Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A párom mindennél jobban...

A párom mindennél jobban szeretne babát, én még nem. Mit tehetünk?

Figyelt kérdés

Azért írok ide, mert talán valaki tud hasznos tanácsot adni. Mikor párommal összejöttünk még egyetemista voltam, ő akkor mondta már, hogy vágyik gyerekre. Közöltem vele, hogy nekem be kell fejeznem az Egyetemet, majd munkát vállalnom és GYES szempontjából egy bizonyos munkaviszonynak is kell lennie. Ő ezt ígéretnek vette. 3 éve vagyunk együtt, 2 éve van már munkaviszonyom. Azonban ő passzívagresszív módon viselkedik a gyerek téma kapcsán (kezd felőrölni a dolog). Jelenleg külföldön dolgozik, hogy elköltözhessünk szüleitől (persze én is ezen vagyok, ezért dolgozom), elmúlt fél évben egy hónapot voltunk együtt, ez így is elég nehéz. Azt mondja ha teherbe esnék, hazajönne, de akkor az ő szüleihez szülnék és a külön költözéssel sem lenne semmi. Bennem ez félelmet kelt, sosem így képzeltem el. Szeretnék tőle babát, de nem így. Mondtam neki, hogy tudjuk le ezt az időszakot (kb. még fél év) menjünk külön, és jöhet a baba. Ez így neki nem felel meg. Most rögtön akarja. Ehhez még hozzá jön az, hogy van lehetőségem MOST munkát váltani egy jobb helyre jobb fizetéssel, amiben fél éve még támogatott, most viszont nem akarja engedni, mert akkor megint várni kell a gyerek dologgal és ő már nem tud várni (pár hónapot még bedolgozom magam).


Köszönöm, hogy elolvastad!


26/N



2016. dec. 1. 08:16
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem saját lakásban élnénk, hanem a férjem szüleinél, akkor nem szeretnék én sem addig szülni, amíg saját talpunkra nem állunk. Nem szeretném, ha az anyós egyfolytában fölöttem állna és nézné, hogy hibátlanul csinálok-e mindent és esetleg vitatkozna, ha valamit nem az ő elavult módszerei alapján csinálok. Persze, mindenkinek más az anyósa, lehet, hogy a tiéd jófej. Az enyém sem rossz, de én úgy vagyok vele, hogy ő élje a saját életét, mi meg éljük a sajátunkat. Én egyébként sem vagyok híve annak, hogy valaki 20 fölött még mindig a szüleivel éljen. Én középiskola után rögtön albérletbe költöztem. Igényeltem azt, hogy elkezdhessem a saját életemet élni. A férjemmel ezen egy hullámhosszon vagyunk. Ő (bár nagyon szereti a szüleit) semmi áron nem költözne haza még hetekre sem, nem pedig huzamos időre. Inkább dolgozunk látástól vakulásig, hogy a saját talpunkon állhassunk.

Baba téma: én nagyon akartam kb 25 évesen. Akkor a férjem (akkoriban még csak vőlegényem volt) még egyetemre járt, így persze nem akart még babát. Igaza is volt egyébként, hiszen se saját lakásunk, se fix állásunk nem volt még. Elvégezte az egyetemet, bejelentett, fix, jól fizető állásunk lett mind a kettőnknek, lakást vettünk, aztán összeházasodtunk és most jutottunk el oda, hogy babát várunk. Ez így jó, legalábbis nekünk ez így van jól felépítve! Szerintem mi így teremtettünk tökéletes körülményeket a pocaklakómnak.

2016. dec. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, az anyós após nagy háttérhatalom tud lenni észrevétlenül. Mindig mindent jobban tudnak, az 50-60-70 éves tapasztalataikat akarják ráerőszakolni a friss szülőkre, és mindent amit csinálnak a friss szülők az sz@r, nem jó, stb. Mi megkaptuk már az apósomtól hogy nekünk nem való gyerek. Persze nekem nem merik ezeket mondani, a párom a közvetítő az ilyenekben. Mondtam is a páromnak, hogy ha nem kezdi el leállítani őket, akkor én fogom az unokát eltiltani tőlük minimum 1 hónapra, nekem ne mérgezzék szét az életünket a hülyeségeikkel és begyöpösödött látásmódjukkal. Úgy hogy szépen helyre lettek rakva azóta, hogy mi vagyunk a szülők, ők meg a nagyszülők, és nem fordítva.


