Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg "pofátlanság" új...

Tényleg "pofátlanság" új munkahelyen rövid időn belül (egy éven belül) teherbe esni?

Figyelt kérdés
2017. márc. 5. 21:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%

Relatív.a probaidő is azért van h bárki meggondolhatja magát.

Amugy hogy terhességnél mit mampognak a munkáltatok, nem is értem. Szinte mindenz az EB áll.

2017. márc. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Ebben a helyzetben (új munkahely, babatervezés) én kivárom az egy évet, mert szeretnék még ide visszajönni. Ha nem lenne nekem fontos, nem várnám ki az egy évet.
2017. márc. 6. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%
Dehogy pofatlansag! Miert lenne? A pofatlansag az, ha valaki terhesen megy interjuzni. De ez csak a maganvelemenyem, csoportvezetokent dolgozom, 12 fo felett, eszembe nem jutott volna haragudni ha barmelyik teherbe esik 1 evnel hamarabb a kezdesetol...maxsajnalnam a jo munkaerot es hogy keresnem kell helyette a babazos idoszakara valaki mast, de vele orulnek ;)
2017. márc. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Én vagyok annyira hülye, hogy így érezném. Nekem szükségem volt a munkahelyre, ők engem választottak, kicsit cserbenhagyás szaga van a dolognak. De munkáltatója válogatja, mert vannak nagyon szemét főnökök, akik ott rúgnak beléd és használnak ki, ahol tudnak, na őket nem sajnálnám.
2017. márc. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Év várnèk ha vissza is akarnék még menni. Persze az se mindegy mit jelent az egy èven belül. Ha alig pár hónapja vagyok ott, rpp hogy betanitották a munkát, belejötten, majd benyögöm hogy terhes vagyok és rögtön el is megyek táppénzre akkor eléggé az. Ha 1 éve ott vagyok és végig dolgozok is kicsit jobb.
2017. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Meg ez attól is függ hogy kis cégnél vagy-e vagy multinál. Multinál nem gáz, de egy kis cégnem jöhet nagyon rosszul
2017. márc. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Szó sincs róla. Azért a gyerek sokkal fontosabb. Normális ember úgysem hiszi, hogy direkt esik valaki teherbe rövid időn belül.
2017. márc. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Mivel egy munkáltato sem érzi pofátlanságnak valakit kirugni rövid időn belül, nem ertem a lepontot!@!@@#$

1

2017. márc. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
A munkahely üzlet, nem jotékonysági gála.ismerősömet 25 év után is szemrebbenés nélkül rugták ki, hogy ne kelljen valami évek utáni jutalmat kifizetni.
2017. márc. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

Ezt szerintem nem lehet igy kategorikusan kijelenteni, hogy igen vagy nem, mert sokmindentol fugg azert. De legfokeppen attol, hogy a baba mikor dont ugy, hogy jonni akar...ha 1 even belul teherbe esik valaki (nem tervezett terhesseg), akkor legyen miatta lelkiismeret furdalasa?

De pl az anyagi helyzet sem elhanyagolhato szempont, azert ne menjen el egy no dolgozni, ha tudja hogy babat szeretne, mert akkor pofatlansag ha hamar osszejon? Van akinek rogton sikerul, van akinek csak evek mulva, de addig meg elni kell valamibol, meg a gyereket is csak fel kene valamibol nevelni...

Mondom ezt ugy, hogy en 8 eve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, tobb mint 5 eve van parom (azota ferjem) es most varom az 1. babam (mi nem akartunk korabban, anyagi es eu dolgok miatt), es azert nekem is megfordul a fejemben,hogy vajon lesz-e hova visszamennem. Szoval ez sem garancia semmire...

A munkaktato egy kisebb cegnel sokszor azert tud rossz szemmel nezni az ilyesmire, de valoban ok valasztottak, es nyilvan tudtak, hogy egy nonek elobb utobb gyermeke lesz.

Ha szereti az ember a munkahelyet, es szeretne lojalis lenni, az szerintem mindket felnek lehet rossz. Foleg ha valaki nem foallasu anyuka szeretne lenni az elete hatralevo reszeben, hanem szeretne a munkaban is valamennyire kiteljesedni.

Egy multinal amugy szerintem sem szamit "pofatlansagnak", meg nem is nagyon erdekli oket, csak az sem biztos hogy visszavesznek.

2017. márc. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!