Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhesség első harmadában...

Terhesség első harmadában lehet krómot szedni?

Figyelt kérdés
Van rajtam kb. 20 kiló súlyfölösleg, párommal babát szeretnénk, 3 hónapja próbálkozunk. Elkezdtem fogyókúrázni és mellé krómot szedni (hasonló, mint a Bio-Króm, csak négyszer több krómot tartalmaz az a tabletta, amit én szedek).
2010. máj. 11. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:

"Figyelmeztetés


Terhes és szoptató nők a króm becsült biztonságos és megfelelő napi étrendi bevitel felső határát (200 mikrogramm) semmiképpen ne lépjék túl. Vércukorszint eltérés esetén óvatosan, nagy körültekintéssel szedhetőek a krómtartalmú készítmények. 2-es típusú cukorbetegségben krómtartalmú táplálék kiegészítők csak orvosi felügyelet mellett alkalmazhatóak.

Gyógyszerkölcsönhatások: A vérnyomáscsökkentő béta-blokkolók magas krómtartalmú élesztővel való együtt adása kis mértékben emelheti a HDL koleszterinszintet. A króm felszívódását a C-vitamin növelheti"

2010. máj. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a terhesség során fogyókúrázni sem túl jó ötlet
2010. máj. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor amint terhes leszek, abbahagyom. Mindkettőt. Köszönöm a válaszokat.
2010. máj. 11. 10:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyi, hogy az egyik ismerősöm, aki nem volt túlsúlyos, terhessége alatt cukros lett, és szénhidrátdiétát írtak neki elő. meg volt határozva miből mennyit ehet, de nem koplalt, meg nem éhezett. először nehéz volt, aztán később már nem. hát el sem mondom milyen jól nézett ki a terhesség alatt, és utána is. szóval ez nem fogyókúra volt, pl. de lefogyott a zsírból, a baba viszont minden tápanyagot megkapott.
2010. máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha esetleg azelőtt esek teherbe, mielőtt minden kilómtól megszabadulnék, majd kérek védőnőtől tanácsot, hogy mit egyek stb. Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 11. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!