Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen fiatal anyukának lenni?

Milyen fiatal anyukának lenni?

Figyelt kérdés

Tízenéves/huszonéves korosztály.

Gondoltátok valaha, hogy ilyen korán lesz gyermeketek, direkt így terveztétek, vagy tervezetlenül jött a kicsi?

Hogy boldogultok?

A mai világban sok nő nem szül 30. előtt és szerintem ez nem igazán előnyös.

Ér bármiféle atrocitás a korotok miatt?



2016. okt. 21. 10:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
22 éves vagyok 29 hetet töltöm január 7.-re vagyok kiírva és Január 6.-án töltöm a 23-at. Már tini koromban azt mondtam hogy 23-24 évesen szeretném szülni az első gyermeket :) Párom 25 éves Tervezett baba ;) Minden adott ahhoz, hogy jöjjön. Szóval várjuk nagyon a kislányunkat ;)
2016. okt. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

21 vagyok, 10 hós a kicsi. Anyagilag és lelkileg is készen álltunk.

Így könnyebb. Megfelelő társ nélkül nem szerettem volna.

Mindig gondoskodó voltam.

Gyermek mellett tanulok újra! :)

2016. okt. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért én különbséget tennék a tizenévesek és a huszonévesek között, nagyon sokat számít már pár év korkülönbség is!


Én 23 évesen szültem a fiamat, addigra már együtt éltünk két éve, dolgoztam, (így járt nem kevés GYED), tettünk rá félre, és ennyi. 30 évesen sem tudtunk volna többet megadni neki.

Most 35 vagyok, és a harmadikat várom. Igazából nem érzem, hogy olyan nagy különbség lenne a terhességek között, most is könnyen viselem, de erre azért majd szülés után még visszatérünk. :)


Ha valaki felkészülten, tudatosan vállal gyereket, akkor mindegy, hogy mennyi idős, egészségügyi szempontból a fiatalabb kor előnyösebb, és ennyi.


De megint más, hogy becsúszik tizenévesen, és tervük sincs a közeljövőre, nem hogy félretett pénz. De ugyanez fennáll akkor is, ha valaki 35 évesen esik teherbe meggondolatlanul, mert már nagyon kell a gyerek, és kifut az időből.

2016. okt. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
50%

Ez egy eleg relativ kerdes. Egyaltalan mi/ki szamit fiatalnak? En 34 evesen egyaltalan nem erzem magam oregnek, es nem is szamit oregnek egy 34 eves no. Sot, addig, amig elkerik a szemelyimet meg most is minden egyes alkalommal, ha alkoholt veszek a boltban, akkor az meg visszaigazolas is a kulvilag reszerol, h nem nezek ki oregnek...Szoval ez a kerdes igy eleg tag.

Amugy igen, egyetertek azzal, h nem elonyos a huszas evek elejen szulni. En 32 evesen szultem es nem erzem kesonek, sot.

Huszonevesen tanultam, utaztam es olyan elettapasztalatot szereztem, amit nem tudnek gyerek mellett, viszont ami hozzasegit ahhoz, h a gyerekeimnek megfelelo anyagi es erzelmi biztonsagot tudjak nyujtani.

2016. okt. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
81%
22 voltam, amikor a nagyfiamat vártuk, párom akkor 26. Tervezett volt. Most már 8 éves lesz, ha újra kezdeném sem csinálnám másképp! Egyetemet a baba mellett fejeztem be. Imádom, hogy minden szülői közösségben többnyire én vagyok a legfiatalabb Anya, mert a többi 8 évesnek már 40 meg afeletti vagy aközeli Anyuja van.
2016. okt. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
60%

4-es válaszolóval nem értek egyet, én tanultam és utaztam a gyerek mellett, egyikben sem akadály a kisbaba. Megfelelő anyagi körülmények között neveltük és neveljük ezzel sem volt sosem gondunk.


Ja és kérdező: igen, kaptam atrocitást sajnos a korom miatt, mai napig több szülői közösség kinéz, bár már egyre kevésbé így, hogy én is 30 felett vagyok. De igen, sajnos jár egyfajta "megbélyegzéssel" ez, amit nem értek, de ilyen világot élünk...

2016. okt. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
37%

Pont azt akartam írni, mint az utolsó :)

32 és 33 évesen szültem, kicsi most 3 hónapos, nagy sincs még 2 éves. Nincs olyan huszonéves, aki felvenné velem a versenyt, azt garantálom :)

Mindkettő rögtön összejött, terhességeket meg sem éreztem, éjjel négyszer szoptatok, de nappal alvásidőben ki szoktam szökni futni, plusz napi 2 séta a gyerekekkel...tehát miért is nem előnyös 30 után szülni?

Huszas éveimet tuti nem pazaroltam volna gyereknevelésre, most ideális, ebben a korban úgysincs jobb dolga az embernek :)

2016. okt. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
56%
23 vagyok 4 eves a fiam..veletlenul jott ossze..de nem bantam meg!!inkabb 18 evesen mint 35!
2016. okt. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
Közben írtak, bocsi, szóval a 4-essel értek egyet...
2016. okt. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
58%

28 évesen szültem, véletlenül sem akartam előbb. A másodikat 32 évesen. Mindkettő egyből összejött. Hála Istennek alapozott életünk volt,amikor érkeztek a gyerekek. Továbbá ki is buliztunk magunkat, én elindítottam egy munkát, amibe visszamehetek.

És biztos vannak kivételek, de én egy embert ismerek közvetlenül, aki 17 évesen szült. Neki még úgymond mákja is volt, mert a szülei támogatták. Viszont agyban nem nőtt fel a gyerekneveléshez, a lánya a mamát szólította néha anyunak, ami nem is csoda, hiszen nagyrészt a nagyszülők nevelték, nevelik. A lány ugyan elvégezte az iskoláit, még főiskolát is, úgy,hogy a nagyszülők kialakítottak egy házrészt neki, ott maguknál. Így tudtak vigyázni a Kicsire, amíg anyuka tanult, ill. bocsánat de bulizott, pasizott. Most a Kislány már 14 éves. A nagyszülők még élnek, de nem fiatalok. Anyukával nem sikerült bensőséges anya-lánya viszont kialakítani. A kislánynak még mindig a nagyszülők a szülők. Csak már nem bírják, a Papa sokszor kórházban. Kérdés mi lesz vele,ha nem lesznek? Mert nehezen tudom elképzelni,hogy az anyukájával él tovább.

2016. okt. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!