek. 26 évesen, tehát majdnem 6 évvel a második gyerek születése után kezdtünk vele próbálkozni, mégis másfél évet vártunk rá.

Szóval amit te írtál, az egyáltalán nem függ össze a termékenységgel. Az akkori régi baráti társaságomból szinte mindenkinek van már gyereke, sokan vállaltak fiatalon is babát, épp csak felhagyva a korábbi életvitelükkel, és mindenki gond nélkül teherbe tudott esni. Igaz, senki nem gondolta azt, hogy meddő, három hónap után, mert mindenki tudta, hogy ez tök normális, sokaknak 5-6 hónap, vagy még több idő kell, az orvos is egy év sikertelen próbálkozás után fogja kivizsgálni, hogy van-e bármi probléma egyáltalán.

Amúgy meg még az is simán lehet, hogy a pasiddal van valami probléma, mert a spermákat például valóban lassíthatja a dohányzás (is). De három hónap után még ez is abszurd, tök valószínű, hogy egyikőtökkel sincs semmi gond, csak a teherbeesés nem megy megrendelésre.

2016. nov. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
69%

Én 10 évig szedtem tablettát, napi 1-2 doboz cigit elszívtam, vendéglátásban dolgoztam, tehát éjszakáztam is. Összevissza ettem, töménytelen cukrot, szénhidrátot... (na jó, a drog nálam teljesen kimaradt)

28 éves voltam, amikor úgy döntöttünk, jöjjön a gyerek. A cigit év elején letettem, a gyógyszert nyáron, és elsőre összejött a fiunk...

SZóval ne aggódj, nem a cigi meg a fog.gátló miatt van ez. Hanem mert a teherbeesés nem így megy, hogy "gyere cipó megeszlek". Nekem szerencsém volt. Igen, szerencse kell, hogy hamar sikerüljön. Tudod te mennyi mindennek kell egy ciklusban "passzolnia", hogy teherbe ess???

Az átlag 1 év. Egy egészséges párnak 1 év alatt "kell" összejönnie a gyereknek. Az orvos is csak ez után foglalkozik veled.

Szóval 3 hónap után még ne kiáltsd ki magad meddőnek...

2016. nov. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
78%
11-es vagyok, most nézem csak, a hajfestés hogy jön ide??? 14 évesen kezdtem festeni a hajam, most 30 vagyok, talán egyszer volt azóta, hogy nem volt befestve, és lenőtt teljesen, de akkor tüsi hajam volt :D Amúgy már azt se tudom, milyen színű eredetileg a hajam :D
2016. nov. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!