Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tini mamik? Akik fiatalon...

Tini mamik? Akik fiatalon szültek, vagy akár ismerősök? Vannak még? 16 évesen szültem jó anya vagyok.

Figyelt kérdés
Imádom a kisfiam, Már akár 14 évesen is kész lettem volna egy gyerekre :) Egész életemben anyuka akartam lenni ez volt az álmom :3 Csodás az életem :) Ki hogyan éli, élte meg ezt az egészet??
2017. ápr. 1. 17:48
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
70%

Ki hogy..

Nemrég volt a hírekben, hogy tinimami kidobta a babáját az ablakon. Meghalt.

2017. ápr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
85%
Elhiszem, hogy te igy boldog vagy, meg minden megoldodott stb, de azert azt ne mondja senki, hogy egy 16 eves keszen all az anyasagra. Azt elhiszem, hogy vagysz ra, de se kereseted, se hazad, de egy stabil parkapcsolatod, se eleted nem volt meg joforman. Nyilvan ha igy alakul, akkor fel kell noni a feladathoz es megoldani mindent, de nem ez az idealis.
2017. ápr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
77%
Mit dolgozol?
2017. ápr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
85%
Hány éves a gyereked? Ha már 4 felé jár, örülhetsz és gratulálok, a következő nehéz szakasz tinikorában jön. Ha még baba, elhamarkodtad a kijelentést.
2017. ápr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
52%
Hat ne is haragudj,de en meg lassan 24evesen ket szakmaval,3nyelvizsgaval,es az egyetem 3.ik eveben meg meg sem fordult a gyerekszules a fejemben. Nem azaz idealis hogy 16evesen szuljunk. Nem annak van ott az ideje. Legalabbis nalunk nem. De kinek hogy. Mit dolgozol? Milyen a gyerekkel? Apuka?
2017. ápr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés :D Pont az ilyesfajta megvető kommenteket próbáltam elkerülni. :) Nem dolgoztam, 10.osztály a végzettségem. Párommal 3 éve együtt vagyunk már összeházasodtun. A szüleim a példa arra, hogy milyen szülő nem akarok lenni soha :D A Férjem dolgozik, kitűnően eléldegélünk így hármasban :) Igen, még baba és már most tudom hogy a legtöbbet adok meg neki amit csak meg lehet :) Párommal már terveztük őt, Igen is felnőttem a feladathoz, hiába ezt sokaknak nehéz elhinni. Tudom nem az én keresetemből élünk, de ezt teljes mértékben letisztáztuk a párommal. Neki nem gond, okosan osztjuk be a pénzt, és hamarosan külföldre költözünk :) A szüleinktől messze élünk szóval nem a "nyakukra" szültem a kicsikém. Később tudom, nehéz lesz, de állok elébe :) Nagyon türelmes vagyok. Mindig úgy éreztem egész pici koromtól, hogy anyaságra születtem! Nem, nem vagyok "roma". :)
2017. ápr. 1. 18:37
 7/46 A kérdező kommentje:
Továbbra is várom a kérdésemre válaszolók jelentkezését :) Egyébként köszönmkérdésed, nagyon jó baba, nem sokat lehet tőle aludni, DE a legcsodálatosabb dolog az életemben :) Nálunk sem ez a szokás, De én így szeretem az életet, és nagyon megfontolt döntés volt ez résznkről :) Elterveztünk mindent előre, hogy semmi baj ne leyen :)
2017. ápr. 1. 18:42
 8/46 anonim ***** válasza:
55%

Pont ez az, hogy a válaszodból lehet köetkeztetni arra, hogy nem igen nőttél fel a feladatra. Gondoskodni a gyerekről mindneki tud, aki akar, de hogy felfogd, hogy attól, mert most van munkája a párodnak, még nem biztos, hogy örökké lesz. Az, hogy te neked még érettségid sincs, gáz. Soha semmilyen munkát nem fogsz vele találni. És lehet, hogy most még nincs rá szükséged, mert a párod pénzén élsz, de lehet hogy nem lesztek együtt örökké, vagy megszűnik a munkahelye stb. és akkor majd nézhetsz, hogy mi a fenét csinálj. Erre szoktád mondani tudod, hogy vki felnő a feladatra, nem arra, hogy megeteti a gyereket és tisztába rakja.

Örülök, hogy boldog vagy így, nem akarok rosszat, hogy bekövetkezzenek ezek a dolgok, de jobb lenne belátni, hogy ez benne van a pakliban.


Személyes megjegyzés: Én felnézek a szüleimre, mert mindent saját maguk értek el. Anyukám takarítóként is dolgozott, mellette anyukám kismillió iskolát és képzést elvégzett, 20 évesen szült a bátyámat és engem, apukámmal saját kezükkel építették a 2 szintes családi házunkat, azóta mindkettőjük kiépítette a sajját vállalkozásukat és megengedhetik maguknak, hogy a 2 gyereküknek lakást vásároljanak és hogy nyaralni járjanak.

Nyilván én is megtehetném, hogy huszonvéesen gyereket szüljek és a párom nyakán élősködjek, de nem teszem, mert nem vagyok ennyire bolond

2017. ápr. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök, hogy a szüleid ilyen sikeresek :) Sajnos ez nem mindenkinek adatik meg :) Te ezt a példát láttad a szüleidtől olyan ember lettél amilyenné a szüleid faragtak :) Ezt nagyon tisztelem :) Nem élősködöm a páromon. Ha lenne érettségim, se sokmindent kezdhetnék vele. Talán ha érettségi után szülöm, most több lenne a pénzünk? nem:) Érettségije van páromnak, mégsem tud egy jól fizető munkát találni8, minimálbérért dolgozik, mint ahogy a 8 általánost elvégzett munkatársai is :) Sajnos ilyen világot élünk :) Diplomával sem találnak az emberek munkát. Reménykedem abban, hogy nem fog sor kerülni rá, hogy esetleg elvállnak útjaink a párommal, de ha mégis, akkor ugyanazt teszem majd, mintha érettségim lenne, elmegyek minimálbérért dolgozni. Egyébként nem hülye vagyok, de szerintem valami baj van a tanulási készségeimmel vagy túl hamar kerültem iskolába, mert úgy kilencediktől csak néztem, de semmit nem értettem, holott tanultam. Szóval elég nehezen tettem volna le az érettségit ilyen aggyal :) Komolyan ez nem lustaság egyszerűen nincsennek meg hozzá a képességeim. Most jöhetsz azzal. ha nem tudok letenni egy érettségit, hogy nevelek fel egy gyereket :) Szerintem a gyerekneveléshez nem a péz(persze az is fontos, hogy jó élete legyen, ezért sem maradunk itt magyarországon), nem a végzettség, Hanem a SZERETET ami fontos! Szeretettel és odaadással fogom felnevelni ezt a kis angyalkát, hogy jószívű, okos, kedves férfit faragjak belőle :)
2017. ápr. 1. 19:02
 10/46 anonim ***** válasza:
61%
Mihez kezdesz ha a párod (nem irtad hogy a férjed lenne akár) lelép? Vagy neadjisten meghal vagy csak munkaképtelen lesz? Te általános iskolai végzettséggel szinte sehol nem tudsz elhelyezkedni. Szép dolog hogy te boldog vagy és erre vágytál de ez nekem nagyon felelőtlen tini gondolkodás. A jövőre is kell gondolni, és te mindent feltettél egy másik emberre aki bármikor leléphet. Ja persze nem fog...sosem tudhatod...
2017. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!