Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől érezheti egy nő azt,...

Mitől érezheti egy nő azt, hogy megérdemel még egy gyermeket?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk(szerettünk volna)még egy gyermeket, de egy ideig nem adatott meg, utána anyagi célkitűzések miatt el is lett odázva, viszont most kezdjük a végét látni a teljes stabilizálódásnak és lehetne kezdeni próbálkozni


Csak most gondoltam bele komolyabban.vajon vagyok e olyan jo anya, hogy megérdemlem, bírnám e kettővel(vagy többel)? Honnan tudjam hogy "megértem"rá(juk)


Lehet ez többgyermekes anyáknak viccesen hangzik...de szóval nekem egy gyermekkel sem igen könnyű. Gyakran vagyok kimerült, vagy lelkileg érzem magam leterhelve, de mindezek előtt azt sem tudom jo anyja vagyok e a gyermekemnek.

Szóval aki biztosra tudta, hogy jöhet a következő, ő honnan, miből látta, érezte azt?


Pláne engem az is nyomaszt, mi lenne ha egyedül maradnék? Egy gyermekkel talán még..de kettővel, hárommal...?


2017. márc. 12. 20:07
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Túl dramatizálod. Ha akarsz még egyet, akkor hajrá.
2017. márc. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Nekem 5 lanyom van. A parom sosem volt otthon allandoan dolgozott. Meg elek😀. Semmi gondom nincs...föleg nem lelkileg....
2017. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Ez nem igy mukodik. Nagy bajok vannak a gondolkodasoddal.
2017. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is túlparázod! Ha ezen aggódsz, akkor biztosan jó anya vagy! Honnan tudtad, hogy készen állsz az elsőre? Ezt az ember sokszor nem tudja előre, de hamar belejön. Nekem nem is az volt a kérdés, hogy én megérdemlem e, hanem hogy a kisfiam megérdemli hogy ne egyedül nőljön fel. Egy testvér a legnagyobb ajándék, amit a szülő adhat a gyerekének. Könnyű és gyors szülésem volt, de mégis kellett 1.5 év mire úgy éreztem, túlélnék még egyet:) A második terhességem eléggé megviselt és egy kétéves mellett pláne nem volt egyszerü. Az éjszakázásokhoz is sokkal kevesebb türelmem van, mégis sokkal egyszerübb minden tapasztalt szülőként.
2017. márc. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem se aggódj, hanem vágjatok bele! Sok szempontból könnyebb lesz, bár nem tudom, mekkora lenne a korkülönbség.
2017. márc. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Egyszeru: ha boldogan es jol tudja nevelni ahanyat vallal. Ezt ti tudjatok.

Mi a masodikra eveket vartunk, mert az elozo lakasunkba nem fertunk volna el es most lett nagyobb, plusz ferjem eloleptetesere is vartunk, hogyha az en fizum kiesik akkor is rendben megadjunk a csaladnak mindent. A szeretettel es orommel nem lett volna gond, ha csak ezen mulna 5-ot vallalnank :) De nekunk fontos volt a normalis eletszinvonal is.

2017. márc. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Furcsa, de én naivan azt hittem, hogy egy-egy gyerek vállalása mögött sokkal komolyabb mérlegelés, gondolkodás áll. Jó nyilván a "becsúszott" gyerekek kivételével). Mivel ezek nélkül semmivel se vagyunk különben az állatoknál, akik ösztönből szaporodnak hogy biztosítsák a fajuk fennmaradását. Szerintem mi azért ezt már bőven megugrottuk...

A másik meg egy hisztiző kisgyerek szokott ilyen lenni, hogy neki kell valami és kész, ezért elveszi/megszerzi. Kérem szépen, felnőtt emberek vagyunk, viselkedjünk már akként!

Ráadásul nem mégegy pólót készülsz venni a tavaszi szezonra, hanem egy másik emberi lényt hívsz életre. Azért nem árt átgondolni hogy ez milyen hatással lesz mindenkire, hogy milyen életszinvonalat tudtok biztosítani a gyerekeknek és magatoknak (nem csak anyagi értelemben).


Üljetek le a férjeddel és beszéljetek át minden apró részletét a dolognak. Beszéld meg vele a félelmeid, hátha tudtok rá megoldást találni. Ha pedig nem akkor láthatod hogy milyen akadályok, nehézségek maradnak rád.

Ezek után közösen döntsetek. De ameddig nem lesz 2 db őszinte "igen" a válasz, úgy hogy át is gondoltátok, addig még várjatok vele. Máskülönben jó eséllyel valaki szenvedni fog és az kihatással lesz mindenkire a családban.

Emberek! Gondolkozni nem szégyen ám!

2017. márc. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor állsz készen még egy gyerekre, ha a kételyeiden felülkerekedik az érzés, hogy szeretnél még egy gyereket, meg tudod oldani az ezzel kapcsolatos problémákat.

Ha van bármi olyan ami miatt úgy érzed nem tudnál vállalni még egy gyereket, akkor egyértelműen nem állsz még készen rá.

2017. márc. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!