Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek az alábbi tünetek...

Szerintetek az alábbi tünetek progeszteron-hiányra utalnak? Van itt, aki ért ehhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az alábbi tüneteim vannak minden hónapban, és nem jön a baba; kb. 1 éve hagytam abba a gyógyszert, az utóbbi 4 hónapban pedig szépen be is állt a ciklusom 27 naposra (mindig a 28. napon jön meg). Ovum mindig a 15. vagy 16. napon van, szoktam tesztelni, ill. egyéb konkrét jelei is vannak, tehát peteérésem van rendesen. Majd kb. 1 héttel ovu után nagyon megnőnek és fájnak a melleim, ez kitart egészen a 11. dpo-ig (26. ciklusnap). A 26-27. napon mindig kevés barnás-pirosas pecsételő vérzésem van, a 28. napon pedig rendesen megjön. A menzeszem hossza is átlagos, 4-5 napos. PCO-m nincs, nőgyógyász megnézett. Lehet ez progeszteron-hiány?


2017. jan. 11. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Akár az is lehet igen, de kerj hormonsort

(3.es 21.napit) szoktak! Szemmel nem láthatja a doki , hogy Neked progesterone hiányod van! :)

2017. jan. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Ebből semmi sem utal progeszteron hiányra. Ez egy átlagos ciklus. Szinte mindenkinek megnő és érzékenyebb a melle menstruáció előtti héten és általában kevés vérzése az első napokban.

Ha van peteérésed, akkor szerintem nem is valószínű.


Mióta próbálkoztok egyébként?

2017. jan. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez volt az 5. hónapunk.
2017. jan. 11. 09:57
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Az még nem sok. Nem kell még problémára gondolni.

De ha van valami, akkor sem biztos, hogy nálad.

2017. jan. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Vagyok , a mellem amugy nekem ovutol menzeszig duzzadt ès nagy!

3# egyetèrtek!

2017. jan. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Tök átlagos a ciklusod, minden tüneted teljesen természetes egy normál ciklusban. Nem utal progeszteron hiányra. A progeszteron hiánynak nincsenek is tünetei, csak következményei (nem tud beágyazódni a petesejt, ha mégis beágyazódik, akkor a terhesség során barnás, vagy rózsaszínes folyás jelzi a progeszteron hiányt. Ilyenkor adnak progi pótlást, amit a 12. hétig szedni kell, hogy ne okozzon vetélést ez a hormon hiány). 5 hónap próbálkozás nem sok. Meddőségi klinikán is ennyi idő próbálkozás után egy lelkiismeretes, nem a pénzre hajtó orvos elküldene benneteket, hogy próbálkozzatok tovább, maximum ellátna olyan tanácsokkal, hogy szedj D3 vitamint, folsavat. Esetleg csinálna vérvételt, hogy ellenőrizze a hormonháztartásod. Többet nem érdemes csinálni.
2017. jan. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Én is azt hittem, hogy progeszteron hiányom van (de hittem én annyi minden mást is😀). 3. és 21. napi hormonsort is csináltattam, akkor lettem pont várandós.😊 A 13. próbálkozós hónapban. A fogantatás sikerességét rengeteg tényező befolyásolja. Nekem a dokim azt mondta, hogy neki az a tapasztalata, hogy manapság egyre több idő még a fiataloknál is amìg összejön, azt vallja, hogy rendszeres házasélet mellett érdemes kivárni az 1,5 évet és ha nem sikerül a baba, utána meddőségi centrumhoz fordulni. Én egyébként folsavat, C-, E- és D-vitamint szedtem a férjemmel együtt. A hőmérőzés is segìtett, mert hamarabb volt a peteérésem mint ahogyan azt gondoltam, pedig a ciklusom inkább 30 napos. A hormonsorom rendben volt egyébként, a prolaktin volt picit magasabb. Utòlag azt gondolom nagyon akartam és rá voltam görcsölve, minden gondolatom a teherbeesés körül forgott. Türelem! Mihamarabbi babásodást kívánok!😊
2017. jan. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Előző vagyok. Még annyi tapasztalatot szeretnék megosztani, hogy nekem az ovulációs teszt (LH-teszt) rosszul mutatta a peteérést, amikor teherbeestem a hőmérőzés alapján 12. napon volt a peteérés, de az ovu teszt a 20. napon lett csak pozitìv.. a baba kora alapján a 12. napon lehetett a peteérés! 30 napos ciklusnál ez érdekes, azt gondolná az ember, hogy akkor a peteérés is később van, de nem, mert olvastam, hogy vannak olyan hölgyek, akiknek pár nappal hosszabb progeszteron fázis, ami teljesen normális.
2017. jan. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, mentek a zöld kezek. :)
2017. jan. 11. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!