Szóval igen, lehet a mama / papa a téma mozgatórugója a párodnál. Tudod, mama begerjed, hogy végre nagymama lehet, aztán majd mutogathatja az unokát mint valami gímbika agancsát a kandalló felett.

2016. dec. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom melyik a rosszabb, azok a nagyszülők, akik nem akarnak foglalkozni az unokával, vagy azok a nagyszülők, akik pedig függőségi viszonyban vannak az unokával, és nem bírnak leszakadni róla. Sajnos nálunk az utóbbi van. Napi 3 telefonhívás minimum, hogy éppen mit csinál az unoka.


Na mindegy, ez már kicsit off topik.

2016. dec. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnéd, akkor ne vállalj. Később a kapcsolatotok is rámehet. Ha teljes szívvel szeretne valaki is nehéz ez a gyermekvállalás és nevelés, fenekestül felfordul az egész életed. De ilyenkor erőt ad, hogy én akartam, vágytam rá, most itt van, milyen jó is ez, hogy van nekem. Később joggal érezheted azt, hogy te ezt nem akartad, haragudhatsz a párodra, hogy belekényszerített abba, amit nem te szerettél volna és úgy érezheted, hogy megfosztottak a lehetőségeidtől, az életedtől... Szóval nem lenne jó vége! Lehet így sem lesz, de akkor most csak te/ti szenvedhettek miatta és nem egy ártatlan gyermek.
2016. dec. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Mondok neked egy érdekesebbet,bár mindenkinek azt kívánom hogy soha se élje át.Nekünk 7 éve nem jön a baba,teszem fel nektek sem sikerül egyből,kiderül hogy van valami gebasz teszem fel nálad,akkor is elhagy?? Nálunk ez van de soha nem hagyna el ezért.Én megértelek téged,valamilyen szinten tiszteletbe kell tartani a másik kérését.Te tiszteletben tartod mert fél évet kértél,ő nem mert fenyeget hogy elhagy.Ez így nincs rendben.Ezt meg kell beszélni és meg kell értenie,ellenkező esetben a jóban-rosszban elve megsemmisült nálatok.Ebből megtudod hogy hosszú távon mit várhatsz tőle.Reméljük az én esetem nem fog fennállni,de ha véletlen így lenne,rohadt nehéz évek elé néznél egy ilyen társ mellet.
2016. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Igazából anyós jelöltemmel jól kijövünk, azonban ő már nagyon szeretne unokázni... Mondogatja is sokat, hogy "szüljek már neki, hogy megnyugodjon"... de mikor megemlítettem, hogy így itt fogunk lakni, neki sem tetszett már így az ötlet!


Egyébként szóba jött már, mi lenne, ha ne adj Isten nem lehetne baba...elhagyna.

2016. dec. 1. 15:54
 27/39 A kérdező kommentje:
Még hozzátenném, nem karrierista vagyok, hanem alul fizetnek, pedig rengeteget dolgozom, és ennek tetejében nemsokára megszűnik a cég ebben a formában létezni, vagyis kilátástalan ez a helyzet.
2016. dec. 1. 15:56
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

Na de akkor ez érdekkapcsolat, babával nem lehet zsarolni a másikat. Elhagylak ha nem szülsz gyereket, vagy elhagylak, ha nem lehet gyereked...


Ez nem a középkor, meg ő nem valami király, hogy minél hamarabb utódja legyen...

2016. dec. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom! Szabadulj meg ettől az embertől! De tényleg. Egy élő keltetőnek néz.

Megszülöd a gyereket aztán meg kitalálja, hogy elakar válni, addig csűri-csavarja amíg öve lesz a gyerekfelügyelet.

Lehet, hogy ez most így nagyon kivan facsarva, csak, a leírtak alapján a "vőlegényed" pont ilyen típus.

2016. dec. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Szuljek már hogy megnyugodjon? Azért lasd be ez nagyon abszurd! Elhagy ha nincs gyerek? Nézd kicsit kívülről a dolgokat!!
2016. dec. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!