Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 7 hetes terhes vagyok, elmondj...

7 hetes terhes vagyok, elmondjam már Anyukámnak?

Figyelt kérdés

Régóta tervezzük a babát, a családban még nincs baba, Anyukámnak ő lesz az első unoka és nagyon vágyik már rá.

7 hetesen már elmondjuk neki, vagy várjam meg azt a bizonyos 12 hetet,mikor már biztos lesz minden?



2016. dec. 8. 13:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
29 éves vagyok, nem a kor miatt, hanem inkább elővigyázatosságból kérdezem, Ti hogy tennétek?
2016. dec. 8. 13:15
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondtam, nem lehetett letagadni, nagyon rosszul vagyok az első trimeszterben.
2016. dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy erzed,mi az elso gyerkocnel megvartuk az első ultrahangot,6 hetesen utana elmondtuk .Masodikat a pozi teszt utan 1-2 nappal,harmadik pedig még nem is volt tuti biztos,mikor elmondtuk,hogy ugy nez ki erkezik...en tuti nem bírtam volna ki,hogy a szüleink ne tudjanak roluk a 12. Hetig. Ha valami gaz lenne,azt is elmondanad anyukadnak,nem? Nalam ez volt a "merce" egyebkent..hha baj tortenne,elmondabam e az illetőnek...akinel igen volt a valasz,kb. Rogton elmondtam a terhesseget..
2016. dec. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondtam olyan 8 hetesen, amikor már volt stabilan szívhang. Sajnos 12 hetesen se biztos, hogy biztos minden. Anyukádnak nyugodtan elmondhatod előbb. Ha valami baj lenne, legalább tud segíteni.
2016. dec. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én is küzdök, minden nap mással, hányinger, émelygés.

Anyukám 80 km-re lakik, szóval csak karácsonykor fogunk találkozni. Telefonon szoktunk beszélni heti 1-2x.

2016. dec. 8. 13:19
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljétek meg a pároddal, hogy kinek mikor szeretnétek elmondani.

Mi a szülőknek a 9. héten mondtuk el, mindenki másnak a 12. hét után.

2016. dec. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A párom szülei már tudják, mert ő másnap elmondta nekik. És mire megkértem este, hogy ne mondjuk rögtön el, mert még korai, addigra ő már vigyorogva mondta, hogy szólt az Anyukájának, hogy nagymama lesz.

Szóval ezt a poént már ellőtte. :)

2016. dec. 8. 13:34
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi elmondtuk. Terhességi teszt után fél nappal kb., de nálam gondok is voltak és a tanácsát kértem, ill., hogy nála volt-e ilyen, nagyon jó a viszonyunk. Nem telefonban akartam... (Poénból akartam venni neki egy nylon otthonkát és egy dauer vizet. :D De nem jött össze sajnos.)

Az anyósomék pár nappal később tudták meg, amikor már jártam orvosnál, bár a terhesség nem volt még 100%, mert UH-ja nem volt, csak kézzel vizsgált.

Egyébként nem nagyon tudtam volna titkolni, mert sűrűn találkozunk, rosszullétek gyötörtek, stb...

Meg, ha beteg volt a családban azt igyekeztem elkerülni.

Kicsit feltűnő lett volna, ha különösebb indok nélkül nem megyek el a családi ebédekre.


Ha a párod szülei tudják már, akkor szerintem érdemes lenne elmondani anyukádnak is, úgy "illene". :)

2016. dec. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
igy hogy anyós már tudja..-egyértelmű hogy elmondanám!!
2016. dec. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan mondd el, így hogy anyósod már tudja, főleg, nem lenne korrekt anyukáddal szemben, ha ő két hónap múlva tudná meg.
2016. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!