Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A peteérés mikor van hosszú...

A peteérés mikor van hosszú vagy rendszertelen ciklusnál?

Figyelt kérdés

Embere válogatja, tudom. És legbiztosabb az ovuteszt, ez is világos. A kérdésem viszont arra vonatkozik, hogy hosszú ciklus esetén is középidőre esik a peteérés, vagy pedig az esedékes ciklustól visszaszámolva 14 nap? Mindkét változatról hallottam, pedig nagy eltérés lehet közöttük mondjuk egy 40 napos ciklus esetén.

Nekem eléggé rendszertelen és hosszú. Az utolsó hármat megfigyelve 29-35 vagy annál is több naposak. Ez az első élesben menő hónapunk, még nem használtam ovutesztet, mert nem görcsöltünk nagyon rá a témára. Ma vagyok a 30. ciklusnapon, a reggeli teszt eredménye negatív. Mikor lenne érdemes tesztelnem?


2017. febr. 27. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Tesztelni 35.napodon lenne a legjobb, ha ovutesztelnel azzal nem gorcsolnel ra. Legalabb tudnad van-e peteeresed. Nekem 33napossal nem volt. De ez elofordulhat persze 28napos ciklusnal is. Szoval nem feltetlen a hossz a lènyeg. De egyszer erdemes lenne tesztelned. Aztan tudnad h melyik a termèkeny napod. Persze nem mindig ugyanaz de betudnad saccolni.:) szval erdemes tesztelni , ha elsore nem jott ossze. :) en mindig a leghosszabb ciklusom szerint teszteltem. Ami 36nap volt, amikor clostival sikerult, akkor a 34.napon lett egy halvány pozim. Aztan 36.napon szep eros. Es ket het mulva mentem orvoshoz. Persze azalatt meg haromszor teszteltem. ( nemtudom miert) :)
2017. febr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy semmikor.

Érdemes lenne ovutesztet használnod, és mellé hőmérőzz is.

Másik megoldás, hogy a nőgyógyászodhoz bejársz kétnaponta ultrahangra. De az meglehetősen drága mulatság.

Akkor meg lehet állapítani, hogy abban a hónapban mikor van.

2017. febr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jövő hónapban használni fogok ovu-tesztet is. A nyúlós nyák megléte jelzi a peteérést? Nem vagyok annyira témában ezzel, mert mint mondtam első próbálkozós hónapunk ez. Túl vagyok egy halvaszülésen, sajnos, a babácskám pedig szintén rendszertelen mensivel, spontán módon jött össze a második próbálkozós hónapban. Még azt sem figyeltük, hogy mennyi időnként lenne érdemes együtt lenni. Remélem most sem várat sokat magára a pozitív teszt...
2017. febr. 27. 11:01
 4/6 anonim ***** válasza:
A "visszaszámolós" verzió a helyes, de azért a 14 nap is csak egy átlag (általában a pár nappal rövidebb is még jó, de sajnos előfordulhat túl rövid is és persze mint írták, az is lehet, hogy nincs). Szóval nem egyszerű változó ciklusnál számolgatni és jó pár tesztet el lehet lőni. Ha szokott lenni, kényelmesebb (és olcsóbb) a bizonyos tojásfehérjés-nyákos napot/napokat figyelni és akkor akciózni.
2017. febr. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A helyedben inkább elmennék orvoshoz, és kivizsgáltatnám a hosszú és rendszertelen ciklus okát. Ezek hormonzavarra utalnak, amellett meg nem nagyon sikerül a baba. Sőt, ilyenkor általában egyáltalán nincs peteérés sem.

PCOS-t néztek már nálad?

2017. febr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fiatal korom óta hosszú a ciklusom, nem mondanám rendszertelennek, mert sosem volt kimaradás vagy hasonlók, inkább hosszú ciklus. Fogamzásgátlóval beállt rövidebbre, miután a babaprojekt miatt abbahagytam ismét hosszú lett. Nem hinném, hogy gond van a peteéréssel, mert mint mondtam: az előző baba is ilyen hosszú ciklussal hamar megfogant. A kérdéssel arra voltam kíváncsi, hogy mikor van általában peteérés hosszú ciklusnál. És hogy mikor érdemes tesztelni.
2017. febr. 27. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!