Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hirtelen hízás a terhesség...

Hirtelen hízás a terhesség első harmadában? Ha Neked is volt ilyen, később kiderült, mi okozta?

Figyelt kérdés

sziasztok! két gyerekem van, 2 éves és 10 hónaposak. amikor a nagyobbat vártam, mintha hormonbombát kaptam volna! hiába hánytam, alig tudtam enni, rohamosan híztam az első hetekben! később rendszeres torna, napi másfél óra séta és diétás étrend mellett csökkent ugyan a hízás rohama, de nem állt meg. a második babámmal mindent átlagosan csináltam, keveset híztam, azt is szülés után pikk-pakk leadtam. tegnap egy ismerősöm megjegyezte, csak az a kismama hízik el, aki nem vigyáz magára. no comment...

szerintem ez lehet pajzsmirigy, vagy valami más hormonális gond is, nem? vagy tényleg nem voltam elég "ügyes" az első terhességemnél?

köszi ha megírjátok a véleményeteket!


2010. nov. 11. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
pajzsmirigynél úgy tudom fogyni szoktak. Én pajzsmirigyes vagyok. Eleinte alig híztam, most gyógyszerrel szabályozzák a pajzsmirigyem. S 29 hetes vagyok, ma léptem be, s nagyon minimálisat híztam. 6 kilónál tartok most. Eleinte semmi nem ment rám, csak a 3-4 hónapban. S a 6-7 hónap között is csak egy kiló. Első terhességem, így csak ez a tapasztalatom van. Pedig folyton mekis kajákat, hot-dogot eszek, s sült burgi, csoki nagy mennyiségben. Ez szerintem alkati kérdés is, hogy ki menyire hajlamos a hízásra. Én pl. 2 és fél éve vagyok együtt a párommal, s ez alatt jó 10 kilót híztam terhesség előtt. Most meg szinte csak a párom hízik. Ha én 1 kilót hízok, ő 3 kilót. S kívánósabb mint én:)
2010. nov. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

szia! úgy tudom a pajzsmirigynél az is számít, hogy alul- vagy túlműködik és hogy melyik hormonból termel abnormálisan - de nem vagyok szakértője a témának :)

kellemes babavárást!

2010. nov. 11. 16:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy alul-működés megállapítása a 14.! héten. Már 14 kg plussz súly.20. hétre lassult le, további 6 kg :S És ugye még ezután jött a gyerek... Így jártam :( Félév alatt le is adtam a felesleget. Most 8 hetes vagyok, még nem híztam, nincs PM problémám...
2010. nov. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem nincs illetve nem tudok pajzsmirigy problemarol de az elso harom honapban sokat hanytam, es alig mertem enni, mert mindig nagyon kinzott a gyomoreges. de azert a harmadik ho vegere csak felcsuszott ram 2o nyanvadt kilo. azota nem hiztam semmit. remelem nem lesz belole meg 1o-2o plusz mert akkor majd megnezhetem magam. :) de nagyon jol erzem magam most a boromben. 24 heteske
2010. nov. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!