Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit javasoltok hány évesen...

Mit javasoltok hány évesen leszen gyermekünk?

Figyelt kérdés
24éves vagyok a szerelmem 25éves én kisbabát szeretnék de ő nem szerontetek mit tegyek vagy mit javasoltok tényleg ráérek még kisbabázni?
2015. dec. 16. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kor függvénye.

Lakhatásotok megoldva?

Van stabil munkahelyetek? Van félretett pénzetek?

Mióta vagytok együtt, mennyire stabil a kapcsolatotok?


Inkább ezeken múlik, nem azon, hány évesek vagytok.

2015. dec. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 1-es is írja, vannak fontosabb szempontok is a kornál.

A kisbabázás utáni vágy még édes kevés, hiszen nem marad örökre picurka, ráadásul nem csak babaillatból és cuki babamosolyból áll a gyerekvállalás.

2015. dec. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
A kérdés színvonala alapján, még ne legyen gyereketek! "Kisbabázni"??
2015. dec. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

nézd, nálam az alapvető dolgok amik ehhez kellenek (ez csak én vagyok nem kell vele egyetérteni..)

- házasság vagy biztos, legalább 5-6 éve tartó kapcsolat, legalább 2-3 év együttéléssel.

- saját lakás vagy ház (akár hitellel)

- apukának biztos állás

- anyukának 2 év munkaviszony

- legalább 300.000 Ft nettó bevétel

- autó

- 300.000 Ft tartalék a szülésre, kelengye csomagra


Mi ezeket szabtuk meg feltételnek. 27 éves voltam mire mindezt sikerült elérnünk és akkor vállaltuk az első gyermeket.

így ha az én véleményemet kérded (lepontozóknak, albérleteseknek, tömegközlekedőknek előre üzenem, senkit nem kértem hogy értsenek velem egyet ;)


ha mindezek megvannak vállalhattok.

DE nagyon fontos hogy ez két ember döntése legyen. A gyerek még a legstabilabb kapcsolatokat/házasságokat is próbára teszi. Valószínűleg most még el sem tudod képzelni, mivel jár az első pár hónap, még akkor sem ha esetleg van babás ismerősöd, olyan dolgok vannak amikről most még fogalmad sincs (szoptatási nehézségek, altatási nehézségek, hormonális változás szülés utáni depresszió alakváltozás, szexuális élet megvonása veszélyeztetett terhesség esetén, munkahelyi stressz hatások, visszaállás a munkába gyermekvállalás után stb) szóval mindezeket nem lehet ráerőltetni egy férfira ultimátumként, főként nem akkor ha 25 éves...

ha 35 lenne te meg 37 azt mondanám, adj ultimátumot mert ketyeg a biológiai órád...de így...várd ki amíg ő is akarja, mert ha valamit hát azt megtanultam az életben, hogy egy férfi természete alapvetően olyan hogy SEMMIT nem lehet ráerőltetni.

2015. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nemtudom,mindenki maskor erik meg. En pl 21 voltam mikor teherbeestem,addigra 4 eve egyutt voltunk. Szulokhoz semmikepp sem szultem volna. Nalunk tervezett volt! 22 evesen szultem,feleseg lettem,vettunk egy kozos hazat,stabil visszavaro munkahelyem volt. Ha ezek nincsenek meg,nem vallaltam volna! Azota sok sok ev eltelt,de ugyanigy gondolom most is! Ha akkor,valami hianyzik,gyerckoc mellett nehezebb lett volna megteremteni.


Egyebkent ha o nem szeretne babat,akkor ne eroltesd. Mar csak azert sem,mert egy gyerek eszmeletlenul felforgatja az eddigi eleteteket. Nem reszletezem,viszont az biztos,hogy csak az eros kapcsolatok elik tul!

2015. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Istenem, nem hiszem el, hogy valaki onnan megiteli, hogy korai-e, hogy ugy fogalmaztal, hogy kisbabazni.


Egyebkent majd akkor vallaljatok, ha mind a ketten akarjatok, ugy az igazi:) annak nincs sok ertelme, ha csak egyedul te akarod.

2015. dec. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem a "kisbabázni"-ból ítéltem meg, hanem onnan, hogy idegenektől kérdezi, mindenféle háttér-információ nélkül!
2015. dec. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!