Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért veszíthetem el a babáima...

Miért veszíthetem el a babáimat még a 6. -ik hét előtt? Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Közel 4 éve próbálkozunk, előző házasságomból van egy kisfiam, 5 éve volt egy méhen kívüli terhességem, de megmaradtak a petevezetőim és átjárhatóak. A 4 év alatt kb 10 vagy több olyan eset volt, hogy pozitív lett a tesztem, majd pár napig (max. 2 hét volt) késik, végül megjön, elmegy a baba. Ilyenkor volt hogy kaptam progeszteront a pozitív teszt után, de nem segített. Rengeteg kivizsgáláson voltam, immunológia, genetika, hormon, cukor-inzulin, trombofilia panel, de az orvosom szerint egyiknél sincs olyan eltérés ami megmagyarázná a történteket. Némi eltérést a véralvadási és a cukorterhelési vizsgálatban találtam, de a doki szerint rendben vannak az eredmények.

Protein C felső határértéken van, ami elvileg trombózis hajlamra utal.

Glükóz:

0 perc 5,2

60 perc 6,8

120 perc 5,5


Inzulin:

0 perc 4,9

60 perc 30,6

120 perc 36,7

Egyébként RH negatív a vércsoportom, lehetséges lenne hogy ellenanyag van a szervezetemben és az öli meg a babákat? Egyik vetélésnél sem kaptam AntiD-t.

Van esetleg ötlet hová mehetnék tovább kivizsgáltatni magam?

Most is éppen elment egy babám, pedig már éppen elengedtem a témát. :(


2017. márc. 25. 07:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
Elso babanal nemgond ha a ket vercsoport uti egymast. De ha mar volt babas es vetéltél úgy hallottam kell az ellenanyag. De en keresnek egy jobb orvost. Annak kellene ezeket tudnia.:) kitartást kívánok
2017. márc. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. márc. 25. 07:49
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Én a helyedben ilyen irányba mennék -akár magán úton is; a Synlabnál mindent meg tudsz csináltatni:

Vércsoport meghatározás, ellenanyag szűréssel

Hematológia a határos Protein C miatt

NK sejtarány (ölősejtek) és sejtfunkció

kromoszóma vizsgálat

Ezzel párhuzamosan az új párodat is ki kellene vizsgáltatni:

spermiogram

kromoszóma vizsgálat (férfiaknál ez komolyabb, részletesebb, drágább)


Ha ezekből nem derül ki semmi; akkor még HABAB vizsgálatra mehettek. Ez jó drága (100.000. felett), de megmutatja, hogy a pároddal összeférhetőek vagytok-e, illetve habituális vetélőknél, ha ez a teszt pozitív; akkor IVIG kezeléssel immunizálhatnak.

Ha nem hallottál még ezekről, akkor keress rá a net-en, onnan többet megtudhatsz róluk.

Remélem, tudtam valamit segíteni...

2017. márc. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez a habab kimaradt nekünk, kromoszóma vizsgálat már volt, illetve 3x nézték a férjem mintáját. Ezek rendben voltak, de hogy egymással összeférhetetlenek lennénk azt nem néztük. De ha ez fenn áll akkor nem is tudna megtermékenyülni vagy igen? Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2017. márc. 25. 07:59
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben is meg tud termékenyülni, de habituális vetélést okoz. Ezt hívják alloimmun eltérésnek. A vizsgálat úgy zajlik, hogy mindkettőtöktől vesznek vért, összekeverik őket, és analizálják az így kapott értékeket.

Még valami: voltál méhtükrözésen is? Ott is lehetnek még gondok, ami miatt nem tud jól beágyazódni az embrió.

2017. márc. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
42%
Lehet hulyeseget mondok, de nekem egy doki mondta egyszer, (minden rendben volt amugy, elvileg nem indokolta semmi a vetelest), hogy azert megy el a baba, mert valoszinuleg nem lett volna egeszseges... nem vagyok meg benne nagyon a temaban, anyukam vetelt el es akkor beszeltunk az orvossal, o mondta. Bocsi, ha hulyeseget mondtam.
2017. márc. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Dehogy mondtál hülyeséget, csak nálam ez minimum 10x volt, nehéz elképzelni hogy ennyi esetben ez előfordul.
2017. márc. 25. 10:48
 8/14 anonim ***** válasza:
6os ez igaz. Csak az max 1-2 alkalom nem egymás után többször. Egy ilyen esetnél nem gyanús. De a kérdezőnél tènyleg felmerul h nem a babaval lett volna baj.:(
2017. márc. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a babák (2) az összeférhetetlenség miatt ment el. Én is Rh negatív vagyok. Amint ez kiderült,utánna mikor pozi lett a teszt,egyből injekciót kaptam, s így tudott megmaradni a fiam.
2017. márc. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó hozzászóló!

Hogy derült ki nálad az RH összeférhetetlenség? Néztek ellenanyagot?

Én is RH negatív vagyok. Nem rég vetéltem el középidőben ikreket. Kaptam ellenanyagot; két injekcióval is, az ikerterhesség miatt; mégis aggódom, hogy nem lesz-e baj ezek után emiatt (is).

2017. márc. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!