Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hány hétig lehet eltitkolni...

Hány hétig lehet eltitkolni egy terhességet? (osztálytársak előtt, "barátnők", tanárok előtt) 17/L

Figyelt kérdés
Illetve mikorra látszana már, addigra magántanuló szeretnék lenni.
2016. dec. 2. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Hát ha nem hánysz akkor olyan 15-20. hétig simán,utána bővebb pulcsikkal. De attól is fugg milyen a testalkatod,mennyire vagy husis
2016. dec. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Sok mindentől függ.

Egyrészt ha korán elkezdődik a hányás, rosszullét, akkor úgy is az lesz az első, hogy elkezd valaki poénkodni, hogy biztos terhes vagy. Aztán a reakciódból leveszik egyből, hogy ja, tényleg.

Másrészt első gyereknél a has többnyire csak a 16. hét körül látszik egyértelműen, de a genetikát sem lehet elhanyagolni és a testalkatot. Rajtam a 14. hét körül látszott már az elsővel is.

Tesiórán sem biztos, hogy mindig jól fog esni a mozgás, és vannak is olyan sportok, amik kerülendők. Legalább egy felmentést kéne addigra intézni.


Ráadásul értelmét se látom a titkolózásnak. Ha meglesz a baba, akkor letagadod, hogy a tiéd? Vagy mit fogsz mondani, miért leszel magántanuló? Soha az életben nem mész majd a saját gyerekeddel az utcán kézen fogva, mert akkor megtudják, hogy anya lettél?

Gondold ezt végig még egyszer, hogy van-e értelme.

Hidd el, az ismerősök hamarabb állnak melléd ilyen helyzetben, és nem a barátok fognak bántani. Sokkal több bántást fogsz kapni a nagy pocak miatt mindenféle vadidegentől, aki élvezi, hogy beszólogat, és többé sose találkoztok. Buszon, rendelőben, stb. Főleg az öreglányok!


Nem kell szégyellned, hogy babát vársz, és megtartod: ha már így döntöttél, akkor inkább legyél rá büszke, hogy te ezt az utat választod, és nem "kapartatod ki", a könnyebb utat választva!

2016. dec. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Utolsóval értek egyet. Nincs értelme titkolni,ha vállalod a babát akkor ne titkolózz. Semmi értelme,mindem csoda 3 napig tart. Egy darabig majd suttognak mögötted max,de senkinek semmi közze hozzá. Ha beválltad a kicsit,akkor igenis légy boldog és ne foglalkozz mások véleményével,meg kell majd szokd,hogy nem csak az osztálytársaid de más jóakarók is beszólogatnak. 21hkm
2016. dec. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Egyéni. Lebukhatsz akár már a 7-8. héten is, mint én a 4 gyerekes anyuka munkatársam előtt.

Egyrész zöld voltam a rosszulléttől, másrészt vékony voltam, lapos hassal és már az első hetek puffadása is árulkodó volt.

2016. dec. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát átlagos a testalkatom, inkább a combomon van egy kis husi, hasam elég lapos. Nem szeretném hogy kikezdjenek, igy is utálok odajarni.
2016. dec. 2. 13:25
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Hany hetes vagy?

Telen sok mindent el lehet takarni. Pulcsik, kabatok... maximum tenyleg a rosszulletekbol lehetne levagni, mar ha lesz

2016. dec. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Rajtam van felesleg, elsősorban comb és csípő körül, de azért a hasamon is van szalonna. Azt hittem, rajtam aztán soha nem fogja észrevenni senki, hogy babát várok, a 9. hónapban se adja át a helyet senki a buszon, úgy fogok kinézni, mint aki felszedett még két kilót hasra, és pá.


Ehhez képest a pozitív teszt után pár nappal már "lebuktam" a munkahelyen, ráadásul pont férfi kolléga szúrta ki, hogy babás vagyok. Egyszerűen azért, mert nem szokás rántott hal után vaníliás pudingot enni. Onnantól én aztán tagadhattam a lángvörös fejemmel, hogy áááá, hát én nem vagyok terhes, dehogy...


Másrészt talán 4 hónapos lehettem, mikor már idegeneknek is nyilvánvaló volt a másállapot, pl. pont zárni akarták a plázában a mosdót, és mondta a takarító néni, hogy "azért kismamának még kinyitom arra a két percre, tudom milyen".


Idén egy kolléganőm is terhes lett, és hiába tagadta, tök egyértelmű volt. :) Tíz percenként járt pisilni, sose érezte magát jól, nem ivott pezsgőt a céges bulin, és kb. kétszer akkorák lettek a mellei. Mire betöltötte a 12. hetet, addigra mind tudtuk, hogy mi újság.


Kérdező, nem akarlak elkeseríteni, de egy kis odafigyeléssel hamar ki lehet szúrni, sokszor az is elég, ha a szűk nadrág-póló helyett bővebb felsőket hordasz minden nap.

Ráadásul ha sokat piszkálnak így is, nem lesz a segítségedre az érzelmi hullámzás sem, hamar el fogod sírni magad mindenen. :(

Mikortól leszel magántanuló? Hány hetes vagy most?

2016. dec. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Ezt így előre nem lehet megmondani. Én tavasz végén lettem anno terhes, sovány voltam, azt hittem, na de jó, majd én rajtam hamar látszik, már nyáron mutogathatom a pocim... 25. hétig egyáltalán nem látszódott... de egyik ismerősöm, 1 hónappal később lett terhes mint én, rajta 10. héten látszott, pedig sokkal husisabb mint én, mégis, rögtön nagy pocija lett. Egymás mellett ha mentünk, tőle megkérdezték mikor jön a pici, tőlem még hónapokig nem... :D ez van, nem tudhatod előre.
2016. dec. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%

Én áprilisban szültem, vendéglátásban dolgoztam, volt olyan naponta betérő vendég, akinek csak január végén tűnt fel a hasam...

Pedig 55 kg/163 cm voltam amikor teherbe estem...

Meleg vastag pulcsi sokat takar, nem feltétlen kell nagyon bő, mert az is feltűnő.


Tanárok előtt nem érdemes, hisz bármi van, akár görcsölsz, vérzel, AZONNAL menned kell, vagy mentőt hívni hozzád. Tesiből felmentést kellene kérned.

Hidd el, a felnőttek máshogy állnak hozzá, mint az osztály társaid.

2016. dec. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Titkolni a rosszullétek miatt nem sokáig tudod. Viszont a pocak 16.hét (4.hónap) után kezd el nőni! Előtte meg puffadás látható. 34+6 hkm
2016. dec. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!