Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Előfordult már valakivel,...

Előfordult már valakivel, hogy legalább egy hétig barnázott közvetlenül a nem várt menzesz előtt, és terhesség lett belőle?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy esélyes-e, hogy terhességről van szó abban az esetben, ha például hétfőn kellene megjönnie és az előtt egy hétig minden nap barnázás van, és eljön a hétfő (a nem várt menzesz napja) és a teszt terhességet mutat ki. Azért kérdezem, mert a beágyazódás nem tarthat ilyen sokáig, de járt-e már valaki úgy, hogy egy hétig pecsételt és kiderült, hogy terhes. Köszönöm a válaszokat előre is. Volt már egy méhenkívülim és egy kicsit már félek.
2016. szept. 19. 17:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Igen, de el is ment.

A barnázás progeszteronhiányra utalhat, ami miatt nem tapad meg rendesen.

2016. szept. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ez akkor is érvényes, ha biztosan (orvos által megállapított) volt peteérés? Meg is termékenyült, csak nem tapadt meg?
2016. szept. 19. 17:33
 3/20 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, hogy a hormontükröm (3.ciklusnapi) tökéletes lett a meddőségi orvos szerint. Az nem mutatná ki ezt a progeszteronhiányt?
2016. szept. 19. 17:57
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem mutatja ki, mert a progeszteron a ciklus második felében, a luteális szakaszban fontos. 21. napi hormonsor kell hozzá, nem a 3. napi.
2016. szept. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Óóó, nagyon szépen köszönöm válaszod. Megvan már az a vizsgálat is, de sajnos még nem tudtam találkozni az orvossal, hogy megbeszéljük. Nagyon köszönöm, elképzelhető, hogy itt lesz a bibi. Nagyon okos vagy a témában. Azt még meg tudnád mondani, hogy ha elégtelen ez a progeszteron hormon működés, akkor nincs is peteérés? Csak azért, mert nekem nagyon szép volt a peteérésem ebben a hónapban az orvos szerint.
2016. szept. 19. 18:09
 6/20 A kérdező kommentje:
Várom szíves válaszod. :)
2016. szept. 19. 18:10
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy van peteérés, még lehet alacsony a progeszteronszint. A progit a kiszabaduló tüsző helyén keletkező sárgatest termeli. Neki az a szerepe, hogy a méhnyálkahártya felkészüljön a beágyazódásra és ne "szakadjon le", azaz ne jöjjön meg a vérzés. A pecsételés azt jelzi, hogy kevés a progeszteron, ezért "szakadozik" a nyálkahártya idő előtt. Ha a sárgatest kevés hormont termel, vagy túl hamar kimerül, az akadályozza, ellehetetleníti a baba megtapadását.
2016. szept. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 3 honapja volt egyszer h mensi elott mar egy hettel barnaztam! Pont abban a honapban 40 nmol volt a progim ami nagyon jo! Kaptam merkformin xrt azota sokkal jobb! Előző honapban mar nem is barnaztam.uh nem biztos h progi hianyod van.mas hormonalis oka is lehet! Ilyenkor a nyalkahartya előbb kezd el levalni.az is lehet h nem jol epult fel, akkor ösztrogénnel van a baj. Szerintem jard korbe!
2016. szept. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Rendben, úgy lesz. Megyek vissza a következő ciklus 6-7 napján, mert inszeminációt tervez az orvos a következő hónapban, ha minden igaz, és akkor fogja megmondani szerintem a 21.ciklusnapi eredményt. Majd megírom, hogy mi volt, hogy mások is tájékozódhassanak belőle. Nagyon köszönöm Nektek az időtöket, amit rám szántatok.
2016. szept. 19. 20:45
 10/20 anonim ***** válasza:
Drukkolok neked, hogy hamar sikerüljön a baba! 😉
2016. szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!