Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Havonta többször kell orvoshoz...

Havonta többször kell orvoshoz mennem (meddőségi kezelés) azokra a napokra szabadságot kell kivennem vagy igazolhatja az orvosom hogy ott voltam és arra a napra fizetés nélküli szabit kapok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 1. 20:01
 1/5 A kérdező kommentje:
lemaradt: páromnak is szabikat kell kivennie ez miatt?
2010. máj. 1. 20:05
 2/5 anonim ***** válasza:

A Munka Törvénykönyvéből idézve:


"107. § Mentesül a munkavállaló a munkavégzési kötelezettsége alól


a) amíg állampolgári kötelezettségét teljesíti;


b) közeli hozzátartozója [139. § (2) bekezdés] halálakor, esetenként legalább két munkanapon át;


c) ha keresőképtelen beteg;


d) a kötelező orvosi vizsgálat (ideértve a terhességgel összefüggő orvosi vizsgálatot is) teljes időtartamára;


e) amíg önkéntes, illetőleg létesítményi tűzoltóként tűzoltási vagy műszaki mentési szolgálatot lát el, feltéve, hogy a tűzoltás és a műszaki mentés nem munkaköri kötelessége;


f) a véradás miatt távol töltött teljes időtartamra, a munkahelyen kívül szervezett véradás esetén legalább négy órára;


g) ha elháríthatatlan ok miatt nem tud a munkahelyén megjelenni;


h) munkaviszonyra vonatkozó szabály vagy a munkáltató engedélye alapján;


i) a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés teljes időtartamára."

2010. máj. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szia!Én aznap felhivom a háziorvosomat és ö arra a napra táppénzt ir!Igy igazolásom is van és pénzt is kapok arra a napra!
2010. máj. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves Első! Köszi ez hasznos info csak nem voltam benne biztos hogy a terhes rész vontakozik rám, ugyanis még nem vagyok az csak szeretnék az lenni. Ilyenkor mit kell vinni a munkahelyre? Egy sima orvosi igazolást? És arra kapok fizut vagy fizetés nélküli jár ilyenkor?


Kedves Második! Sajnos ha betegállományba megyek elesek igen fontos mozgóbértől :(

2010. máj. 1. 22:49
 5/5 anonim ***** válasza:
A reprodukciós eljárásra is ugyanúgy jár a távolléti díj, mint a terhestanácsadásra. Orvosi igazolást kell kérni a kezelőorvostól (bár ebben nem vagyok olyan biztos). Ez nem csökkenti a szabadságok számát (elviekben, mert vannak munkáltatók, akik kiíratják a rendes szabit, ami helytelen) és nem fizetés nélküli szabi.
2010. máj. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!