Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikor is van pontosan a...

Mikor is van pontosan a termékeny időszak?

Figyelt kérdés
Még az elején vagyunk a próbálkozásnak, ez lesz a második hónapunk. Az előzőben nem figyeltem az ovura meg ilyenekre, csak szimplán védekezés nélkül voltunk együtt. Nyák szokta jelezni nálam egyébként az ovulációt. Most letöltöttem egy applikációt, ami jelzi, hogy kb mikor van ovu, bevezetve az előző ciklusok időtartamát stb. Az ovut 18.-ára teszi, de tegnaptól már termékeny időszakként jelzi a napokat. Tehát 13,14,15,16,17 mind termékeny időszak naptár szerint, majd 18 ovu és utána már csak egy napra ad magas termékenységi rátát, tehát 19.ével bezárólag. Normál esetben tényleg ennyivel korábban már termékeny időszak van? Mindenhol az ovu előtti egy-két napot olvastam csak.
2017. márc. 14. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatból írom: a ciklus folyamán bármikor lehet teherbe esni, felesleges számolgatni.

A házasságomban irdatlanul sokat foglalkoztam ovuláció-figyeléssel, mégis csak nagyon nehezen estem teherbe (többször is, de csak egy terhesség maradt meg).

Aztán a következő kapcsolatomban egy spontán ovulációból, a ciklusom 5. napján lettem terhes. A jó szex csodákra képes! :)

2017. márc. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennek az a logikája, hogy bár a petesejt csak 24 órág életképes (a minőséget hagyjuk most), de a hímivarsejt eléldegél 72 óráig is. Sőt egyesek szerint tovább. Sual lehet, hogy csütörtökön ovulálsz, de egy kis huncut már hétfőn lesben áll. :-)
2017. márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, így már érthető :)

Hát remélem nálam is aktuális lesz a "bármikor", mert egész hónapban intenzíven együtt voltunk/vagyunk.

2017. márc. 14. 14:27
 4/7 anonim ***** válasza:

nem feltétlen kell intenzíven együtt lenni..

nekem anno havi egy alkalomból összejött..

(ovu teszt segítségével..)

2017. márc. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, nekem az azérzésem, nincs kifogásuk. :-)
2017. márc. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát valóban nem esik nehezünkre az intenzitás, sőt - inkább attól félek, hogy a gyakoriság miatt nem jön össze :P Elméletileg el kellene telnie két napnak, hogy sikeresebb legyen, de hát ha épp akkor érkezik haza a férj külföldről akkor nehéz betartani :P El sem tudom képzelni milyen lenne ha heteket távol lenne :))
2017. márc. 14. 15:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyénenként változó. Hallottam olyat, hogy valaki figyelte jókor voltak együtt mégsem jött a baba. Amikor nem figyelte akkor meg összejött. Nekünk 3. hónap, majd meglátjuk. Most nem figyelem ovu naptárral,meg hát azt mondják az okosok sosem szabad rágörcsölni.
2017. márc. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!