Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A barátnőm lehet, hogy terhes?...

A barátnőm lehet, hogy terhes? Most mit csináljunk? 20/F

Figyelt kérdés

Nagyon nagyon kétségbe vagyok esve, légyszives adjatok tanácsot, hogy ilyenkor mi van. A barátnőm még csak 18 most fog érettségizni és szeptembertől egyetemre fog járni... 6 hónapja vagyunk együtt és hát már volt párszor olyan, hogy nem védekeztünk de még sosem lett semmi baj belőle mert én mindig időbe kihúztam. De már 3 hete késik neki és teljesen kivan. Rendszeresen jár nőgyógyászhoz elméletileg nem késhet neki, vagyis nincs semmilyen betegsége ami miatt késhet. Én akarok tőle majd gyereket de semmiképpen nem most, el sem tudom képzelni, hogy most ezt hogy fogjuk beadni mondjuk az ő szüleinek mert ők nagyon szigorúak vele, az anyja orvos az apja ügyvéd és neki is diplomát "kell" szereznie, de nyilván ez így nem jöhet össze.

Szegényt úgy sajnálom, annyira kivan folyton sír és nagyon nagyon nagyon haragszik rám :( Nem is nagyon beszél velem pedig ezt együtt kellene megoldanunk. Múltkor azt mondta, hogy tönkre tettem az életét mert nem bírok magammal. Én hiába mondtam a fogamzásgátlót azt ő nem akart szedni pedig fizettem volna. Nem akar ilyen fiatalon anya lenni, de elvetetni sem akarja. Nagyon aggódok nehogy valami hülyeséget csináljon, nagyon stresszes neki az élete mostanában, mindig túl van hajszolva, neki folyton a legszebbnek, legokosabbnak, legfittebbnek kell lennie teljesen túlhajszolja magát. És most még engem is el akar marni maga mellől, persze ezt úgy sem hagyom. Ja igen, már csináltunk egy tesztet az pozitív lett, de ő akar még többször is mert szerinte lehet, hogy egy még nem megbízható. Fogalmam sincs mi lesz most ha tényleg beigazolódik, hogy terhes de komolyan mondom. Az apja lecsavarja a fejem és még talán mást is. Nem akarom elhagyni soha a barátnőmet mert annyira szeretem de most ő is úgy össze van zavarodva, nem tudom mit csináljak... Kábé mindenki engem fog utálni és felelősség tenni az egészért, ami nem érdekel de a barátnőmet, hogyan békítsem már ki? Tegnap is a fejemhez vágta az ajándékait amiket kapott tőlem :(


2017. febr. 15. 21:52
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
78%
Hát pedig ha tetszik ha nem terhes, ha nem akarja elvetetni jobb hozzászoknia a gondolathoz. Diplomát lehet szerezni gyerek mellett is. Szedje össze magát és menjen el mielőtt a nőgyógyászhoz, ideje lenne felnőni. A védekezéy meg két ember dolga
2017. febr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
100%
*mielőbb
2017. febr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
100%

Pozitiv a tesztje. Terhes.

Komolyan elbeszélgetsz vele, döntést hoztok és a szülők elé álltok.

2017. febr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
86%
Minnél előbb üljetek le és beszéljétek meg, hogy hogyan tovább és keressetek fel egy orvost. Nem nagyon lesz a semmitől pozitív egy teszt, de ha mégis szerencsétek van és nem terhes, akkor legyen ez egy örök lecke, a megszakítás nem védekezés
2017. febr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten hülyék voltatok sajnos, már kár ezen rágódni. Nem kell neked elvinni a balhét egyedül mert a lány is legalább annyira tehet róla. Azért egy gumit fel lehet húzni akkor is ha nem akar gyógyszert szedni... Álljatok szépen a szülők elé, megdicsérni tuti nem fognak titeket de ez a legkevesebb.
2017. febr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
92%
Ja és a pozitiv teszt altalában nem fals, forditva még nagyobb az esély hogy mégse negativ de a pozitiv teszt az nagyon esélyes hogy az is marad...
2017. febr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
100%

A menstruáció bármikor késhet, és még betegnek se kell hozzá lenni. De ha pozitív a teszt, akkor bizony terhesség miatt késik. Akárhányat csináltok, mind pozitív lesz, amelyik nem, az hibás volt.

Továbbmegyek: ha 3 hete késik neki, akkor 7 hetes terhes. (Az utolsó menstruáció 1. napjától kell számolni.)

Elvetetni a 12. hétig lehet, és addig legalább 2-szer kell védőnőhöz és egyszer nőgyógyászhoz menni, sőt, kell vércsoportot nézetni, és sok helyen EKG-t is kérnek. Tehát eléggé bele kell húzni.

Ha meg akarja tartani, akkor pedig el kell menni nőgyógyászhoz, és ha van szívhang (a 7. héten már szokott lenni), akkor elmondja a továbbiakat. Ha megtartjátok, terhesvitamint kellene szednie már 3 hete, de minimum folsavat, ez nagyon fontos lenne.

Sajnos más lehetőség nincs, abortusz vagy szülés - vagy eldöntitek ti, vagy megoldódik magától, mert kifuttok az időből, amikor még dönthetnétek.


Elárulom, nincs túlhajszolva. A terhesség ilyen, sok nő életében nem volt olyan fáradt és álmos, mint az első 12 hétben. Ez teljesen normális, csodát ne várjatok. Mázlija van, hogy nem hány egész nap.


Terhesen nappalira nem járhat, de magántanulóként simán leérettségizhet idén májusban, még több ideje is lesz tanulni, ha nem jár be a suliba. Felvételizhet is, aztán szépen halaszt 1 évet, és jövőre elkezdi. Nyilván nem így tervezte, de temetnie nem kell magát.

Vagy marad az abortusz.

2017. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg akarja tartani akkor miért rinyál?

Ha meg nem akarja,akkor meg szintugy miért?

Ez kettötök felelössége.Döntsetek és vállaljátok a felelösséget és a következményeket.

Én biztos nem kizárolag téged hibáztatnálak a lány szüleinek a helyében.

A gyerekcsináláshoz 2 ember kell.

2017. febr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
86%
Merlegelni kell mi a fontosabb es mit szeretne. Mondjuk en se szultem volna 20 evesen.
2017. febr. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
100%

Ha több hete késik neki és pozitív a tesztje, mire vártok?

Rég nőgyógyászhoz kellett volna már menni.


Amúgy a megszakításos szex NEM VÉDEKEZÉS, magyarul tudnotok kellett volna, hogy simán teherbe eshet tőle. Nem akart gyógyszert szedni, de legalább gumit húztatok volna.


Első kör nőgyógyász, aki megerősíti a terhességet, aztán oda kell állnotok a szülők elé és megbeszélni velük, mi legyen.

2017. febr. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!