Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A párom mindennél jobban...

A párom mindennél jobban szeretne babát, én még nem. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Azért írok ide, mert talán valaki tud hasznos tanácsot adni. Mikor párommal összejöttünk még egyetemista voltam, ő akkor mondta már, hogy vágyik gyerekre. Közöltem vele, hogy nekem be kell fejeznem az Egyetemet, majd munkát vállalnom és GYES szempontjából egy bizonyos munkaviszonynak is kell lennie. Ő ezt ígéretnek vette. 3 éve vagyunk együtt, 2 éve van már munkaviszonyom. Azonban ő passzívagresszív módon viselkedik a gyerek téma kapcsán (kezd felőrölni a dolog). Jelenleg külföldön dolgozik, hogy elköltözhessünk szüleitől (persze én is ezen vagyok, ezért dolgozom), elmúlt fél évben egy hónapot voltunk együtt, ez így is elég nehéz. Azt mondja ha teherbe esnék, hazajönne, de akkor az ő szüleihez szülnék és a külön költözéssel sem lenne semmi. Bennem ez félelmet kelt, sosem így képzeltem el. Szeretnék tőle babát, de nem így. Mondtam neki, hogy tudjuk le ezt az időszakot (kb. még fél év) menjünk külön, és jöhet a baba. Ez így neki nem felel meg. Most rögtön akarja. Ehhez még hozzá jön az, hogy van lehetőségem MOST munkát váltani egy jobb helyre jobb fizetéssel, amiben fél éve még támogatott, most viszont nem akarja engedni, mert akkor megint várni kell a gyerek dologgal és ő már nem tud várni (pár hónapot még bedolgozom magam).


Köszönöm, hogy elolvastad!


26/N



2016. dec. 1. 08:16
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
36%
Cseréljünk az enyém éveket akar még vele várni én viszont most azonnal belevágnék nem vagyok már fiatal és még nincs gyerekem de egyszerűen nem érti meg hogy nem 40 évesen akarok gyereket
2016. dec. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
91%

Ha bizonytalan vagy akkor ne engedj. Vegul is a te tested.


Amugy is eleg meredek az anyosek nyakara szulni. Teremtsetek meg a felteteleket, es akkor johet a mehet, semmirol sem vagy lemaradva, siman szulhetsz akar 30 evesen is.

2016. dec. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:
Igen, kissé furcsa helyzet, hiszen általában a nő szeretne jobban és hamarabb babát. Még amit nem írtam, párom 32 éves, és úgy érzi el van késve.
2016. dec. 1. 08:26
 4/39 A kérdező kommentje:
Így van, jó lenne ezt önállóan végig csinálni, és én egyáltalán nem érzem, hogy bármiről el lennék késve.
2016. dec. 1. 08:27
 5/39 anonim ***** válasza:
92%

Egyszerű: nem szülsz.

Nem tetszik neki, akkor elhagy. Nem veszítesz semmit.


Gyereket nem lehet csak félszívvel csinálni, mindkét félnek ugyanúgy kell akarnia.

Ha nem érti meg, hogy nem akarsz a szülei nyakára babázni és még egy félév türelemre se kèpes, nem ő az embered.


Egyêbként ugyanezt mondanám, ha te lennél a férfi és úgy nem akarnád. Akkor se kellene belemenned.

2016. dec. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos én is így érzem, viszont nagyon szeretem és ez így elég nehéz helyzet. Azonban nem akarok úgy gyereket vállalni, hogy nem akarom igazán.
2016. dec. 1. 08:35
 7/39 anonim ***** válasza:
87%

Egyikőtök se késett le semmiről, és annak legtöbbször nincs jó vége, ha anyós nyakára szül valaki gyereket.

Fél évet ki lehet bírni, nem azt mondtad, hogy még 10 évig nem lesz belőle semmi!

És ha jobb állásod lesz, jobb fizetéssel, akkor több GYED-et fogsz kapni, ami megint nem elhanyagolható szempont.


Beszélj vele, hogy te a gyereknek a legjobbat akarod. Ha neki ez nem fontos, és nem szempont, akkor gondold végig, hogy tényleg vele akarsz-e gyereket vállalni!

Főleg úgy, hogy ha bármi történik, és külön mentek, te fogsz egyedülálló anyaként kínlódni a következő 20 évben, ő fizet röhejes 20 ezret, és éli világát.


Ráadásul ez a viselkedés nekem egyáltalán nem szimpatikus, én nem tudnék együtt élni olyan emberrel, aki rendelkezni akar a testem, a egészségem, és a következő 50? évem felett, mert neki most babázni van kedve.

2016. dec. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
66%

Egyebkent ferfikent mondom neked hogy ez nem normalis viselkedes.


Nem lehet hogy betegesen feltekeny es magahoz akar kotni? Vagy valami mas lelki defekt van a hatterben?

2016. dec. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
59%

párod nem komplett.

anyucihoz szülni?...

2016. dec. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Nem jellemző a féltékenység a rá. Mivel én mondtam, hogy nem most rögtön szeretném, azt is mondta, hogy akkor lehet nincs értelme a kapcsolatunknak. 3 éve együtt vagyunk, eljegyzett, közös jövőt tervezünk, mégis ha ilyen könnyen megválik tőlem mert nem rögtön az van (pedig általában igen) amit szeretne, akkor ez a megoldás? Ez rosszul esik.
2016. dec. 1. 09:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!