Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » PCOS-m van. Ha terhes lennék...

PCOS-m van. Ha terhes lennék akkor honnan venném észre? Hisz menzim sincs vagy csak barna. Vagy így egyátalán nem lehetek terhes?

Figyelt kérdés
Ma lenne a menzi napja. A folyások kevés, nagyon kevés és fehér és néha szurkál a hasam. A cicim csak kicsit érzékeny (nyomásra). De a remény hogy baba lehetne szinte 0-a. Voltatok már hasonló helyzetben? Nagyon el vagyok keseredve.
2008. okt. 5. 16:18
 1/5 A kérdező kommentje:

Ugyebár a pcos-nél van peteérés csak nem reped meg a tüsző. Nekem mind két petefészkemben vannak kisebb ciszták. De volt már valaki olyan mázlista hogy megrepedt és akkor sikerült is neki?

Még nem kaptam rá semmit csak aloé-s terméket fogyasztok.

2008. okt. 5. 17:40
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én pcos-es vagyok. Alig több, mint egy éve diagnosztizálták. Clostylbegit nevű peteérést elősegítő gyógyszert kaptam, amit az orvos rendszeresen havonta ellenőrzött is nálam. Jól reagáltam mindegyikre. Tüszőrepedés is volt. Ha nem lett volna, akkor szurival besegített volna a dokim, azt mondta.

Mindezek ellenére egyszerűen nem bírtuk eltalálni a megfelelő alkalmat, pedig mondhatni, már csak rajtunk múlt (legalábbis elvileg). A nyárra szinte már egy év eltelte óta le is mondtam az egészről. Ekkorra már a második hosszabb Clostys kúrámon voltam túl, legutóbb 5 hónapon keresztül szedtem. Úgy döntöttem befejezem, nem szedem többet. Ebben az első Closty nélküli hónapban jött egy sugallat, hogy csináljak ovulációs tesztet (elótte soha ilyet nem csináltam -én balga). Megcsináltam, és aszerint időzítettünk. Annyira jó sikerült, hogy pénteken múltam 10 hetes terhes.


Emellett fontos lehet: ittam a cickafarkfű teát, aminek nagyon sok nőgyógyászati jótékony hatása van. Ittam a palástfű teát is, ami a esetleges beágyazódás segíti. (Cickafark az első mensi naptól 14 napon keresztül, a több nap a palástfű veszi át a terepet)

Szedtem E-vitamint és folsavat.

Ezekre nagyon esküszöm, mert szerintem ezek együttes segítsége hozta meg nekem a várt boldogságot. Már csak azt bánom, hogy miért nem előbb kezdtem szdni. De mindegy nem panaszkodom. :)

Javasolnám, hogy próbáld ki, és keress fel nőgyógyászt a Closty miatt. Pcos-es betegeknek is lehet babájuk, ezt későn, de én is megértettem. Egyik utcabelink nemrég szült egészséges kisbabát, és neki is pcos baja van.

Fel a fejjel, tarts ki és sikerülni fog, meglátod. Minden jót kívánok neked!

2008. okt. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem amikor kiderült, hogy pcom van, kiderült egy masik ismerosomről is.

én jártam be a munkahelyére, nem voltam vele kulonosebben joban, de a kozos betegseg miatt neha beszelgettunk.

miutan mar tobbszor nem lattam, rakerdeztem, hogy mi lett vele, kiderult, hogy terhes.


nekem volt pco-val rendszeres (!) 28 napos menzim, órát tudtam hozzá igazitani, sajnos a peteérésről nem tudok nyilatkozni, mert akkor nem akartam babat, gondoltam majd ha kigyógyulok a pcoból.


Keress egy jó endokrinologust, szedd a merkformint, és fél év alatt meggyógyulsz.

(nekem tovabbra is magas a tesztoszteronom, az tény, meg sok a sargatest hormon, de ez utobbi jo a terhessegnel, szerintem ezert nem barnaztam egyaltalan)


A cicidet meg ne nyomogasd :D nekem is nagyon erzekeny volt a terhessegem elejen, segit, ha sportmelltartóban alszol.


Ha terhes lennél a pozitiv tesztbol venned eszre, faradekonysagbol, stb.

2008. okt. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ja, megvalami. clostit 3 honapon at lehet max szedni.

nehany orvos eloszeretettel irat fel hosszabb kurat, de ne szedd/szedjetek 3 honapnal tobbet (szunet kell).


a homeopatias bigyok tenyleg jo, en mastodynont cseppeket szedtem, az is segitett sokat. nekem ugy volt, hogy 1 honap mastodynon, 1 honap closty, és az első clostira osszejott a baba.

2008. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sokat segített, lelket öntött belém. Reménykedem addig is!

Boldog babavárást és Gratulálok a 10 hetes pocaklakóhoz, remélem hamarosan én is átélem!

2008. okt. 5. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!