Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A problémám a következő:...

A problémám a következő: mindennél jobban szeretnék egy kisbabát (22), de a párom még úgy érzi, nincs itt az idő, és mindenképp azt szeretné, ha előbb összeházasodnánk. (elvileg jövő tavasszal) De én úgy érzem, nem birok addig várni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Minden vágyam egy kisbaba! Kérdeztem a páromat, hogy mi lenne, ha mégis teherbe esnék, és erre azt mondta, hogy hát alkalmazkodna... A kérdésem: Szerintetek teherbe eshetek a tudta nélkül úgy, hogy ő azt hiszi, én védekezek??
2009. márc. 21. 16:15
1 2
 1/11 nini24 ***** válasza:
87%

Szerintem ne kezd a közös életeteket egy hazugsággal... Az sosem vezet jóra! Én megértelek, én is régóta vágyom babára, bár még csak 23 vagyok, de most döntött a párom is úgy, hogy álljunk neki a kérdésnek! :) Viszont ő esküvőt nem akar még... Én meg azt is szeretnék... Gondoltam, megzsarolom, hogy vagy esküvő, vagy elhagyom, de ez visszaüthet sztem később... Így inkább kivárok...:)

Szóval sztem legyél türelmes! Hidd el, akkor is nagyon boldog leszel!! :)

2009. márc. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Én mindig azt vallottam,hogy egy nő akkor szüljön,mikor azt érzi itt az idő!Ha a párod alkalmazkodna,akkor mindent bele!Kicsit becsapod,dehát ilyen időket élünk.Egy babáért egy nő mindenre képes!Sok szerencsét!
2009. márc. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Mintha magamat olvastam volna:) 22-23 éves koromban nagyon szerettem volna már kisbabát, házasságot stb. de a párom szerint még nagyon fiatalok lettünk volna hozzá, és az anyagiak se úgy álltak. Majdnem szakítottunk emiatt, aztán belenyugodtam, kivártam míg ő kéri meg a kezem, aztán a babát is kivártam, hogy ő is vággyon rá! Így sokkal, de sokkal jobb, mert kellett ez a pár év hogy pénzileg is biztosabban álljunk,elmehettünk közben nyaralni, pihenni. 25 évesen volt az esküvőm, és most 27 évesen várom a kislányunkat. Tudom hogy most szörnyű lehet azt gondolni hogy még éveket kell várni minderre, de ha hosszútávra tervezel, és nem hazugságra, és kényszerítésre akarod alapozni a jövődet, a kapcsolatodat, akkor érdemes mindennek kivárni az idejét!
2009. márc. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Milyen kapcsolat az, amelyik hazugságra, becspásra, zsarolásra épül. Hidd el, ezek visszüthetnek rád később. El fog jönni a babázás ideje is, attól a férfitól, akit a sors is neked szánt. Fiatal vagy még, tele lehet az életed még fordulatokkal. Addig is élvezd az életet, utazzatok sokat, ha tudtok, járjatok társaságba stb. Ennek is megvan a varázsa, főleg ilyen fiatalon.
2009. márc. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam! 23voltm, mikor végül márciusba mi is összeházasodtunk, és eldöntöttem, hogy nem hozom fel a babatémát, még ő nem most vagyunk 1éves házasok(24vagyok) és a férjem jobban akarja mint én:-D

Várd ki, megéri!

Tényleg, aljön az idő, mikor minden férfi megérik rá.

Tényleg várd ki, megérdemled te is és a baba is.

2009. márc. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
Nem értem a válaszolókat,miért becsapás,hazugság,ha a kishölgy irja,hogy a párja alkalmazkodna,tehát nem csinálna belőle problémát?Mi itt a gond?
2009. márc. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
A gond az, hogy ha a párja tudta nélkül esne teherbe (hiszen a párja úgy tudja, hogy védekeznek), ezzel őt sarokbaszorítaná és kénytelen ehhez alkalmazkodni. Ez nem tiszta ügy. A babkérdés felelősségteljes döntés, két ember közös döntésén kellene, hogy alapuljon. Enélkül olyan, szerintem, mintha átverné a párját.
2009. márc. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Én 22, ő 23 volt, mikor összeházasodtunk. Kikötötte, hogy 5 évet várni akar a babával, hogy először mi szokjunk össze, tanuljunk meg együtt élni. Bár már nagyon vágytam a babára, keservesen vártam, néha pedig pedzettem neki, hogy mi lenne ha váratlanul összejönne (pedig bogyót szedtem)Imádom a férjemet, ő is engem, de voltak olyan pillanatai, amikor ilyenkor azt válaszolta, hogy ha ennyire felelőtlen vagyok, akkor elhagy, ha teherbe esek. Gondolom, nem tette volna meg, de volt, hogy megijedtem tőle, annyira komolyan mondta. Akkor azt mondtam magamban, hogy inkább kivárom, hogy rajta is azt lássa, hogy akarja azt a babát. Letelt az öt év, végre próbálkozhatunk.


És még valami: ne akard rátukmálni a gyereket, mert ellenérzéseket válthat ki benne. Ha igazán szereted, megtanulsz várni és alkalmazkodni te is egy picit hozzá, és az ő kételyeihez. Ha még korainak tartja, akkor annak megvan a maga oka.

2009. márc. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó vagyok. De a válasz a kérdésedre igen, ha nagyon-nagyon-nagyon akarsz, teherbe eshetsz így is, nincs ott állandóan melletted, hogy lássa, valóban beszeded-e a tablettát. De én nem kockáztatnám a kapcsolatot.
2009. márc. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok lehet... :( És attól félek, hogy ettől megromlana a kapcsolatunk, és nem tekintene már rám nőként, hanem "csak" anyaként.. De aaaannyira neház várni, amikor így szeretnék! :(
2009. márc. 22. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!