Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen lehetőségek vannak?

Milyen lehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Lehet hogy furán fog hangzani a kérdésem de nem vagyok tisztába a lehetőségekkel meg azzal sem hogy most mi tévők legyünk. Amikor az orvosnál voltunk kérdeztem tőle is de azt a választ kaptam hogy most nincs ideje ezzel foglalkozni majd ha meglesznek az eredmények akkor mondja.. De engem akkor is érdekelne hogy mi lesz ha nem lesznek jók az eredmények.

Na a történetünk a következő:

Gyermeket szeretnénk a férjemmel, de nem jött össze a dolog.. Elmentem a nőgyógyászhoz aki be utalt a meddőségi központba. Ahol ugye nem csak engem de a férjemet is kivizsgálták.. Nálam kiderült hogy nincs pete érésem, ami kezelhető lenne hormon injekcióval, ez lenne a kisebb gond.

A nagyon probléma ott kezdődik hogy a férjemnél kiderünk hogy az ondóban egyáltalán nem található sperma. Kétszer is megcsinálták a tesztet neki mint a kétszer ugyan az az eredmény jött ki. Most el kell neki menni az urológiára hogy a heréből vegyenek közvetlen mintát.. De erre azt mondta az orvos hogy valószínűleg ott sem fognak találni a vérvétel eredménye alapján. Azt mondta a doki hogy ha az urológus eredménye megvan akkor beszélünk a továbbiakról..

De ez még odább van.

A legrosszabb az hogy a férjem magát hibádztatja pedig nem tehet róla. Azért is kérdezlek titeket hogy hátha valamivel meg tudom nyugatani. Nagyon sajnálom és nekem fáj az hogy ilyennek látom

Tud nekem valaki segíteni? Ha az utolsó eredmény is rossz lesz akkor marad valami reményünk??

Kérlek ne ítéljetek el mert nem vagyok tisztába a lehetőségekkel.


Előre is köszönöm hogy elolvastad és még nagyon köszönet hogy ha segítesz is.



2017. jan. 4. 20:14
 1/4 Pockooo válasza:
Ez bizony szomorú, de sajnos ilyen is van. Ha nincs életképes spermium, nem hiszem hogy így szóba jöhetne a közös baba. Viszont ha mindketten nagyon de nagyon vágytok egy gyermekre nem ártana átgondolni az örökbe fogadás lehetőségét, hisz sok baba születik akiknek nagy szügségük lenne szülőkre és szerető családra, de sajnos ők sem tehetnek róla hogy roszkor vagy rosz helyre születnek, de így kapna egy esélyt ő is és ti is. Tudom nem ugyan az de mégis.. Mást nem nagyon jut eszembe, ha ez a helyzet nálatok. Én avval bíztatnám a párod hogy ettől még ott vagytok egymásnak és tényleg vannak gyerekek akik családra vágynak, és lehettek ti az egyik azok közül a párok közül akik segíthetnek egy ártatlan elhagyatott gyermeknek, és szerintem így ti is jobban éreznétek magatokat. Lehet szeretni egy ismeretlent anyira mint egy sajátot. De remélem az orvos jó hírekkel szolgál majd. Mindenesetre sok sikert!!!
2017. jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod :)

Igen elkeserítő hogy lehet hogy nem lehet saját. :(

Ezek szerint semmi más.. Mert mivel az én gondomat lehetne kezelni ezért nővérem mondta most este a sperma bankot, de azt nem szeretném hogy az enyém legyen meg valaki másé.. Akkor inkább örökbe fogadok.

Még egyszer köszönöm a választ és a jókívánságot is. :)

2017. jan. 4. 22:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Az orvos a vérvétel milyen értéke alapján következtetett arra, hogy nem lesz spermium?

Nálunk hasonló volt a történet férfi oldalon. A férjem andrológusnál volt, nem urulógusnál. 2 mintavétel borzasztó eredménye után csináltak labort és kiderült, hogy a hormonjaival van gond. Először gyógyszert kapott, az kb semmi változást nem hozott. Aztán injekciózni kellett 3 hónapig és akkor lett egy olyan eredménye, ami alapján mehettünk lombikra.

Keserves volt, nagyon hosszú folyamat, megterhelő mind érzelmileg, mind anyagilag. Sajnáltam a férjem, sajnáltam magunkat, de valóban nem szabad hibáztatni, hanem keresni kell a lehetőségeket.

Nézd azt, hogy már tudjátok az okot, ennyivel is előrébb vagytok. Most utána kell menni, hogy lehet-e változtatni vagy sem. Ha nem, akkor beszélhettek donorról vagy örökbefogadásról. Nagyon sok lehetőség van, ezeket végig kell beszélni, utána kell járni.

Bárhogy is döntötök, a te problémádat is ki kellene vizsgálni és azt az okot kezelni, ami a peteérés hiányát okozza és nem feltétlenül az a jó megoldás, hogy hormonokkal generálnak peteérést. Neked endokrinológushoz kellene elmenned.

Sok sikert és kitartást kívánok nektek!

2017. jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Lehet hogy rosszul fogalmaztam, mert kétszer is kellet neki ondó mintát leadni. A kettő között vettek tőle vért is hogy megnézzék a hormon szintjét.

Mikor a második minta vizsgálaton voltunk akkor az orvos azt mondta hogy el kell menni az urológushoz mert közvetlen a herékből vesznek mintát, hogy ott termelődik-e spermium. Mert ha igen akkor valamiért nem jut ki.. És azt mondta hogy a véreredménye alapján ahogy látja nem sok esélyt van arra hogy az urológus talál spermiumot.

Én igy értettem, bocsánat ha félre érthető voltam.

Nekem pedig azt mondták a vérvételek után hogy az én gondomat tudnák kezelni de addig felesleges amíg nem tudjuk hogy a férjemmel mi pontosan a helyzet.

Mert ha most elkezdenék rajtam a hormon kezelést akkor nagy valószínűséggel kijönnének a mellék hatások. Ennyit mondott az orvos.. Ennél többet én sem tudok.

2017. jan. 5. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!